Nowi policjanci przyrzekli służbę obywatelom podczas ceremonii w Rzeszowie

Niedawno Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie gościła 15 świeżo przyjętych funkcjonariuszy, którzy składali uroczyste ślubowanie. Ceremonię honorowano obecnością szefa Wojewódzkiej Policji, wyższych rangą członków kadry oraz bliskich rodzin i przyjaciół nowych stróżów prawa. Ta poważna chwila podyktowała im zobowiązanie do podejmowania się wszystkich obowiązkowości i wyzwań, które niesie ze sobą kariera w policyjnej służbie.

Podczas tego ważnego wydarzenia, które miało miejsce w piątek w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, 15 młodych funkcjonariuszy uzyskało swoje legitymacje bezpośrednio od rąk nadinspektora Dariusza Matusiaka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Uroczystość zgromadziła nie tylko przodowników kierowniczej kadry, ale także przedstawicieli związków zawodowych NSZZ Solidarność, a także najbliższych i krewnych świeżych policjantów. Modlitwę policjanta odczytał ksiądz Marek Buchman, duchowy opiekun policjantów z Podkarpacia.

Komendant, w swoim przemówieniu, zaznaczył, że podczas ślubowania najmłodszych stażem policjantów, zobowiązali się oni do służby obywatelom i ochrony ich bezpieczeństwa. Podkreślił powagę i istotność etosu służby w policji. Wyraził także wdzięczność dla rodzin i bliskich nowych funkcjonariuszy za dotychczasowe wsparcie. Na koniec życzył nowym adeptom policyjnej służby satysfakcji i zadowolenia z wykonywanych obowiązków.