Propozycje na weekend 10-12.02.06

Filharmonia im. A. Malawskiego w Rzeszowie
:: Zagra na fletni Pana ::
W piątek o godz. 19 w Filharmonii Rzeszowskiej odbędzie się koncert solistą którego będzie ukraiński artysta Dima Chaaback. Artysta na stałe mieszka w Lublinie. Jest absolwentem Wydziału Kompozycji i Interpretacji Muzyki Ludowej w Moskwie. Fletnię Pana – instrument, który rzadko gości w salach filharmonii – wybrał usłyszawszy wybitnego wirtuoza tegoż instrumentu George’a Zamfira.
W programie koncertu znajdą się utwory A. Dvoraka, A. Borodina, P. Czajkowskiego, jak również skomponowane przez samego solistę. Koncert poprowadzi Jerzy Kosek.

Teatr „Maska” w Rzeszowie
:: Baśń o zaklętym kaczorze ::
W niedzielę o godz. 16.30 Teatr „Maska” w Rzeszowie zaprasza najmłodszych widzów na „Baśń o zaklętym kaczorze”.
Przedstawienie dla dzieci powyżej 3. roku życia
Narzeczony dzielnej Weronki został zamieniony przez złośliwą czarownicę w kaczora. Chcąc zdjąć z niego zły czar dziewczyna musi przewędrować cały świat w żelaznych trzewiczkach. Czy Weronce uda się zwrócić ukochanemu jego ludzką postać?
Ta klasyczna baśń oparta jest na motywach śląskiej klechdy opowiadającej w sposób prosty i wzruszający o wytrzymałości w pokonywaniu trudów czekających na drodze do zwycięstwa.

Teatr im.W.Siemaszkowej w Rzeszowie
:: Premiera w Siemaszkowej ::
W najbliższą sobotę 11 lutego o godz. 18, rzeszowski Teatr im. Siemaszkowej zaprasza na najnowszą premierę – spektakl komediowy „Prywatna klinika” Johna Chapmana i Dave’a Freemana w reżyserii Jerzego Bończaka.
„Prywatna Klinika” jest farsą o sprawach damsko-męskich, a adresowana jest do widzów wrażliwych i obdarzonych poczuciem humoru. Bohaterką sztuki jest kobieta, która jest utrzymanką dwóch facetów. Ci oczywiście zupełnie nie mają pojęcia o swoim istnieniu i obaj są żonaci. Do bohaterki zgłasza się z kolei jej przyjaciółka, która również chciałaby zakosztować takiego życia. Wtedy zaczyna się cała komiczna lawina nieprzewidzianych zdarzeń.

WYSTAWY
:: BWA zaprasza ::
W dniach od 16 lutego do 5 marca 2006 będzie można zobaczyć trzy wystawy.
W górnej sali Domu Sztuki wystawę malarstwa Jadwigi Szmyd – Sikory. Artystka już kilkakrotnie prezentowała swoje prace w BWA w Rzeszowie. Uprawia grafikę, rysunek i malarstwo.
W dolnej sali prezentowana jest wystawa malarstwa i rysunków Piotra Jargusza pod nazwą „Obrazy”. Autor również kilka lat temu pokazywał swoje prace w Domu Sztuki, a ostatnio widzieliśmy jego prace w 2001 roku na wystawie „Bliźniemu swemu…”
W „Galerii Małej” wystawa grafiki i malarstwa Marcina Smoli. Autor jest absolwentem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się malarstwem i grafiką. Jest laureatem nagród wystawy konkursowej „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku” za najlepszy debiut miesięcznika „Art. & Business” oraz statuetką Fundacji Memorialnej Pamięci Anny Kobak – Pisowackiej „Akapi” na wystawie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2004”.

:: Wystawa militariów ::
We wtorek (14 bm.) w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie zostanie otwarta wystawa „Czyn zbrojny żołnierza polskiego 1914-1945. Kolekcja Jana Partyki”. Kolekcjoner przekazał muzeum m.in. odznaki, mundury, legitymacje, dokumenty i broń białą. Większość eksponatów dotyczy lat 1914-1945. Wystawę uzupełnią ciekawe egzemplarze broni palnej ze zbiorów muzeum. Przy okazji otwarcia wystawy wykład wygłosi dr Andrzej Olejko, historyk wojskowości.

:: Obrazy i pieśni ::
W sobotę w „Galerii” Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku o godz. 17 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Pluchy z Lubaczowa. Plucha maluje anioły. Po wernisażu, ok. godz.17.30 spotkanie z Wojciechem „Milimetrem” Domańskim z Łukowa, poetą i pieśniarzem. Wstęp wolny.

KONCERTY
:: Monty Waters ::
RZESZÓW. W niedzielę w Jazz Clubie Gramofon – prawdziwa gratka dla fanów jazzu. Na scenie pojawi się Monty Waters, światowej sławy muzyk, którego styl gry na saksofonie altowym przesiąknięty jest duchem Charliego Parkera. Amerykańskiej gwieździe towarzyszyć będą znakomici polscy muzycy pod wodzą Kazimierza Jonkisza. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują 30 zł.
:: Nie tylko jazz ::
RZESZÓW. Mieszanka bluesa, rocka i muzyki klasycznej to propozycja na spędzenie piątkowego wieczoru w Jazz Clubie Gramofon. Wystąpi tu grupa MrPollack. Wstęp-10 zł. Dzień później tradycyjnie – latino jazz night. Zagra zespół Latino Granda. Początek o godz.21. Wstęp -12zł.
:: Zalewski w Chilli ::
RZESZÓW. W niedziele, w klubie Chilli, wystąpi Krzysztof Zalewski, wokalista znany z Idola. W koncercie pełnym improwizacji i żywej muzyki znajdą się klasyczne kawałki rock and rolla. Start o godz. 19.
:: Wolfgang ma urodziny ::
RZESZÓW. Na swoje piąte urodziny zaprasza do pubu Formalina, zespól Wolfgang z Sokołowa Mlp. Na rozgrzewkę usłyszymy kowery Ramones w wykonaniu dębickich Ramonesek. Po koncercie – ska/reggae party. Impreza startuje w sobotę, o godz. 19. Wstęp -5 zł.
:: Aga JAzz Band ::
PRZEMYŚL . Miłośników jazzu zapraszamy też w piątek do Centrum Kulturalnego. Odbędzie się tu koncert promujący pierwszą płytę przemyskiego zespołu Aga Jazz Band, zatytułowaną „Dream a Little Dream of Jazz”. Zagra też MDK Jazz Band i kwartet saksofonowy Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych w Przemyślu.
Początek o godz. 18. Wstęp bezpłatny.
:: Jubileuszowa gala ::
PRZEMYŚL San River, Amen Roma, Beat, Ta-Joj, Rotacja, Syriusz i Fidelis – te zespoły wystąpią w galowym koncercie z okazji 10-lecia Teatru Edukacyjnego oraz 30-lecia pracy artystycznej Wojciecha Rękosiewicza. Sobota, godz. 18, Zamek Kazimierzowski. Wstęp wolny.
::Milimetr w Galerii ::
PRZEWORSK Wojciech „Milimetr” Domański z Łukowa zagra w sobotę w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. Koncert rozpocznie się ok. 17.30, tuż po wernisażu wystawy „Anioły” Jerzego Pluchy z Lubaczowa. Wstęp wolny.

IMPREZY
:: Karnawał na ludowo::
LUBATOWA, GM. IWONICZ ZDRÓJ . Impreza pod hasłem „Folklor w Karnawale” odbędzie się w sobotę o godz. 17, w sali Domu Ludowego.
::Medycyna Naturalna::
RZESZÓW. Od piątku do niedzieli, w hali na Podpromiu, będą trwały IV Targi Medycyny Naturalnej i Zdrowia.
Targi czynne są w godz. 10 – 18.
::Joy Kitikonti::
RZESZÓW. Włoski muzyk, DJ i producent, twórca takich hitów jak „Joy don’t stop” i „Dirty summer”, Joy Kitikonti pojawi się w piątek na scenie Akademii. Imprezę rozkręcał będzie Grcg Access z warszawskiego AcidPeople.
W sobotę w klubie impreza dla zwolenników dobrej, tanecznej zabawy przy największych przebojach. Początek o godz. 20.A w niedzielę, w godz. 18 – 22, w Akademii Feriowa Dyskoteka, czyli impreza dla nastolatków.
::Pokaz zdjęć::
RZESZÓW. W sobotę o godz. 19 pubie „Atmosfera” (ul. Grunwaldzka 26) odbędzie się pokaz zdjęć z Peru. Autorkami zdjęć są trzy panie: Urszula Mierzwa Magdalena Jacok, Małgorzata Adamus.
::Jazda na dziwnych pojazdach::
KROSNO. W niedzielę, na górce koło „Kwadracika”, na osiedlu im. ks. Markicwicza -otwarte zawody w zjeździe na najdziwniejszych pojazdach własnej konstrukcji. Początek o godz. 10. Zgłoszenia i dodatkowe informacje MOSiR (tel. 013-432 04 80).

:: Nocny Maraton Filmowy ENEMEF ::
Noc miłości
Specjalny prezent na Walentynki dla fanów nocnego kina. Rzeszowskie kino Helios zaprasza na cztery komedie romantyczne. Nie są to jednak zwykłe, lekkie, łatwe i zabawne filmy, do których wszyscy przywykliśmy… To zupełnie różne obrazy, z których każdy w interesujący sposób opowiada o miłości.
„Serce nie sługa”, „Apartament”, „Pamięć złotej rybki”, „Zatańcz ze mną” – zostaną wyemitowane podczas Nocnego Maratonu Filmowego. Początek ENEMEFu w piątek o godz. o 23.15, zakończenie ok. 7 rano następnego dnia. Cena biletu 25 zł.

::W a l e n t y n k i ::
z kinem Helios
Kino Helios, Program 230 VOLT i Telewizja Rzeszów zapraszają na imprezę „Miłosne napięcie czyli miłość wszędzie będzie”, W piątek od godz. 12 przed kinem będzie można nagrać życzenia i miłosne deklaracje, z których najciekawsze zostaną wyemitowane 14 lutego o godzinie 19.10 w Telewizji Rzeszów. Wszystkie nagrane życzenia będą emitowane 14 lutego na ekranie w holu kina. W niedzielę od godz. 16 do 21 zapraszamy zakochane pary do zrobienia sobie okolicznościowego gratisowego zdjęcia.
Podsumowanie zabawy „Miłosne napięcie czyli miłość wszędzie będzie” odbędzie się we wtorek, 14 bm. przed kinem Helios. Od godz. 17.30 zakochani będą mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Między godz. 18 a 21 dzięki „DiaStudio” każdy z widzów będzie mógł wraz ze swoją Walentynką zrobić sobie gratisowe zdjęcie
We wtorek kino Helios przygotowało dla zakochanych seanse z niespodziankami:
„Ja wam pokaże” – godz. 19.15 i 21.30
„Jak w niebie” – godz. 20.30
„Tylko mnie kochaj” – godz. 18.00 i 20.00

z kinem Zorza
Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza we wtorek na „Wieczór Walentynkowy”. Początek zabawy o godz. 20. Wszystkie panie otrzymają czerwoną różę, a dla zakochanych seanse z niespodziankami: „Dick i Jane: Niezły ubaw” (godz. 20.00) i „Ja wam pokażę” (godz. 22.00). W programie: konkursy z nagrodami, drobne upominki, niespodzianki, kawa, lampka wina i poczęstunek. Do wygrania m.in.: romantyczna kolacja dla dwojga w Hotelu „Prezydenckim” w Rzeszowie, kosmetyki renomowanych firm, kosz pełen słodyczy.

z MDK w Lubaczowie
„Walentynki z tańcem i piosenką” to propozycja Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. We wtorek o godz. 16 w sali widowiskowej MDK zatańczy grupa taneczna „Iskierki”, grupa breakdance’owa „Lolki”, wystąpią zespoły muzyczne „Woohoo” i „Siódemka” oraz soliści MDK. W programie także loteria serduszkowa, a o godz. 19.00 seans filmu „Pretty man czyli chłopak do wynajkęcia”. Cena bilety 6 zł od pary.

KOBBY
:: Giełda akwarystyczna::
RZESZÓW. Klub Osiedlowy „Metalowiec” zaprasza w niedziele na kolejną giełdę akwarystyczną. Początek o godz. 10.

NA SPORTOWO
:: Karnawał na lodzie::
RZESZÓW. W sobotę o godz. 10 na lodowisku rozpocznie się impreza z okazji zakończenia ferii.
Zabawę poprowadzą Mikolaje i Śnieżynki. W programie imprezy m. in.: wyścigi zaprzęgów – chłopak z dziewczyną, jazda pod poprzeczką, wybory królowej śniegu, konkurs tańca na lodzie, konkurs hula-hop i „jaka to melodia”, przeciąganie liny, mecz hokejowy i turniej rycerzy lodowych.
:: Footsal w Olimpii ::
KAMIEŃ, POW. RZESZOWSKI . Już w niedziele w miejscowej hali „Olimpia” odbędzie się Pierwszy Wojewódzki Turniej Chłopców w „Footsalu”, czyli halowej piłce nożnej. Wystartują drużyny z Krosna. Jarosławia, Dębicy, Stalowej Woli, Rzeszowa. Zawodnicy mają 15 i 16 lat.Patronat nad imprezą objęli wójtowie gmin Kamień i Jeżowe. Początek o godz. 10
:: Bieg Walentynkowy::
JASŁO .VII Bieg Walentynkowy rozegrany zostanie w niedziele. W biegu głównym zawodnicy rywalizować będą na 6 – kilometrowej trasie, prowadzącej ulicami: Sikorskiego, Szopena, Szkolną i Krasińskiego. Start o godz. 14.55. Wcześniej, od godz. 14, biegi młodzieżowe. Zgłoszenia także przed zawodami na obiektach MOSiR.
:: 100-polowe warcaby::
JASŁO. W niedzielę w Młodzieżowym Domu Kultury rozegrany zostanie turniej warcab 100-polowych o Puchar Starosty Jasielskiego. Początek o godz. 10.
:: Szach, mat::
KROSNO .W piątek, o godz. 10, w Domu Kultury przy ul. Kolejowej – Turniej Szachowy o Nagrodę Dyrektora KDK dla dzieci i młodzieży, O godz. 12.30 – symultana z mistrzem Polski szkół podstawowych, Marcinem Kostańskim.
PRZEMYŚL. Kończy się cykl szachowych turniejów „Ferie Zimowe 2006″. Młodzieżowy Dom Kultury, w piątek o godz. 10. Zapisy przed turniejem.
:: Piłka dla każdego::
PRZEMYŚL. Halowy Turniej Piłkarski im. Giovanniego Respiniego „O uśmiech dziecka”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla Domu Dziecka „Nasza Chata”. Hala POSiR, niedziela, godz. 8 -18.
JAROSŁAW. Halowy Turniej Piłki Nożnej juniorów młodszych i starszych. Hala MOSiR, piątek, godz. 10.
PRZEWORSK. Można obejrzeć zmagania futbolowych „Piątek”. Hala Gimnazjum, sobota – godz. 14, niedziela -godz.15.50
::Wędruj z PTTK::
PTTK Rzeszów zaprasza na „niedzielny wypad za miasto”. Trasa: Harta, Ulanica – Dynów. Zbiórka na Dworcu Głównym PKS w Rzeszowie o godz. 9.30, planowany powrót z Dynowa ok. godz. 18. Do przejścia ok. 12 km.
::Wyjazdy na narty::
W każdą sobotę i niedzielę PTTK organizuje wyjazdy na narty Karlików – Magura Małastowska – Puławy. Odjazd z Rzeszowa o godz. 7. Chęć udziału w wycieczce należy wcześniej zgłosić telefonicznie, tel. 017 852-88-60 (w godz. 9 – 17).

KLUBY
R Z E S Z Ó W
AKADEMIA
Klub zaprasza na przed – przed – ostatnią sobotę… Impreza w klubie dla zwolenników dobrej, tanecznej zabawy przy największych przebojach. W niedzielę feriowa dyskoteka. Impreza dla nastolatków ciesząca się dużym powodzeniem. Początek zabawy o godz. 18, koniec zabawy o godz. 22.
ALIBI
Zaprasza w piątek na przeboje muzyki klubowej w nowej odsłonie – C:DOOR come back. Wstęp wolny. W sobotę różne hity z nowej płyty – same przeboje, a we wtorek Sex Walentynki tylko dla odważnych… W środę – pozycją 6/9 kręci DJ Viagra. Wstęp wolny. W czwartek – sex i latino. Zagra didżej O,Mike – wstęp wolny.
LE MADAME
Klub-restauracja Le Madame zaprasza w piątek na koktajl muzyczny lat 60. i współczesnych (r’n’b, soul, funky, latino). W sobotę rytmy klubowe w wykonaniu didżeja Konrada i Papa Zura z Lublina – muzyka, didżeja i kolekcjonera płyt winylowych. Artysta dd 10 lat gra w klubach całej Polski. Pasjonuje go głównie czarna muzyka: acid jazz, funk, soul, disco.
Klub Le Madame z okazji walentynek przygotował moc romantycznej muzyki oraz konkurs „zaczarowany stolik” – para, która przy nim usiądzie, spędzi noc w klubie na koszt właścicieli lokalu.
PIANO
Zaprasza w piątek na muzykę w stylu lat 60.-90., imprezę prowadzi didżej Viagra. Impreza wskazana tylko dla dorosłych. Sobota to niekończąca się historia, a zgra dla was dj Criss. Na zakończenie ferii coś dla prawdziwych fanów hip hopu – koncert na żywo HEMP GRU Żary, FANTOMBLOW, ZPTUlicy. Zagrają didżej Brzydal i didżej ZUS. Podczas koncertu odbędzie się projekcja klipów, których nie zobaczysz w TV (hg,s2o,homex,zptu). Początek o godz. 21. Wstęp 15 zł, a w dniu koncertu 25 zł. W środę – impreza po polsku, czyli dobra zabawa dla wszystkich tych, którzy kochają polską muzykę. Wstęp gratis. We wtorek walentynkowy wtorek dla nastolatków, czyli walentynkowa naskoteka.
KWADRAT
Restauracja i Club muzyczny Kwadrat ul. Przesmyk 6 (boczna Mickiewicza) zaprasza w piątek na klubowe rytmy, w sobotę latino, house, r&b. Wstęp dla osób powyżej 21
MIRAMONTI
Restauracja Miramonti zaprasza w piątek na dyskotekę z muzyką lat 60/80. Dzień później dancing z orkiestrą.
Warto też pomyśleć o Dniu Zakochanych. W Miramonti we wtorek – nastrojowa dyskoteka w blasku świec.
Początek imprez – godz. 20.
JAZZ CLUB GRAMOFON
Rzeszowski Jazz Club (ul. 3 Maja, tel. 0 663 44 00 20) zaprasza w piątek na koncert zespołu Mr Pollack Założycielami zespołu są bracia Jacek Polak (gitara, śpiew, programowanie) i Grzegorz Polak (bębny, śpiew). Początek godz. 21. Wstęp 10 zł.
W sobotę w klubie latino jazz night z zespołem Latino Granda. W skład zespołu wchodzą wokalistka Sabina Tomaka oraz grający na instrumentach perkusyjnych Dominik Muszyński. Początek godz. 21. Wstęp 12 zł.
W niedzielę koncert Monty Waters. Artysta ur. się w 1937 w Modesto w Californii. Artysta współpracował z takimi gigantami jazzu jak: Miles Davis, John Coltrane, Art Blakey, Dexter Gordon. Monty Waters, saksofonista i wokalista, ma w swoim programie zarówno standardy jazzowe, jak i własne kompozycje.
BODRO
Rzeszowski klub BoDro (przy ul. Zawiszy Czarnego 14 a) to bar, klub, a zarazem pizzeria. Tutaj można nie tylko smacznie zjeść, ale i pobawić się na imprezie tanecznej. Lokal jest czynny od pon. – niedz. W dni powszednie w godz. 11 – 24. Zestawy obiadowe oraz pizze są dowożone na życzenie do klienta na terenie Rzeszowa (tel. 017 864-00-09). Dansingi oraz dyskoteki są organizowane w każdą sobotę od godz. 19. Wstęp wolny.
KLUB SENIORA
W tę niedzielę Klub Seniora Osiedla Tysiąclecie zaprasza na wieczorek taneczny. Zabawa odbędzie się w Zespole Szkół Spożywczych przy ul. Warszawskiej 20 w Rzeszowie. Początek o godz. 17.
FORMALINA
Winyl Party. Piątek w Formalinie to tradycyjna impreza przy muzyce z płyt winylowych. O klimaty lat 80. zatroszczy się DJ Terror. Wstęp jest darmowy

SĘDZISZÓW/ KROSNO/ BRATKOWICE
PUB ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria i dyskoteka. Dla kibiców projekcja meczy i skoków narciarskich. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat, częste promocje i…pyszna pizza.
IMPERIUM w Bratkowicah
Zaprasza w sobotę na podsumowanie ferii zimowych czyli „Zrób na złość zimie i baw się z nami do rana”. O gorącą atmosferę i ciepłe muzyczne klimaty zadbają didżej Kaczor i didżej Viagra. Dla pierwszych 30 osób wstęp gratis.
ARMAGEDON
KROSNO. W piątek – Urodzinowe Party DJ Pavloo. Zagrają: DJ Bolek – Klub Energy 2000 & DJ Quest -Mayday Prototypes Poland 2005 (bilet -10 zł). W sobotę -Walentynki. Dla zakochanych drinki gratis, za konsoletą DJ Pavloo & DJ Piter. O godz. 24 – słodka niespodzianka klubu (bilet -10 zt).

INNE
:: Wracają z wojny::
RZESZÓW. W sobotę powitani zostaną podhalańczycy, którzy wrócili z Iraku. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11 mszą św. w katedrze.Następnie nasi żołnierze przejdą do hali na Podpromiu. Ta część rozpocznie się o godz. 13.30. Każdy przybyły będzie mógł obejrzeć wystawę fotografii, spróbować żołnierskiej grochówki, obejrzeć sprzęt wojskowy. W hali będą również przeprowadzane bezpłatne badania m.in ciśnienia. Wstęp wolny.
:: Wieprzowe języki::
DĘBICA. W piątek odbędzie się promocja nowej książkipoetyckiej Romana Misiewicza pt. „Wieprzowe jeżyki”. Pierwszy tomik tego dębickiego poety był nominowany do Paszportu „Polityki”. Spotkanie, o godz, 18., w sali klubowej Domu Kultury „Śnieżka”.
DO POCZĄTKU

WKRÓTCE
:: Koncert MAANAM-u::
Kultowy zespół sceny polskiej zawita w czwartek 23 lutego do Krosna. Występ tej grupy rockowej to przebój za przebojem, niezwykła atmosfera i sentymentalna wędrówka w czasie. Jak zapowiadają organizatorzy koncert przeżyjmy przy niezwykłej magii świateł i brzmieniu doskonałego nagłośnienia. Odbędzie się on w hali MOSiR (ul. Bursaki) o godz. 19. Bilety w cenie 30 zł.
:: Ewa Bem w Rzeszowie::
Koncert Ewy Bem, pierwszej damy polskiej wokalistyki, z towarzyszeniem znakomitego Trio Andrzeja Jagodzińskiego odbędzie się 26 lutego (niedziela) o godz. 18 w Filharmonii Rzeszowskiej. Artystka zaprezentuje bogaty program, złożony ze swojej dyskografii, a także standardy światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasach Kina Zorza, Filharmonii Rzeszowskiej.
:: Wesoła wdówka::
Tę jedną z najpopularniejszych operetek w wykonaniu artystów Opery Śląskiej z Bytomia będzie można zobaczyć w Filharmonii Rzeszowskiej 25 lutego o godz. 17. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Estradzie Rzeszowskiej.
Napisana w roku 1905 przez Franciszka Lehara szybko zdobyła światowy rozgłos dzięki wielu melodyjnym ariom, duetom i chórom. Odwieczny temat miłości i zazdrości został przedstawiony nowoczesnymi rozwiązaniami muzycznymi i konstrukcyjnymi. Połączono śpiew z tańcem i ruchem scenicznym co później stało się podstawą każdego musicalu.
Atmosfera wspaniałych bali Paryża, wielka miłość Hanny i Daniła, zabawne perypetie, wspaniałe kostiumy, muzyka i scenografia sprawiają, że „Wesołą wdówkę” ogląda się jak bajeczny obraz naszych marzeń.

Życzymy udanego weekendu !!!
CIT w Rzeszowie Sylwia Hausner

Źródło:
Super Nowości, GC Nowiny