Pomyśleli o tych po 50-tce

Uczestnicy projektu „50+”, realizowanego przez Bieszczadzkie Forum Europejskie z Leska, rozpoczęli kolejne zajęcia nazwane „Manualny senior”. – Forma warsztatowa pozwoli na praktyczne wykorzystanie ich umiejętności oraz na poszerzenie o nowe doświadczenia. Seniorów czeka malowanie na szkle, haftowanie obrusów, szydełkowanie serwet, własnoręczne przygotowanie kart świątecznych wybraną przez siebie techniką, a także przygotowanie kompozycji kwiatowej na święto zmarłych – wylicza Adam Basak, prezes BFE. – Z kolei panowie mogą ćwiczyć sprawność manualną poprzez zajęcia modelarskie – dodaje Basak.
Jednym z elementów projektu była wycieczka do Skansenu w Sanoku. Poznawanie ekspozycji na świeżym powietrzu połączone było z dużą aktywnością fizyczną. Dla jednej z grup wycieczka była tym milsza, że przewodniczką okazała się ich dawna koleżanka, pani Helena Osękowska, która 40 lat pracowała w Lesku. Zakończeniem tej udanej wycieczki był wspólny obiad w zajeździe u Kmity.
Kolejna wyprawa to wycieczka do ogrodu Zbigniewa Przytulskiego w miejscowości Jankowce. Na miejscu zapoznano się z możliwością własnoręcznego wykonania ceramiki artystycznej, podziwiano już wykonane przedmioty. Zakończeniem tej eskapady było ognisko, przy którym zjedzono posiłek i przypomniano sobie piosenki śpiewane podczas młodzieńczych spotkań. Najcenniejsze jednak było poczucie więzi międzyludzkiej i uczucie piękna chwili.
Projekt „50+” jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.