POMNIKI SŁOWACKIEGO I MICKIEWICZA KIBICUJĄ BIAŁO-CZERWONYM!

17 marca rozpoczęła się ogólnopolska akcja kibicowania Reprezentacji Polski.

Co łączy pomniki Olsztyna, Torunia, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola i Zielonej Góry? Koszulka. Biało-czerwony trykot narodowej jedenastki przywdziały właśnie monumenty w 5 miastach Polski. Tym samym przyłączyły się one do ogólnopolskiej akcji marki Tyskie „W Polsce nawet pomniki kibicują Naszym”. Jej celem jest zachęcenie Polaków do kibicowania piłkarskiej drużynie „biało-czerownych”, która już w czerwcu pod wodzą Leo Beenhakkera po raz pierwszy w historii polskiego futbolu zagra w Mistrzostwach Europy Euro 2008. Dziś do akcji Tyskiego przyłączyły się rzeszowskie pomniki Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza.

Polscy (i nie tylko) fani piłki nożnej i narodowej jedenastki ciągle jeszcze pamiętają wydarzenia sprzed 2 lat. W czerwcu 2006 roku nasi piłkarze brali udział w Mundialu w Niemczech. Kibicowała im cała Polska. Milion Tyskich flag kibica, specjalnie przygotowanych z okazji tego piłkarskiego święta, spontanicznie zawisło w oknach domów, mieszkań i biur, na mostach, samochodach czy tramwajach. Flagi były noszone i ubierane przez fanów futbolu w całym kraju. Akcję kibicowania naszej Reprezentacji wspierały czołowe polskie media, jak również znane osobistości świata kultury i sztuki. Flagi przygotowane przez Tyskie stały się narodowym symbolem kibicowania i wspierania naszych piłkarzy – stały się częścią polskiej rzeczywistości jednocząc wszystkich Polaków, którzy trzymali kciuki za naszą kadrę narodową.

Nie inaczej będzie i teraz w 2008 roku, który dla fanów piłki nożnej w Polsce jest rokiem historycznym. Po trudnych eliminacyjnych bojach, spektakularnych zwycięstwach nad Belgią czy Portugalią, „biało-czerwoni” po raz pierwszy w historii polskiego futbolu awansowali do finałów Mistrzostw Europy Euro 2008, które odbędą się w Austrii i Szwajcarii. Tegoroczna akcja marki Tyskie – „W Polsce nawet pomniki kibicują Naszym” – to część działań prowadzonych pod wspólnym hasłem „Dołącz do Reprezentacji”. Mają one ponownie zachęcić Polaków – kibiców, entuzjastów piłki nożnej i wszystkich tych, którzy wierzą w sukces naszych piłkarzy na Mistrzostwach – do zaangażowania się we wspieranie „naszych najlepszych”. Akcja składać się będzie z „dołączania” kolejnych pomników do Reprezentacji – ubierania ich w repliki koszulek Piłkarskiej Reprezentacji Polski. Celem jest zjednoczenie fanów Reprezentacji do wspólnego kibicowania Naszym i czynnego zaangażowania się we wspieranie „biało-czerwonych”. Działania mają również pokazać, że w obliczu kibicowania nawet monumenty „ożywają” i włączają się do kibicowania w tak ważnym dla piłkarskiej Polski momencie.

Dzięki niezwykle przychylnemu wsparciu oraz czynnemu zaangażowaniu Urzędu Miasta i władz lokalnych Rzeszowa, do tegorocznej akcji marki Tyskie „W Polsce nawet pomniki kibicują Naszym” dołączą pomniki Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza. Już 19 marca jako symbol wsparcia dla Naszych w czasie Euro 2008, pomniki ubrane zostaną w repliki koszulek Reprezentacji Polski.

„’W Polsce nawet pomniki kibicują Naszym’ to hasło, które przyświeca ogólnopolskiej akcji marki Tyskie, mającej na celu wsparcie Reprezentacji podczas finałów Euro2008. To kibice są zawsze tym dodatkowym zawodnikiem na boisku, dzięki któremu ich drużyna ma przewagę nad przeciwnikiem. Tą akcją chcemy pokazać, jak mocno trzymamy kciuki za Naszych najlepszych i zarazem zjednoczyć kibiców i fanów narodowej jedenastki z całej Polski do wspierania Reprezentacji i jej trenera, któremu tak wiele zawdzięczamy. Jak powiedział Leo Beenhakker w wywiadzie dostępnym na DVD Tyskiego pt. „Nasza droga do Mistrzostw” – ‘(…) od samego początku wierzyłem w możliwości polskich piłkarzy (…)’ – i tę wiarę w połączeniu z charyzmą i świetnym warsztatem trenerskim przekuł w sukces „biało-czerwonych, za co go tak bardzo cenimy. W imieniu marki Tyskie bardzo serdecznie dziękuję Urzędowi Miasta w Rzeszowie za wsparcie przy realizacji akcji.” – powiedział Marek Rawicki, marketing manager odpowiedzialny za markę Tyskie w Kompanii Piwowarskiej.

Rozpoczęta 17 marca akcja potrwa do końca kwietnia w wybranych miastach Polski, gdzie wraz z Urzędami Miast i lokalnymi władzami marka Tyskie ubierze w repliki koszulek Reprezentacji Polski najbardziej znane pomniki.

Już 19 marca Tyskie zaprasza pod pomniki Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza w Rzeszowie – legendarne postaci wspierać będą „biało-czerwonych”!

A Ty kiedy założysz swoją koszulkę Reprezentacji?

Więcej na: www.tyskie.pl

***
Informacje dodatkowe:

Tyskie. Nasze najlepsze.
Od 2005 roku Tyskie wspiera zawodników Reprezentacji Polski (umowa jest kontynuacją, zapoczątkowanej w 1998 roku, współpracy z Reprezentacją Polski w piłce nożnej), jej trenera Leo Beenhakkera oraz kibiców, którzy z wiarą i oddaniem towarzyszom zmaganiom naszej „jedenastki”. W związku z Mistrzostwami Świata w Niemczech marka Tyskie zorganizowała akcję „Wywieśmy flagi. Pomóżmy Naszym”. Kibice solidaryzowali się z Reprezentacją Polski podczas Mudialu wywieszając spontanicznie w oknach i na balkonach swoich domów przygotowane specjalnie dla nich flagi kibica. Akcję kibicowania naszej reprezentacji wspierały czołowe polskie media, jak również znane osobistości świata kultury i sztuki. W czasie mundialu rozdano milion flag dla kibiców – akcja zakończyła się pełnym sukcesem.
Tyskie to również czołowa marka Kompanii Piwowarskiej – jest niekwestionowanym liderem wśród wszystkich polskich marek piwa pod względem zarówno wielkości sprzedaży, jak i wygenerowanych wpływów. Tyskie wielokrotnie zostało uhonorowane najbardziej prestiżowymi nagrodami branży piwnej na całym świecie – w 2005 roku m.in. Złotym Medalem oraz Grand Prix podczas Międzynarodowego Konkursu Branży Piwowarskiej (The Brewing Industry International Awards), przeprowadzanego od roku 1886. Tyskie powtórzyło swój sukces z roku 2002 jako zdobywca tych obu wyjątkowych nagród.

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce
Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesna technologia i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie (World Class Manufacturing) gwarantują najwyższą jakość jej produktów. Do portfela marek należy TYSKIE (ulubione piwo Polaków), ŻUBR (druga marka w Polsce pod względem wielkości sprzedaży), LECH, Dębowe Mocne, Pilsner Urquell, Redd’s, Dog in the Fog, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro oraz Wojak i Gingers. Kompania Piwowarska powstała w 1999 roku w wyniku połączenia Tyskich Browarów Książęcych i Lech Browary Wielkopolski. W roku 2003 do Kompanii dołączył Browar Dojlidy w Białymstoku, a w 2008 r. Browar Kielce. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2007 wyniosła ponad 13 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa
Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa obecna jest w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach, a jej portfel obejmuje ponad 150 silnych marek (m.in. Pilsner Urquell, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Castle Lager). SABMiller plc jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2007 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 18,6 mld dolarów i wypracował zysk brutto 2,8 mld dolarów. Sprzedaż piwa wyniosła 216 mln hl.