Żwawe staruchy

Chevrolet six z 1931 roku będzie najstarszym samochodem, który weźmie udział w rozpoczynającym się dziś (piątek, 26 bm.) VI Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Rajd ten jest zarazem eliminacją mistrzostw Polski w tej kategorii samochodów.

Jakub Zawadzki, komandor rajdu, powiedział nam, że otrzymał rekordową liczbę zgłoszeń. Jeśli wszyscy, którzy wyrazili chęć udziału w tej imprezie pojawią się na starcie, to mieszkańcy naszego regionu będą mogli podziwiać około 60 starych, zabytkowych samochodów. Granicą samochodowego zabytku jest rocznik 1982.

Rajd wystartuje dziś (piątek, 26 bm.) o godz. 9.30 z Czudca. Samochody przejadą przez Babicę, Lubenię, Straszydle, Kąkolówkę, Wesoła i Hłudno do Izdebek, gdzie o godz. 11.15 rozegrana zostanie próba górska.

Po jej zakończeniu samochody wyruszą do Krosna przez Brzozów, Malinówkę i Krościenko Wyżne. O godz. 13.00 na placu koło hali sportowej w Krośnie, a następnie na torze żużlowym odbędzie się próba sportowa. Ok. godz. 14 samochody przejadą na plac Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie przez dwie i pół godziny będą prezentowane publiczności.

W Rzeszowie falanga starych samochodów pojawi się ok. godz. 21 (pod halą na Podpromiu), gdzie odbędzie próba sportowa.

Próba sportowa w sobotę o godz. 10, też pod halą na Podpromiu, rozpocznie drugi dzień rajdu.

O godz. 10.30 parada samochodów przemierzy centrum Rzeszowa, ulicami 3 Maja i Kościuszki.

O godz. 12 na placu Farnym odbędzie się pokaz elegancji i zakończenie imprezy.