Na Podkarpaciu zorganizowano akcję „Trzeźwy weekend”

Na terenie województwa podkarpackiego zorganizowano akcję „Trzeźwy weekend”. Niestety, ale wyniki przeprowadzonej przez funkcjonariuszy drogówki akcji nie są zbyt optymistyczne. Aż 30 kierowców siedziało za kierownicą pojazdów będąc wciąż pod wpływem alkoholu.

Kontrole drogowe na Podkarpaciu

Funkcjonariusze drogówki z województwa podkarpackiego prowadzili akcję „Trzeźwy weekend” przez dwa dni. W tym czasie udało im się skontrolować aż 23 tysięcy kierowców. Okazało się, że 30 z nich było pod wpływem alkoholu. Niektórzy z nich mieli więcej, a niektórzy mniej alkoholu we krwi. Kierowców, którzy mieli taką ilość alkoholu, żeby odpowiadać już za przestępstwo było 12. Z kolei 18 kierowców miało taką ilość alkoholu we krwi, aby odpowiadać za popełnione wykroczenie.

Policjanci cały czas apelują o to, aby w razie sytuacji, gdy widzą osobę, która pod wpływem alkoholu kieruje pojazdem, po prostu zawiadomili o tym organy ścigania. Oprócz tego, jeśli tylko jest taka szansa, należy zabronić jazdy samochodem osobie pod wpływem alkoholu. Dzięki temu można uchronić na drodze nie tylko siebie, ale także naszych najbliższych, jak i inne osoby, które są narażone w takim przypadku na nieszczęście.