Podkarpacie otrzymało 181 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Ogromne pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przyznano dla województwa podkarpackiego. Łącznie miejscowości z naszego regionu otrzymały aż 181 milionów złotych. Oczywiście pieniądze przeznaczone zostaną na wiele inwestycji. Co dokładnie zostanie wsparte z otrzymanych pieniędzy?

Realizacja inwestycji w województwie podkarpackim dzięki wsparciu finansowemu

Łącznie w województwie podkarpackim dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wspartych zostanie aż 106 inwestycji. Dzięki temu wyremontowanych i zbudowanych ma zostać 185 kilometrów dróg. Warto dodać, że spora część wspomnianej kwoty, bowiem aż 30 milionów złotych, przeznaczona zostanie na „Wisłokostradę” w Rzeszowie.

Jeśli chodzi o dokładniejszy podział środków otrzymanych z dofinansowania, to 87,9 milionów złotych zostanie przeznaczonych na zadania powiatowe, z kolei 93,5 milionów złotych ma zostać wykorzystane na zadania gminne. Więcej szczegółów na temat finansowanym dzięki temu wsparciu inwestycji w poszczególnych miastach na pewno będzie można uzyskać na regionalnych stronach internetowych danych miast.