Nawigacyjno – Turystyczny Rajd Samochodowy –

Dla wszystkich zmotoryzowanych mamy zaproszenie na Rajd, który jest organizowany na zlecenie Okręgowej Komisji Turystyki Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie. Będzie on I Rundą Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w sezonie 2004. Impreza odbędzie się w niedzielę 21 marca 2004r. Jednocześnie przeprowadzone zostanie szkolenie Organizatorów Sportu Popularnego PZM. Rozpoczęcie imprezy w siedzibie Automobilklubu Rzeszowskiego przy ul. Wyspiańskiego 2.

Program imprezy:
8:45 – 915 – przyjmowanie uczestników,
9:20 – rozpoczęcie szkolenia – przypomnienie zasad opisów tras w rajdach nawigacyjnych (Radosław Mikuła),
10:00 – odprawa przedstartowa,
10:25 – test BRD, następnie start załóg na trasę rajdu,
około 14:00 – przyjazd pierwszej załogi na metę rajdu, obiad, wywieszenie wzorów przejazdów,
15:00 – 16:30 – szkolenie – zasady organizowania popularnych, turystycznych imprez motorowych (Marek Pańka),
16:30 – ogłoszenie wyników rajdu,
16:45 – 17:00 – uroczyste wręczenie nagród, zakończenie imprezy.

Uwaga! Program godzinowy może ulec zmianie.

Na rajd złożą się dwa odcinki nawigacyjne łącznej długości około 55km oraz próby sprawnościowe. Wpisowe od załogi wynosi 40 złotych. Wszystkim uczestnikom zapewniamy ciepły posiłek oraz dużo emocji na trasie rajdu. Najlepsi zostaną nagrodzeni dyplomami, pucharami oraz upominkami. Udział w rajdzie prosimy zgłaszać do dnia 17 marca do biura Automobilklubu tel. (0-17) 8533160, fax. (0-17) 8533139 lub na e-mail [email protected], [email protected]. Do udziału w rajdzie zachęcamy również kierowców niepełnosprawnych.
Uczestnikiem rajdu może być każdy posiadacz sprawnego i dopuszczonego do ruchu samochodu, który zgłosi swój udział w przewidzianym terminie. Załoga składa się z kierowcy i pilota. Dopuszczalny jest udział pasażerów (opłata za osobę towarzyszącą 15 złotych). Rajd odbędzie się w normalnym ruchu drogowym, w związku z czym organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na osobie lub mieniu uczestnika.
Uczestnik rajdu ma obowiązek przestrzegania przepisów drogowych, poleceń organizatora, oraz oznakowania pojazdu nalepkami z numerami startowymi i reklamami sponsorów otrzymanymi od organizatora, zgodnie z jego zaleceniami.
W rajdzie obowiązują zasady opisów nawigacyjnych oraz punktacji stosowane w Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostwach Polski (wydanie z 2002r.).
Dodatkowe informacje o rajdzie dostępne są także telefonicznie pod numerami 604680369 (Marcin Szczygieł), 501426974 (Jerzy Gierałt). Tą drogą można również zgłosić uczestnictwo w rajdzie.

Serdecznie zapraszamy do udziału.
Komandor
Marcin Szczygieł