3 najważniejsze zalety mobilnych aplikacji do parkowania

Z szybkim i sprawnym parkowaniem pod górkę mają zwłaszcza mieszkańcy dużych miast. Znalezienie dogodnego miejsca postojowego w centrum w ciągu dnia często graniczy z cudem, a jeśli już się uda, chce się jak najszybciej zabrać do załatwiania swoich spraw. Dużym ułatwieniem w tym przypadku są aplikacje mobilne, dzięki którym można zdalnie uregulować opłaty parkingowe. Dlaczego warto sięgnąć po to rozwiązanie?

  • Płacisz za tyle, ile stoisz

To najważniejszy argument w konfrontacji aplikacji z tradycyjnymi parkomatami. Poszczególni operatorzy oferują bardzo precyzyjny system kontroli czasu postoju auta w strefie płatnego parkowania. Dobrym przykładem jest aplikacja AnyPark, w której za pomocą poleceń START i STOP sam decydujesz, kiedy zaczynasz parkowanie i kiedy je kończysz. Opłaty są naliczane nawet z dokładnością co do sekundy.

  • Koniec z wędrówkami do parkomatu

Jeśli zainteresuje cię mobilna aplikacja, opłaty parkingowe uiścisz nawet nie wychodząc z pojazdu. Wystarczy, że po znalezieniu dogodnego miejsca postojowego zalogujesz się na swoje konto. To doskonała alternatywa dla klasycznych parkometrów, które często bywają awaryjne. Korzystając z aplikacji do parkowania, oszczędzasz także sporo czasu, zwłaszcza w dużych strefach płatnego parkowania, gdzie do urządzenia trzeba czasami wędrować kilka minut.

  • Nie musisz wracać do auta, aby przedłużyć postój

Jesteś w środku zakupów? A może tkwisz na ważnym zebraniu w pracy? Jeśli kupiłeś bilet w parkometrze, musisz wrócić, aby przedłużyć czas płatnego postoju. Ten problem cię nie dotyczy, jeśli korzystasz z aplikacji do parkowania. Wystarczy, że wybierzesz w niej odpowiednią opcję, nie ruszając się z miejsca. Co ciekawe, wiele aplikacji umożliwia uruchomienie kilku sesji parkowania dla różnych pojazdów.

Zastanawiasz się, czy aplikacja zamiast parkometru może sprawiasz jakieś kłopoty? Jedynie wtedy, kiedy nie umieścisz za szybą oznaczenia, że z niej korzystasz. Może to być specjalna naklejka albo po prostu kartka z nazwą aplikacji. Dzięki temu kontroler będzie wiedział, w którym systemie zweryfikować twoją należność za parking. W przeciwnym razie mógłby uznać, że w ogóle nie zapłaciłeś.