Kosze zewnętrzne, gdzie powinny być ustawione?

Aranżacja przestrzeni miejskiej wymaga przemyślanych decyzji. Miejsca publiczne muszą być urządzone estetycznie i funkcjonalnie. W projekcie powinny znaleźć się kosze na śmieci, które zapewnią utrzymanie czystości i porządku.

Kosze zewnętrzne powinny znaleźć się w parkach i na skwerach. Do tego wskazana jest ich instalacja przy przystankach komunikacji miejskiej, przed instytucjami publicznymi, galeriami handlowymi, restauracjami czy hotelami. To miejsca, które codziennie odwiedzają tysiące mieszkańców i turystów.

Gdzie należy ustawić kosze na śmieci w przestrzeni publicznej?

Kosze na śmieci uliczne to niezbędny element aranżacji każdej przestrzeni publicznej, z której codziennie korzystają setki osób. W celu ułatwienia utrzymania porządku i czystości najlepszym rozwiązaniem jest wybór odpowiednich miejsc, w których zostaną zamontowane kosze na śmieci zewnętrzne.

Zobacz kosze na śmieci zewnętrzne: https://eko-asklepios.pl/kategoria-produktu/kosze-uliczne/

Pojemniki wytwarzane są z trwałych, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne materiałów. Dzięki wykorzystaniu przy ich produkcji najwyższej jakości surowców są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV oraz akty wandalizmu.

W przestrzeni publicznej jest wiele miejsc, w których świetnie sprawdzą się kosze na śmieci zewnętrzne, to między innymi:

 • parki,
 • skwery,
 • deptaki,
 • przystanki komunikacji publicznej,
 • dworce,
 • osiedla,
 • place zabaw,
 • przestrzeń przed budynkami instytucji publicznych,
 • przestrzeń przed galeriami handlowymi,
 • przestrzeń przed restauracjami i barami,
 • chodniki przed korporacjami,
 • hotele,
 • obiekty sportowe.

Parki miejskie i skwery

Pojemniki na odpady zewnętrzne każdego dnia są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. W związku z tym do parków czy na skwery najlepiej wybrać betonowe kosze na śmieci. Takie pojemniki produkowane są z wysokiej klasy betonu architektonicznego lub płukanego. To gwarancja, że posłużą przez długie lata. Ponadto tego typu kosze nie wymagają dodatkowych zabiegów konserwacyjnych.

Warto podkreślić, że dzięki zastosowaniu najnowszej technologii parkowe kosze na śmieci wyróżniają się nowoczesnym designem. Wybrane modele posiadają elementy ozdobne wykonane z blachy ocynkowej lub drewna. Do tego dostępne są w różnych formach oraz pojemności. To sprawia, że każdy na pewno znajdzie pojemnik na odpady pasujący do specyfiki danego miejsca.

Okolice hoteli, galerii miejskich

Stylowo i elegancko przed hotelami, galeriami hotelowymi czy restauracjami prezentować się będą kosze na śmieci zewnętrzne metalowe. Są wytrzymałe i trwałe. W sprzedaży dostępne są modele z pokrywami, które zapobiegają rozsypywaniu się śmieci przy silnych podmuchach wiatru.

Zobacz kosze na śmieci wolnostojące: https://eko-asklepios.pl/kategoria-produktu/kosze-uliczne/kosze-wolnostojace/

Praktycznym rozwiązaniem jest również wybór koszy na śmieci z popielnicą. To pojemnik na odpady, który łączy dwie funkcje – popielnicy i kosza na śmieci. Co ważne, tego typu pojemniki posiadają właściwości przeciwpożarowe. Ponadto dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Dzięki temu z łatwością dopasujemy je do aranżowanej przestrzeni.

Dworce i przystanki

W miejscach, w których mamy duże natężenie ruchu, dobrym rozwiązaniem jest montaż koszy na śmieci betonowych, metalowych, ze stali nierdzewnej, a także drewnianych. Prezentują się efektownie, a do tego są trwałe, odporne na korozję i inne uszkodzenia.

Przy przystankach komunikacji miejskiej sprawdzą się z kolei kosze na śmieci na słupku. Najczęściej produkowane są z metalu. Ich atutem jest to, że nie potrzebują dużo miejsca do montażu. Poza tym produkowane są z trwałych materiałów, którym niestraszne są zmienne warunki atmosferyczne.

Pamiętajmy, aby wybierać również takie pojemniki na odpadki, które ułatwią służbom porządkowym ich opróżnianie. W związku z tym w przestrzeni publicznej, między innymi na dworcach, świetnie sprawdzą się kosze na śmieci do segregacji.

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju jesteśmy zobowiązani do segregacji odpadów na bioodpady, papier, metale i tworzywa sztuczne oraz szkło. Producenci zadbali o wyraźne oznaczanie koszy na śmieci segregowane. Dostępne są w różnych rozmiarach i stanowią dopełnienie aranżowanej przestrzeni publicznej.

Pamiętaj dobrać kosze do architektury otoczenia

Planując przestrzeń miejską, należy pamiętać, aby wybierać produkty, które będą tworzyć spójną całość z miejscem ich montażu. Przykładowo metalowe, zdobione ornamentami kosze będą wyglądać dziwnie w nowoczesnych dzielnicach. Świetnie sprawdzą się jednak w zabytkowych częściach miasta.

Zobacz kosze uliczne na słupku: https://eko-asklepios.pl/kategoria-produktu/kosze-uliczne/kosze-na-slupku/

Można zdecydować się na modele wolnostojące lub na słupku. Warto również wziąć pod uwagę kształt i wielkość pojemników na odpady. Dzięki temu uda się stworzyć atrakcyjną, stylową, a do tego komfortową przestrzeń miejską, z której przez lata z przyjemnością będą korzystać mieszkańcy i turyści!

Szukasz klasycznych, stylowych, a może nowoczesnych koszy na śmieci zewnętrznych? Zapoznaj się z bogatą ofertą sklepu internetowego Eko-Asklepios. Wszystkie ich produkty cechują się wysoką jakością wykonania i dbałością o detale.

Produkty tego polskiego producenta, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie produkcji artykułów do aranżu przestrzeni publicznej, idealnie uzupełnią małą architekturę miast, miasteczek i wsi. Do tego dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach!