Podkarpacie otrzyma miliardy złotych z Funduszu Europejskiego

Ponad 2 miliardy złotych mają trafić do województwa podkarpackiego. Wszystko za sprawą programu Funduszu Europejskiego, który oficjalnie ruszył. Co dokładnie ma zostać zrealizowane dzięki programowi Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027?

Ogromne pieniądze dla Podkarpacia

Warto dodać, że zatwierdzenie funduszów dla województwa podkarpackiego przez Komisję Europejską miało miejsce już 22 grudnia 2022 roku. Teraz jednak program ruszył już oficjalnie. Aż 149,5 milionów euro ma trafić do Podkarpacia w kontekście infrastruktury drogowej oraz transportu. Ponadto część środków zostanie przeznaczona na dotacje dla przedsiębiorców, którzy graniczą z Ukrainą. Tam potrzebne będą działania mające na celu wsparcie ochrony środowiska i klimatu czy też poprawę jakości powietrza.

Przypomnijmy, że Podkarpacie już w zeszłych latach otrzymało środki z Unii Europejskiej i pieniądze te zostały bardzo dobrze wykorzystane. Dzięki nim udało się m.in. wybudować Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, Wojewódzki Szpital Kliniczny, Podkarpacie Centrum Innowacji, czy też wsparto Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka.