Na czym polegają zakłady bukmacherskie?

Historia zakładów bukmacherskich jest bardzo obszerna. Istnieje wiele ciekawostek na ten temat. Bukmacherzy w Polsce są coraz popularniejsi.

Zakłady bukmacherskie – na czym dokładnie polegają?

Okazuje się, że zakład bukmacherski to nic innego, jak umowa zawarta między klientem a bukmacherem, który umożliwia zawarcie zakładu o zaistnienie określonego zdarzenia, najczęściej sportowego. Zakłady zawierane są nie tylko na popularne wydarzenia sportowe, ale mogą też dotyczyć życia społecznego czy politycznego, co jednak jest rzadko spotykane. W zamian za konkretnie opłaconą kwotę zakład bukmacherski daje możliwość wygrania kwoty zakładu, która przemnożona jest przez właściwy kurs. Jednakże taki zakład związany jest z ryzykiem. Można stracić kwotę wydaną na obstawienie zakładu. Dlatego mowa tutaj o czystej formie hazardu. Warto jednak wiedzieć, że zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne. Dlatego wiele osób z nich korzysta. Obstawiając na przykład mecz piłki nożnej, można bardzo łatwo zarobić pieniądze, ale jeszcze łatwiej je stracić. Ludzie, którzy na poważnie myślą o inwestowaniu w zakłady bukmacherskie, powinni głównie śledzić pojawiające się informacje dotyczące interesujących ich zakładów, a ponadto podejmować stosowne decyzje na ich podstawie. Ludzie bardzo lubią taką formę hazardu, ponieważ łączona jest z pasją. Kibic piłki nożnej może obejrzeć mecz jego ulubionego klubu, a przy tym obstawić jego wynik. Jak się okazuje, ryzyko daje wiele adrenaliny. Przeważnie lepsze jest obstawianie asekuracyjne i ostrożne. Dzięki temu można zarabiać małe kwoty, ale nie ma ryzyka stracenia sporych pieniędzy. W Polsce realizowane zakłady bukmacherskie są bardzo popularne. Można obstawiać wiele dyscyplin sportowych.

W jaki sposób obstawiać zakłady bukmacherskie?

Obstawianie zakładów bukmacherskich jest banalnie proste. Wystarczy wejść na witrynę internetową firmy oferującej takie zakłady. Kolejno trzeba znaleźć interesujące zdarzenie sportowe i wejść na nie. Jeżeli chce się obstawić, że w konkretnym meczu piłki nożnej padną minimum dwa gole, trzeba znaleźć taką formę zakładu. Obecnie większość bukmacherów w Polsce oferuje takie zakłady. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zakłady bukmacherskie można też obstawiać w punktach stacjonarnych. W Polsce istnieje takich bez liku. Co ciekawe, zakłady bukmacherskie są praktycznie tak stare, jak sam sport. Zapiski archeologów mówią o wyścigach konnych w Syrii, Babilonii, a także w starożytnym Egipcie. Jednakże jeśli mowa konkretnie o promocji zakładów sportowych, bardzo dużo przepisuje się Grecji jako państwu gier oraz igrzysk. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że pierwsze udokumentowane igrzyska odbyły się w Olimpii w Grecji w 776 roku przed naszą erą.

Ciekawostki o zakładach bukmacherskich

Mało kto wie, że w naszym kraju pierwszy zakład bukmacherski wprowadzony do publicznego obiegu datowany jest na 1917 rok, a konkretniej na dzień 28 maja. Mowa tutaj o rewanżowym meczu piłki nożnej między Polonią Warszawa a Legią Warszawa. Było to pierwsze wydarzenie sportowe w historii naszego kraju, na które można było oddać swe typy. Były to nieformalne zakłady sportowe, o czym mało kto wie. Sporo osób zastanawia się, jaka była rekordowa wygrana w przypadku zakładów bukmacherskich. Niestety ciężko jest znaleźć wiarygodne dane dotyczące największych wygranych oraz przegranych. Jednakże te potwierdzone mogą zrobić na niejednym spore wrażenie.

Według niektórych informacji największa dotychczasowa wygrana wyniosła okrągły milion funtów. Mowa tutaj o zwycięskim kuponie, który został obstawiony przez Freda Craggsa z Yorkshire. Swoją wygraną odebrał w dniu swych urodzin. Co ciekawe, zwycięzca przez długi okres nie miał pojęcia, że jego rekordowy kupon jest wygrany. Obywatel Anglii obstawił 8 koni, a jego zestawienie zaczynało się od konia „Isn’t That Lucky”. Na końcu obstawił konia o nazwie „A dream come true”. Jak widać, marzenia się spełniły, a Anglik mógł pochwalić się jedną z największych wygranych w przypadku zakładów bukmacherskich. Co jeszcze zabawniejsze, jego kupon kosztował zaledwie 50 pensów. Warto też powiedzieć o największej wygranej w naszym kraju. Okazuje się, że polski kupn także robi spore wrażenie. Największa wygrana w historii polskich zakładów bukmacherskich wynosi 818 000 złotych. Jednakże stawka była o wiele większa, bowiem Polak postawił aż 50 000 złotych. W Polsce pojawiało się sporo przypadków, w których wygrana wynosiła kilkaset tysięcy złotych.

źródło:

https://obstawianie-meczy.net/bukmacherzy-w-polsce/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zak%C5%82ady_bukmacherskie