Na lotnisku w Mielcu odbędą się Podkarpackie Pokazy Lotnicze

Mieszkańcy Podkarpacia w ostatnich latach przyzwyczaili się, że co roku organizowane są pokazy lotnicze. Niestety w ostatnich latach różnie z tym bywało z różnych względów niezależnych od organizatorów, ale w tym roku Podkarpackie Pokazy Lotnicze wracają i w końcu się odbędą. Będzie to już 6. edycja.

6. edycja Podkarpackich Pokazów Lotniczych przed nami

O organizacji w tym roku Podkarpackich Pokazów Lotniczych poinformował Władysław Ortyl, a więc marszałek podkarpackiego województwa, na specjalnej konferencji prasowej. Zaznaczył on, że na lotnisku w Mielcu pojawią się nie tylko historyczne samoloty, ale również i te współczesne. Co więcej, po raz pierwszy wydarzenie będzie zawierać także wieczorno-nocne pokazy samolotów, które dodatkowo będą posiadały pirotechnikę, co pozwoli na przeprowadzenie wyjątkowych pokazów. Niewykluczone, że w pokazach udział wezmą również wojska amerykańskie.

Tegoroczne VI Podkarpackie Pokazy Lotnicze zorganizowane zostaną na lotnisku w Mielcu. Warto dodać, że do tej pory odbyło się pięć pokazów na Podkarpaciu i dwa z nich odbywały się w Mielcu. Teraz będzie to więc trzeci raz. Impreza odbędzie się już 24 czerwca. Głównym organizatorem tegorocznych pokazów jest samorząd województwa. Z kolei za merytorykę całego wydarzenia odpowiadać będzie Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła, która na co dzień funkcjonuje właśnie w Mielcu.