Podkarpacie w nowym wydaniu

RZESZÓW. Jest to album, który śmiało można nazwać wizytówką naszego regionu. Wczoraj w księgarni Libra odbyła się prezentacja nowego albumu pt. Podkarpacie. Autorem zdjęć do niego jest znany fotografik Tadeusz Budziński. Oprawy graficznej dokonał Krzysztof Motyka, a autorem tekstów jest Andrzej Przytocki. Album wykonany został w ten sposób, aby jak najlepiej zaprezentować bogactwo kulturowe, walory krajoznawcze i turystyczne Podkarpacia. Publikacja składa się z dwóch części: wzajemnie przenikających: ogólnej, dotyczącej całego Podkarpacia i części poświeconej poszczególnym powiatom.

Po każdej z części następuje fragment dotyczący trzech powiatów np. po architekturze sakralnej powiat: krośnieński, jasielski, brzozowski. Każdemu z nich poświęcone są dwie strony, na których znajdują się nie tylko zdjęcia, ale też najważniejsze informacje dotyczące powiatu w języku polskim i angielskim.

łap

*****

Tadeusz Budziński zaprezentował wczoraj swój najnowszy album ”Podkarpacie”.

Dla naszych czytelników mamy do rozdania kilku egzemplarzy omówionych powyżej albumów ”Podkarpacie”. Aby otrzymać jeden z nich należy w dniu dzisiejszym wysłać SMS-a pod numer 7348, w treści wpisując hasło ”Podkarpacie” wg schematu: DSN.podkarpacie. Koszt SMS-a wynosi 3,66 zł brutto. Wśród osób, które nadeślą hasło rozlosujemy nagrody.