Policjanci z Podkarpacia przeprowadzili akcję „Trzeźwy weekend”

Pijani kierowcy to wciąż plaga na polskich drogach. Niestety, ale wysokie kary za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości, niewiele pomogły w tej kwestii. Policjanci jednak cały czas przeprowadzają akcje, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i wyłapywanie pijanych kierowców. Jedną z takich akcji przeprowadzono w poprzedni weekend na podkarpackich drogach – mowa o akcji „Trzeźwy weekend”.

W ciągu 3 dni złapano 62 pijanych kierowców

Jeden weekend, 3 dni kontrolowania, 35 tysięcy skontrolowanych kierowców i 62 kierowców, którzy prowadzili auto po wypiciu alkoholu. To są statystyki akcji „Trzeźwy weekend”, którą przeprowadzili funkcjonariusze na podkarpackich drogach.

Ze wszystkich kierowców, którzy prowadzili samochód po spożyciu alkoholu, aż 21 miało więcej niż pół promila alkoholu. Z tego powodu będą oni odpowiadać za przestępstwo. Z kolei pozostali kierowcy mieli mniej niż pół promila alkoholu podczas wykonywania badania stanu trzeźwości, przez co odpowiedzą oni za wykroczenie.

Wyniki przeprowadzonej akcji jasno pokazują, że pomimo wysokich kar finansowych oraz potencjalnych konsekwencji w postaci odebrania prawa jazdy, spora część kierowców i tak wsiada za kółko będąc pod wpływem alkoholu.