Niedzielne popołudnia w Zagrodzie Garncarskiej

Od 1 maja rozpoczyna się akcja NIEDZIELNE POPOŁUDNIE W ZAGRODZIE. Zapraszamy serdecznie na niedzielne, rodzinne spotkania do Zagrodzie Garncarskiej w Medyni Głogowskiej. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie ciekawie i aktywnie spędzicie popołudnie razem z dziećmi i przyjaciółmi. Głównym punktem programu będą warsztaty garncarskie a więc nauka tworzenia na kole naczyń, a także rzeźbienie w glinie. Oprócz tego istnieje możliwość wzięcia udziału w kursach i warsztatach kulinarnych i artystycznych, między innymi kursie pieczenia proziaków ( zaczynając od zamieszania ciasta po upieczenie gotowych placków na blasze w XIX wiecznej chałupie), warsztatach malowania ceramiki, kursie rzeźbienia w drewnie, czy wykonywania kwiatów z bibuły. Poszczególne kursy odbywać się będą zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w aktualnościach.
Dodatkową atrakcją popołudnia w Zagrodzie może być dla osób które lubią aktywnie spędzać czas – przejazd trasą ścieżki rowerowej „Garncarski Szlak”. Rowery do wypożyczenia pod numerem tel.: 609 929 650 . Kolejnym pomysłem na zwiedzanie okolicy może być przejazd konną bryczką (prosimy o zgłoszenie zamówienia dzień wcześniej przed przyjazdem do Zagrody pod numerem tel.: 665 896 975).
Istnieje ponadto możliwość zamówienia lokalnych tradycyjnych potraw. Nie zapomnicie smaku ziemniaków z boczkiem i cebulką, pieczonych w glinianych garnkach na ognisku i oczywiście proziaków z miodem.

Dla dzieci zorganizujemy ponadto różnorodne gry i zabawy.
Czekamy na was od 1 maja w Zagrodzie Garncarskiej, w godzinach od 13.00 do 17.00
Wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 017 226 23 23 lub mailem: [email protected]
Cennik: 7 zł dla dzieci do 12 lat, 10 zł dla dorosłych

Do zobaczenia w Zagrodzie!!!