Na weekend 19-21.08.2005r.

W ten weekend mamy dla Was, jak zwykle, sporo ciekawych propozycji, gdzie spedzić weekend. Szykuje się wiele festiwali, koncertów i festynów. Dla klubowiczów także nie zabraknie atrakcji, jak chociażby zima w środku lata w Akademii. Zachęcamy do wyjścia z domu i życzymy dobrej zabawy.
Imprezy
JAROSŁAW – Festiwal Muzyki Dawnej
W niedziele rozpocznie się XIII edycja Miezynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej „Piesni Naszych Korzeni”. Program festiwalu:
Niedziela (21.08.), o godz.20:00 w konkatedralnej cerkwi greko-katolickiej wystapia ojcowie studyci oraz majsternia Pisni ze Lwowa. Zaprezentują nieszpory na wigilię święta Zaśnięcia N.M.P.;
Poniedziałek (22.08.), o godz.20:00 w bazylice M.B. Bolesnej wystapią: Begona Olavide, Ramiro Amusategui Prado z Hispanii, którzy zaprezentują XIII-XV-wieczne ballady hiszpańskie;
Wtorek (23.08.), o godz.20:00 w kościele oo.Reformatów wystapią: Ghazi Makoul (Liban), Jamal Ouassini (Maroko), Fabio Tricomi, Stefano Albarello (Włochy). Zaprezentują Medio oriente – Medio Occidente;
Środa (24.08.), o godz.20:00 w Kościele św.Mikołaja wystapi Kantika & Voci Unite pod dyrekcją Kristin Hoefener. W programie „A summo celo. Monodia” i wczesna polifonia francuska;
Czwartek (25.08.), o godz.20:00 w kolegiacie wystapi chór Byzantion z Rumunii oraz Likurgos Angelopulos z Grecji. Zaprezentują rumuński chorał bizantyjski;
Piatek (26.08.), o godz.20:00 w Kościele św.Mikołaja wystapią Sirkka-Liisa Kaakinen i Battalia z Finlandii. W programie F.I.Biber – Sonaty misteryjne. Nocne czuwanie rozpocznie się ok. godz.23:00.
Sobota (27.08.), o godz.20:00 w bazylice M.B.Bolesnej wystapią Narol Baroque i chór festiwalowy Serenissima. Zaprezentuja oni polską, wenecką i iberyjską muzykę XVI i XVII w.
Niedziela (28.08), o godz.8:00 w kolegiacie odbędzie się uroczysta msza pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika, ordynariusza przemyskiego.

KAŃCZUGA – Leszcze
Koncerty, konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko oraz wystep Leszczy – to niektóre z przewidzianych atrakcji. Impreza odbędzie się na stadionie MKS. Poza tańcami i muzyką, będzie również parada motocykli i pokaz sztucznych ogni. W sobotę wstep wolny, a w niedzielę bilety po 10,00 PLN.

KOLBUSZOWA – KSU
W sobotę o godz.19:00 w Miejskim Domu Kultury zagra legendarny zespół punkowy KSU. Poza ustrzycką grupą wystąpią miejscowe zespoły: Rosdclosed, Anp oraz Necroserch. Wstęp – 5,00 PLN.

KROSNO – Karpackie Klimaty
Imprezę w sobotę, o godz.12:30, rozpocznie parada uliczna, o godz.13:15 – Bieg Portiusa dla dzieci i młodzieży. Później koncerty zespołów ludowych. W niedzielę, o godz.11:00 – koncert orkiestr dętych. Godzinę później na stadionie MOSiR – mecz piłki nożnej KHL kontra reprezentacja Karpackich Klimatów. Od godz.17:00 – wystepy i Karpacka Biesiada Muzyczna.

LEŻAJSK – Festiwal w bazylice
W najbliższy poniedziałek odbedzie się ostatni z koncertów XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w bazylice oo. Bernardynów. Po mszy św. ok. godz.19:00 z koncertem na organach wystapi Krzysztof Lukas, śpiewać zaś będzie Edyta Geppert. Artystka znana z rozrywkowego repertuaru nie stroni także od utworów poważniejszych.

ŁAŃCUT – Średniowieczni rycerze
Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego zaprasza w niedzielę o godz.17:00 na pokazy walk. Impreza ma przyblizyć nam kulturę średniowiecza. O godz.19:00 rozpocznie się letni wieczór z tańcem, który potrwa do godz.22:30.
We wtorek natomiast wakacyjne kino plenerowe zaprasza na film „Piraci z Karaibów”. Wstęp wolny.

MIELEC – Festiwal
W niedzielę o godz.21:00 w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Mielcu w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Mielec 2005 wystąpią Arkadiusz Bialic, organista bazyliki oo. Paulinów na Skałce w Krakowie, zdobywca wielu nagród oraz chór meski „Rustavi” z gruzji. Gruzini mają w repertuarze ponad 300 pieśni, w większości wykonywanych a capella

MIELEC i BRZOZÓW
Lato z Radiem Rzeszów
Małgorzata ostrowska, Leszcze, Vir, Skangur, Apogeum, Jupa, Wiatr z Południa, Dżazzga, Whoops i Dilera to gwiazdy kolejnych dwóch wielkich pikników Radia Rzeszów. Na festyny zapraszamy – w sobotę na tereny MOSiR w Mielcu i w niedzielę na miejski stadion w Brzozowie. Poczatek o godz.14:00. Na piknikach nie zabraknie wspaniałej zabawy i wielu konkursów z nagrodami. Dla najmłodszych będzie wesołe miasteczko oraz zabawa „W krainie muzyki”.

RZESZÓW – Koncerty na Rynku
W piątek, o godz.16:00, na Rynku rozpocznie się impreza, której gwiazdami będą Ivan i Delfin oraz Michał Wisniewski z grupą Ich Troje. Wszystko z okazji przedwyborczego pikniku, jaki mieszkańcom miasta serwuje kandydat na prezydenta Andrzej Lepper.
W sobotę o godz.20:00 zagra zespół Diamond Duo, mający w repertuarze przeboje muzyki włoskiej i greckiej.
W niedzielę o godz.17:00 zaprezentuja się uczniowie rzeszowskiego Centrum Sztuki Wokalnej. Nastepnie z koncertem szant i piosenek żeglarskich wystąpi rzeszowski zespół Klang.

Federico del Sordo
Ten włoski artysta wystapi w niedzielę o godz. 20:00 z recitalem organowym w rzeszowskiej katedrze. Zaprezentuje się w ramach XIV Festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej”.

PSTRĄGÓWKA – Święto plonów
Występy zespołów artystycznych, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, festyn dożynkowy – te i inne atrakcje czekają na wszystkich, którzy przyjdą w niedzielę na plac przy budynku SP.

TYCZYN – Święto chleba
Występy zespołów ludowych, koncert Zbigniewa Wodeckiego, konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami, dzielenie się chlebem i wiele innych artakcji.

ZABAJKA – Dożynki
Loteria fantowa, festyn dożynkowy i mnówstwo atrakcji dla dzieci oraz dorosłych – to wszystko na terenie LKJ Zabajka. Impreza rozpocznie się o godz.13:15 zbiórką grup wieńcowych w kościele p.w. Trójcy Świętej w Głodowie Małopolskim. O godz.13:30 odbedzie się masz św. Następnie o godz. 14:30 spod kościoła wyruszy wieńcowy korowód, który uda się do LKJ Zabajka. O godz.16:00 nastapi rozpoczęcie uroczystości dożynkowych. Natomiast o godz.18:00 – program dla najmłodszych mieszkańców gminy.. Również o godz.18:00 rozpocznie się losowanie nagrody głównej w loterii fantowej. Dochód z loterii będzie przeznaczony na budowę pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II. O godz.19:15 festyn dożynkowy.

Dla oka
RZESZÓW
BWA
W górnej sali wystawowej prezentacja twórczości austriackiej artystki Marthy Jungwirth.
W dolnej sali prace Marii Polakowskiej-Prokopiak oraz Jerzego Kierskiego.
W Galerii Małej Domu Sztuki trwa wystawa najnowszych rysunków rzeszowskiego twórcy, Macieja Majewskiego. Wszystkie ekspozycje można oglądać do 4 września.

Reaktor Sztuki
„Fotograie II: obrazy światłem zapisane” – to tytuł wystawy Jerzego Wygody, jaką można oglądać w rzeszowskim Reaktorze Sztuki. Wyeksponowano tu ponad 40 barwnych zdjęć. Wszystkie zostały wykonane techniką analogową bez obróbki cyfrowej.

W klubach
RZESZÓW
Akademia
Piątek – wystapi NELLE, czołowa DJ-ka polskiej sceny klubowej.
Sobota – zimowa impreza. Swą wizytę zapowiedział św. Mikołaj wraz z eskortą reniferów, bedzie śnieg, snieżne bałwany, specjalna barowa ślizgawka oraz superpromocja.

Alibi
Piatek i sobota – letnie hity z nowej płyty.

Miramonti
Piątek – dyskoteka w rytmie przebojów z lat 60.,70.,80. Wstep gratis.

Piano
Piatek i sobota – dyskoteka w rytmie hitów z pierwszych miejsc list przebojów.

Pod Palmą
Klub zaprasza na dyskoteki w piatek, sobotę, niedzielę. Wstep 3,00 PLN. W sobotę dla pierwszych 100 osób pewnien złocisty napój jest wliczony w cenę biletu.
Pod Palmą przez całe lato jest superzabawa.
W ten piątek – retro party, czyli zabawa w rytmie przebojów z lat 60. – 90.
W sobotę i niedzielę w programie przeboje nie tylko najnowsze.

Źródło:
Nowiny
Super Nowości

Życzymy dobrej zabawy!
CIT Marta Wiech

Wiadomość została nadesłana przez: CIT