"Pcheła" – groźny przestępca schwytany na Podkarpaciu

Patryk M., znany również pod pseudonimem „Pcheła”, poszukiwany przez służby policyjne za mnogość przestępstw, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Szeroki wachlarz jego czynów obejmował m.in. handel narkotykami oraz morderstwo dokonane na terenie Wielkiej Brytanii. Przez długi czas zmylił ścigających go, całkowicie zmieniając swoje oblicze i skrywając się w cichych zakątkach Podkarpacia, daleko od wzroku polskich i brytyjskich służb ścigania.

Z informacji uzyskanych od CBŚP wynika, że „Pcheła” był poszukiwany na terytorium Polski w celu odbycia kary więzienia o długości ponad siedmiu lat. Również brytyjskie organy ścigania podejmowały próby jego namierzenia, ponieważ był tam ścigany za przestępstwo zabójstwa. Według relacji śledczych, po popełnieniu zbrodni na Wyspach Brytyjskich, Patryk M. uciekł do Polski, gdzie poddał się metamorfozie, zmieniając zarówno swój wygląd, jak i tożsamość.

Kolejny rozdział jego życia „Pcheła” rozpoczął na Podkarpaciu. Wymyślając nową tożsamość i opierając się na nowych danych osobowych, zdobył dokumenty potwierdzające swoją fikcyjną tożsamość. Te dokumenty pozwoliły mu na zakup samochodu oraz nieruchomości. Mieszkańcy tej spokojnej okolicy zyskali pełne zaufanie do niego, gdy przedstawiał się jako właściciel prężnie działającej firmy budowlanej.