Ostatni weekend wakacji – moc imprez!

„Wakacje, znów będą wakacje…”. Wszystko, co dobre szybko się kończy. Podczas ostatniego weekendu wakacji szykuje się wiele atrakcji. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś ciekawego dla siebie i spędzicie ten weekend na dobrej zabawie.

Imprezy, spotkania, festyny…..
CZARNA- 500-lecie gminy
W sobotę na stadionie sportowym szykuje się wielki festyn. Początek o godz.12:30. Zagraja zespoły: Na Drabinie, Jupa oraz Vir. Odbędą się też pokazy GOPR, straży granicznej i pożarnej oraz zawody drwali. Bedzie kiermasz lokalnych produktów, zabawa taneczna i pokaz sztucznych ogni.

FRYSZTAK – Święto plonów
W niedzielę o godz.16:00 rozpocznie się gminne święto plonów. Prezentację wieńców zaplanowano w godz.17:00 – 19:00. Dodatkowa atrakcją będzie m.in. loteria fantowa oraz występ iluzjonisty.

KROSNO – Festyn rodzinny z Radiem Rzeszów
Impreza odbedzie się w niedzielę na stadionie MOSiR. Na rozgrzewkę zagrają: krosnieńska grupa Something Else, rzeszowska Jupa i Skangur. O godz.15:30 na scenie pojawi sie lider list przebojów – zespół VIR, a o godz.19:00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru – Małgorzaty Ostrowskiej. Na festynie na pewno nie zabraknie wspaniałej zabawy oraz wielu konkursów z nagrodami. Dal najmłodszych będzie to wesołe miasteczko oraz show „W krainie muzyki”.

ŁAŃCUT – Miedzynarodowy Lot Balonów
Od środy do czwartku w Łańcucie gościć będą uczestnicy Międzynarodowego Lotu Balonów na Ogrzane Powietrze Ukraina – Polska. Impreza odbywa się w ramach Roku Ukrainy w Polsce. W imprezie wezmą udział 4 załogi z Ukrainy. Przylot balonów planowany jest w środę, 31 sierpnia, ok. godz.18:00. Będzie je mozna podziwiać na placu MDK do późnych godzin wieczornych. W czwartek, 1 września, planowany jest efektowny przelot balonów nad Łańcutem.

ŁUKAWIEC – Dni Łukawca
Dyskotekowe pożegnanie wakacji, przegląd wieńców dożynkowych i pokazy motocykli – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w ramach Dni Łukawca, Odbęda się one w sobotę i w niedzielę na placu przy Ochotniczej Strazy Pożarnej w Łukawcu.
W sobotę o godz.20:00 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami. natomiast w niedzielę na uczestników zabawy czeka mecz piłki nożnej, zabawy dla dzieci z nagrodami oraz przegląd wieńców dożynkowych. O godz.15:30 zagra zespół LARGO, a po nim o godz.17:00 zaprezentuje się kapela ludowa „Zagrodzianie”. Imprezę zakończy zaplanowany na godz.18:30 koncert piosenkarza Roberto Zucaro oraz festyn, na którym wystapi zespół „Kycie”.

MIELEC – Dni Mielca
W sobote i w niedzielęna terenach wokół MOSiR odbędą się Dni Mielca. W sobotę o godz.16:00 rozpocznie się zabawa dla dzieci „Wakacje z dziewczynką z zapałkami”. O godz.20:30 wystapi „Voo Voo”. Natomiast o godz.22:00 uczestników imprezy czeka widowisko „Taniec ognia”.
W niedzielę od godz.15:00 wystepy dziecięcych zespołów tanecznych, póxniej – konkursy dla dzieci z nagrodami, malowanie twarzy i włosów oraz inne zabawy. W programie również walki rycerskie, skoki spadochronowe i loty paramotolotniarzy. O godz.18:30 wystapi Krzysztof Piasecki, a o godz.20:00 zagra IRA.

ODRZYKOŃ – Rycerze na Kamieńcu
I Zjazd Rycerski odbędzie się w sobotę i niedzielę na zamku Kamieniec. W programie:
Sobota – turniej łuczniczy, turniej rzutu włócznią (godz.13:00), krąg zdrady i honoru, zabawy plebejskie (godz.16:00), inscenizacja bitwy o zamek (godz.19:30).
Niedziela – turniej bojowy szarf, bieg rycerski (godz.11:00), konkurencje rycerskie i nie tylko. Podczas imprezy czynne będą stragany rzemieślnicze. Wstęp 2,00 PLN.

RANIŻÓW – Dożynki
W niedzielę o godz.14:30 korowód dozynkowy uda się z kościoła na stadion sportowy. Tam wystapią m.in.: kapela „Raniżowianie”, zespoły „Staniszewiacy” oraz słowacki „Grancan”. Wśród atrakcji m.in.:konkurs wiedzy rolniczej, wystawa płodów rolnych, degustacja potraw regionalnych. Impreza zakończy się festynem.

ROPCZYCE – Piknik rodzinny
W niedzielę od godz.17:00 na stadionie OSiR w Ropczycach odbywac się będzie piknik rodzinny pod hasłem „Pożegnanie wakacji”. W programie imprezy będą: Figle migle dla dzieci, konkursy z nagrodami oraz koncert grupy coverowej „Supergrupa” i gwiazdy wieczoru MEZO. Impreza zakończy się dyskoteką pod gwiazdami, na której grał będzie DJ Sanchez.

RÓŻANKA – Turniej Gmin
W niedzielę na placu przy SP w Różance rozpocznie się Turniej Gmin Powiatu Strzyzowskiego. W programie konkurencje sportowe, występy artystyczne oraz pokaz walk rycerskich. Początek imprezy – godz.15:00. Wieczorem od godz.19:00 wakacyjna dyskoteka pod gwiazdami. Poprowadzi ją DJ Troll.

RZESZÓW – Dni Osiedla przy Strzyżowskiej
Program cyrkowo-rozrywkowy, pokaz strażacki, wystepy artystyczne oraz liczne konkursy z nagrodami – to tylko nieliczne atrakcje, jakie szykuja się w niedzielę. Poczatek imprezy o godz.15:00.

Koncert w katedrze
W niedzielę o godz.20:00 rozpocznie się finałowy koncert festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Rzeszowskiej”. Wystapia: organista Roman Preucki oraz Chłopięco-Męski Chór Katedralny Pueri Cantores Resovienses, prowadzony przez Urszulę Jeczeń-Biskupską.

Brazylijskie żywioły
W sobotę zapraszamy na barwną imprezę – „Brazyliada – cztery żywioły”. Zabawę poprzedzą piątkowe pokazy capoeiry, będącej połączeniem tańca i sztuk walki. Można je będzie podziwiać, przy blasku pochodni, na Rynku i ulicach 3 Maja i Grunwaldzkiej.
Od godz.19:00 na Rynku – spektakl poświęcony kulturze, historii i tradycji Brazylii. Odbędą się pokazy samby, taniec z mieczami, fire show – żonglerka i taniec z ogniem oraz perkusyjny koncert grupy Wadada.

Myslovitz na WSK
W niedzielę – „Dzień Rodzinny WSK Rzeszów”. Gwiazdą imprezy będzie zespół Myslovitz. Tradycyjnie już, w godz.12:00 – 15:00, dla zwiedzających otwarte zostaną bramy zakładu. Od godz.15:00 wielki piknik rodzinny na stadionie Stali. Będą konkursy, pokazy akrobacji lotniczych i spadochronowych. Odbędzie się też olimpiada sportowa, w trakcie której zespoły złożone z pracowników WSK wygrywać będą nagrody pieniężne dla instytucji charytatywnych. O godz.20:20 rozpocznie się koncert Myslovitz, a na zakończenie laserowe widowisko światło-dźwięk.

SOLINA – Solińskie lato z Trójką
Wszystkich, którzy w sobotę zjawią się na solińskiej zaporze, czeka dobra zabawa. Wszystko w ramach imprezy „Solińskie lato z Trójką”. Zagrają m.in.: Zbigniew Macias, Yank Shippers oraz kapela Siwy Jan. Gwiazdą będzie zespół Katarzyny Gaertner. Dodatkowa atrakcją będą prace i wyroby bieszczadzkich artystów oraz bieszczadzkie przysmaki. Solińskie lato zakończy promowanie róznych zakatków Podkarpacia przez TV Rzeszów. Początek w sobotę o godz.14:00 na solińskiej zaporze.

WOLA MICHOWA – Piknik rodzinny
W weekend w Ośrodku Turystyki Górskiej „Latarnia Wagabundy” w Woli Michowej k. Komańczy w Bieszczadach odbedzie się wielki piknik rodzinny.
W sobotę o godz.19:00 zapłonie ognisko i rozpocznie się biesiada górska prowadzona przez kapelę łemkowską „Kremenaros”.
W niedzielę zaś w samo południe odbędą się występy kapel folkowych i rozrywkowych. O godz.17:00 wystapi gwiazdka pikniku – krakowski zespół jazzu tradycyjnego „Old Metropolitan Band”. Przewidziano też inne atrakcje: przejażdżki wozami traperskimi, jazdę konna, gry i zabawy, konkursy.

Dla oka
RZESZÓW
BWA
W górne sali wystawowej prezentacja twórczości austriackiej artystki Marthy Jungwirth. W dolne sali prace Marii Polakowskiej-Prokopiak oraz Jerzego Kierskiego.
W Galerii Małej Domu sztuki trwa wystawa najnowszych rysunków rzeszowskiego twórcy, Macieja Majewskiego. Wszystkie ekspozycje można ogladać do 4 września.

REAKTOR SZTUKI
„Fotografie II: obrazy światłem zapisane” – to tytuł wystawy Jerzego Wygody, jaką można oglądać w rzeszowskim Reaktorze sztuki. Wyeksponowano tu ponad 40 barwnych zdjęć. Wszystkie zostały wykonane techniką analogową bez obróbki cyfrowej. fotografie zostały przygotowane na ekspozycję w Stanach Zjednoczonych. W Rzeszowie mozna ogladać ją do pierwszego tygodnia września. Wstęp gratis.

Kluby
RZESZÓW
Akademia
W piatek specjalny nowy cykl imprez ze słoneczna mieszanką salsy, reggae i hip-hopu. Krakowska formacja didżejów: DJ Black, Pat, Patent, Tizzastre, zagra najmodniejszą odmianę muzyki ostatnich miesięcy o nazwie reggaeton oraz rap i R`N`B. W górnej sali AZYL wyjatkowo w piatek Arytmia. Zagraja: Alchemyst, Lemonhead, Mourner, Lament. Początek imprezy o godz.21:00.
Sobota – na zakończenie wakacji specjalna impreza dla rozmarzonych wakacjowiczów – babelkowa zabawa w bańkach mydlanych oraz finał konkursu na KRÓLA I KRÓLOWĄ PARKIETU WAKACJI 2005. Specjalne dj-owskie miksy przygotuje r2d2. Początek imprezy o godz.21:00. Bańki choc piekne, pryskają tak szybko, jak wakacje 2005.

Alibi
Piatek i sobota – letnie hity z nowej płyty.

Kino
Piątek – Latino Party, zagra duet DJ Albert & DJ Karol.
Sobota – Nowy Muzyczny Format.
Start o godz.21:00. Wstep wolny.

Miramonti
Piątek – dyskoteka w rytmie przebojów z lat

Piano
Piatek – „Nocne granie z gwiazdami latino”. Początek o godz.21:00.
Sobota – „Mocny drink – mocne uderzenie” czyli impreza dla wszystkich.

Pod Palmą
W ostatni wakacyjny weekend zapraszamy na upalne imprezy.
W piątek zabawa w klimatach retro, w sobotę i niedzielę – gorące przeboje ostatnich dwóch miesięcy.
W sobotę wstęp – 3,00 PLN (pierwsze 100 osób – piwo gratis).

Reaktor Sztuki
W piątek wieczór z trip-hopem. W planie pokazy teledysków oraz muzyka.
W sobotę od godz.21:00 The Muppet Show Party II, czyli impreza w stylu m.in. electro, gothic oraz nowej fali lat 80. Zagrają: Muflon, Zwierzak, Agonya, U 242 oraz Nail. Na obydwie imprezy wstęp wolny.

Źródło:
Nowiny
Super Nowości

CIT Marta Wiech Życzymy dobrej zabawy!!