Podkarpacie otrzymuje nowe pociągi od Zarządu Województwa Podkarpackiego

Wczoraj do Podkarpacia dotarło pięć świeżo wyprodukowanych pociągów, co jest elementem planu zakupu nowoczesnych pojazdów kolejowych przez Zarząd Województwa Podkarpackiego dla poprawy komfortu podróży pasażerów. Ostatecznie, na tory trafi dwanaście nowych jednostek.

Nowe pociągi, które zostały dostarczone przez firmę NEWAG S.A., zostały formalnie przekazane w trakcie ceremonii na peronie numer trzy na stacji Rzeszów Główny.

Zarząd Województwa Podkarpackiego podpisał dwie umowy z Newagiem S.A. z Nowego Sącza na dostawę dwunastu nowoczesnych pojazdów kolejowych, które będą eksploatowane na terenie Podkarpacia. Umowy te zostały zawarte w lipcu 2022 roku.

Pierwsza z umów, wartych łącznie 263,22 mln złotych, wiąże się z produkcją i dostawą ośmiu pojazdów szynowych typu IMPULS 2 model 31WE w czteroczłonowej wersji. W ramach umowy, Newag S.A. dostarczy również symulator jazdy do prowadzenia szkoleń dla maszynistów, dokumentację techniczną, usługi serwisowe oraz sześcioletnią gwarancję na pojazdy.

Każda z nowych jednostek może pomieścić aż 400 pasażerów, w tym 192 osoby na miejscach siedzących. Pociągi są wyposażone w klimatyzację, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych oraz systemy dynamicznej informacji.