NOWA DĘBA MA… CHODY!

14 września br. (niedziela) w Nowej Dębie odbędą się Mistrzostwa Polski w Chodzie Sportowym Juniorów i Weteranów. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 14.
Spodziewana liczba uczestników to ok. 250 zawodników. Wiadomo już, że w mieście „ludzi lasu” zagości sprawujący patronat honorowy nad mistrzostwami Robert Korzeniowski, obwołany jednym z najlepszych chodziarzy wszech czasów, specjalizujący się w dystansie na 50 km. Pewne jest także, że po nowodębskich ulicach będą chodzić olimpijczycy i czołowi zawodnicy Polski, m.in. Artur Brzozowski, Jakub Jelonek, Beniamin Kuciński, Rafał Augustyn, Rafał Fedaczyński, Ilia Markov.

Dodajmy, że Nowa Dęba od lat może poszczycić się zdolnymi sportowcami, których pasją jest lekkoatletyka. Jednym z bardziej znanych wychowanków nowodębskich trenerów jest Grzegorz Sudoł, który w 2004 r. na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach zdobył VII miejsce w chodzie na 50 km, w roku bieżącym „wychodził” tytuł Mistrza Polski na tym samym dystansie i lada dzień będzie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Po zawodach odbędą się imprezy rozrywkowe. Na scenie o godz. 17 zaprezentują się solistki z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie z „Przebojami naszych rodziców”. O godz. 18 swój występ rozpocznie Damian Grzegorczyk w „Elvis Presley Show”. O godz. 19.30 folkową nutę zapoda zespół Rzepczyno.

Imprezę organizuje Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, przy współudziale Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Województwa Podkarpackiego, Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Gminy Nowa Dęba. Patronaty honorowe objęli także: marszałek województwa podkarpackiego o raz wojewoda podkarpacki.

XXX
Trasa: Pętla o nawierzchni asfaltowej o długości 1035 m, start na ul. Jana Pawła II, dalej ulicami: St.Żeromskiego, J.Krasickiego, 1-go Maja oraz J.Pawła II, meta obok Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie
5. Dystanse i kategorie wiekowe:
1 km – dziewczęta 1997 i młodsze, 1 km chłopcy 1997 i młodsi, 2 km dziewczęta 1995-96, 2 km chłopcy 1995 – 96, 2 km młodziczki 1993 – 94, 2 km młodzicy 1993-94, 5 km – kobiety Open, 5 km – mężczyźni Open, 20 km Mistrzostwa Polski Juniorki i Juniorzy (1989-92), 20 km Mistrzostwa Polski Weteranek i Weteranów (1973 i starsi).