Prezentujemy ciekawe obiekty agroturystyczne: LESNA STAJNIA

Gospodarstwo Agroturystyczne LEŚNA STAJNIA położone jest nieopodal Sędziszowa Małopolskiego w miejscowości Krzywa, przysiółek Poręby. Na miejscu do dyspozycji gości są na dziś trzy konie: śląska klacz Kinga, sympatyczny hucuł o imieniu Ptyś oraz kucyk Diablo. Istnieje możliwość wstawienia własnego konia do pensjonatu i to za naprawdę niewielkie pieniądze. Jazda wierzchem na ujeżdżalni, nauka jazdy konnej pod okiem instruktora, przejażdżki po lesie, do którego przylega gospodarstwo, antyczna bryczka lub sanie zimą – to przyjemności, z jakich korzystać można przez okrągły rok.
Obfitość grzybów w sezonie, borówki i jeżyny, mnogość gatunków zwierząt, śpiew ptaków, czyste powietrze i nade wszystko, spokój, są z pewnością propozycją dla wszystkich, którzy pragną odprężenia i wypoczynku, bez pokonywania setek kilometrów i wydawania fortuny. Gospodarstwo to również dwa koty, owczarek niemiecki i kilka psów rzadkiej u nas rasy owczarek węgierski – komondor. Kolejną ciekawostkę stanowi hodowla kameruńskich kózek miniaturowych. Nie jest żadnym problemem przyjazd gości z własnymi czworonogami. Na miejscu można spróbować prawdziwego rarytasu – chleba ze starego, autentycznego pieca chlebowego. Miejsca noclegowe w domu plus możliwość spania większych grup na sianie bądź pod namiotami. Oczywiście organizacja ognisk lub spotkań przy kominku zapewniona. Do dyspozycji jest sala kominkowa z pełnym zapleczem sanitarnym.
Goście indywidualni i zorganizowane grupy mogą podczas pobytu, prócz wszystkiego, co związane z końmi, skorzystać z wielu atrakcji: gra w boulle, trafianie do celu, ognisko z pieczeniem kiełbasek. W odległości kilku kilometrów znajduje się przyrodnicza ścieżka edukacyjna, wiodąca poprzez interesujące zakątki bogatej w przeróżne formy życia okolicy. Miłośnicy wędkarstwa zapewne chętnie skierują swe kroki nad pobliską żwirownię, teren PZW. Zwolennicy kąpieli wodnych i słonecznych również znaleźć tam mogą sposób na błogi relaks. Bardziej wybredni zaś mogą zrobić sobie wycieczkę nad oddalony o 15 km zalew w Kamionce. Dodając do tego możność uprawiania turystyki pieszej i rowerowej otrzymujemy miejsce, gdzie zwolennicy każdej z form spędzania wolnego czasu mogą znaleźć coś dla siebie.
A wszystko to zaledwie 25 km od Rzeszowa, 15 km od Ropczyc czy Kolbuszowej, kilka kilometrów od Sędziszowa Małopolskiego. Gospodarze serdecznie zapraszają! Wolne terminy wakacyjne!!

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie Gospodarstwa: http://www.lesnastajnia.pl