Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej: Zatwierdzona nowa inwestycja w Rzeszowie

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie otrzymał zielone światło do realizacji projektu Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Przygotowania do jego budowy trwają już od jakiegoś czasu, a teraz, w tym tygodniu, oczekuje się, że projektant przekaże końcową część planu budowlanego.

Szczegóły dotyczące tej ambitnej inwestycji zostały podane podczas sesji sejmiku wojewódzkiego w październiku przez marszałka województwa, Władysława Ortyla. Inwestycja będzie usytuowana przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie – największej placówce medycznej na Podkarpaciu. Marszałek Władysław Ortyl zapowiedział wtedy wprowadzenie zmian finansowych na rzecz tego projektu.

Marszałek wyjaśnił, że planowane jest zainwestowanie łącznie 250 milionów złotych z budżetu województwa na realizację Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Przyznał jednak, że to tylko początkowe środki, które zostaną zwiększone o fundusze z programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Podkarpacia”. Tę dodatkową pomoc finansową szpital otrzyma bezpośrednio, bez konieczności przejścia przez budżet województwa. Rzeczywista wartość inwestycji jest obecnie szacowana na blisko 600 milionów złotych.