Propozycje na weekend 11-13.XI

W Filharmonii Rzeszowskiej – Odcienie miłości.
12 listopada , Filharmonia Rzeszowska, godz.18
Piękne głosy, doskonała muzyka, bajkowe kostiumy i porywający taniec – to główne atuty koncertu, który odbędzie się w Filharmonii Rzeszowskiej, w sobotę, 12 listopada, o godz. 18.
Na deskach teatru – RZESZÓW – Tygrys Pietrek.
Teatr „Maska” w Rzeszowie zaprasza najmłodszych widzów na przepiękną opowieść o małym tygrysku, który bał się nawet brzęczenia muchy. Przedstawienie „Tygrys Pietrek” odbędzie się w niedzielę o godz. 16.30 .
Przejrzysta fabuła, dowcipny tekst, zabawne sytuacje, śmieszne kostiumy i żywiołowa gra aktorska sprawiają, ze przedstawienie staje się teatrem familijnym.

Teatr Maska – PRZEMYŚL – Kwiaty polskie
W czwartek w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu o godz. 18. odbędzie się spektakl poetycki pt. „Kwiaty polskie”. Udział w tym przedsięwzięciu zapowiedzieli Zbigniew Zapasiewicz, Olga Sawicka, Włodzimierz Nahorny (przy fortepianie). Przedstawienie odbędzie się w ramach XIII Przemyskiej Jesieni Teatralnej.

ŁAŃCUT – Halka
W niedzielę o godz. 18 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie zobaczymy spektakl „Halka” w wykonaniu artystów Opery Śląskiej z Bytomia. Wstęp na wieczór operowy 35 zł.

KROSNO – Trzy historie o Ewie
W sobotę o godz. 18 w sali GOK w Krasnem odbędzie się premiera sztuki „Trzy historie o Ewie”. Sobotnie widowisko to autorski spektakl z wykorzystaniem fragmentów twórczości Leśmiana, Tokarczuk, Rudnickiego, Goethego oraz fragmentów Starego Testamentu.”Trzy historie o Ewie”: pomysły i realizacja: Aneta Adamska, Aldona Kaszuba, Aleksander Pietrucha, Edyta Miller, Patryk Gruba; reżyseria: Aneta Adamska.

Tanie linie lotnicze z Rzeszowa – Rozkład przylotów i odlotów oraz inne przydatne informacje na stronie: Airport Rzeszów

WYSTAWY
Rzeszów – Już tylko do niedzieli będzie można podziwiać w BWA trzy wystawy znakomitych artystów: Pabla Picassa, Henri’ego Matisse’a i Juana Miró. Jest to pokaz 83 grafik. Prezentowani artyści znani są przede wszystkim z malarstwa, jednak grafika zajmowała w ich twórczości pokaźne miejsce. Większość przedstawianych prac to litografie powstałe na podstawie rysunków, miedziorytów, heliografii i samych litografii. W Domu Sztuki w Rzeszowie wystawa konkursowa pt. „Pozostań z nami Panie”. W Galerii Małej BWA wystawa rysunków i instalacja Adama Sypla „By nigdy i na zawsze”. Szkice i rysunki poświęcone powstały z okazji 65. rocznicy tragicznych wydarzeń w Katyniu.

Sędziszów Małopolski – „Drogi Polaków do niepodległości” to tytuł wystawy, którą można oglądać w czwartek w godz. 8 – 16 w Szkole Podstawowej w Szkodnej (Sędziszów Małopolski). Podczas wystawy zostaną zaprezentowane eksponaty pochodzące z kolekcji własnej Jana Partyk. Będzie to biała broń, umundurowanie, ordery, odznaczenia, medale, dokumenty oraz fotografie.

Stalowa Wola – W sobotę o godz. 18 w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli nastąpi otwarcie wystawy pt. „W stronę Schulca”. Będzie można podziwiać prace: Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, Franciszka Starowieyskiego, Jerzego Nowosielskiego.

K O N C E R T Y
Rzeszów – Kolejny hardcore
W sobote w Rejsie 18 odsłona Hard Core Breath. W ramach trasy „Irony Tour” zagrają rodzinne kapele No Heaven Awaist Us i Calm The Fire oraz Ambrosia z Czech i słowacki Firestars. Koncert rozpocznie się o godz.19. Bilety
kosztują 12zł.

Promocja nowej płyty ficca Doda
W czwartek, 11 listopada o godz. 14.00 w Rzeszowie w Galerii Lazur (C.H. Leclerc) w ramach promocji swojej nowej płyty ficca Doda będzie rozdawała autografy swoim fanom.

Maska w Reaktorze
Krośnieński zespół Maska zagra w piątek w Reaktorze (hala na Podpromiu). Spodziewajcie się ostrych riffów i rockowych ballad. Początek o godz. 20.30. Wstęp jest darmowy

Dębica
Gwiazdy w Meduzie
Zespół Dżem wystąpi w czwartek w klubie Muzycznym Meduza. W piątek zagra zespół Lombard, a w sobote Monika Brodka. Bilety na Dżem kosztują 25zł. Na Lombard dla 200 pierwszych osób- 5zł, pozostali 10zł. Na koncert M.Brodki pierwszych 200 osób bilety w cenie 15zł, pozostali -20zł. Koncerty rozpoczną się o godz.20.
Stalowa Wola ( 11 listopada o godz. 19.00; hala MOSiR, ul. Hutnicza) i Krosno (10 listopada o godz. 19.00; hala MOSiR, ul. Bursak) W wielki koncert gwiazd. Zagrają zespół VIRGIN I DODA oraz zespół ŁZY. Wielkie widowisko, niezapomniana atmosfera, same hity!

IMPREZY
RZESZÓW.
Wspólne śpiewanie
W piątek o godz. 16.00 w Klubie „Turkus” WDK w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z cyklu „Wspólne śpiewanie”. Tematem wieczoru będą „Pieśni Legionów”. Spotkanie poprowadzi Ryszard Cisek. Wstęp wolny.

Dni Kultury Chrześcijańskiej
W niedzielę o godz. 16.00 w Klubie Turkus WDK w Rzeszowie odbędzie się koncert z okazji Dni Kultury Chrześcijańskiej. W programie koncert zespołu „Capella Antiqua” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie oraz występ Jadwigi Pięty – laureatki Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Zespół „Capella Antiqua” posiada w swoim repertuarze utwory począwszy od średniowiecza do późnego baroku. Są to psalmy, chorały, motety, chansony, gawoty, tańce dawne, mandrygały kompozytorów polskich, włoskich, angielskich, niemieckich i francuskich. Wstęp wolny.

KROSNO
Cyberpunk
Klub Miłośników Fantastyki Elizjum działający przy Krośnieńskim Domu Kultury zaprasza na II Krośnieński Konwent Fantastyki Elizjon II Cyberpunkt.
W sobotę , od godz. 9, w kinie KDK przy ul.Bieszczadzkiej czas wybiegnie w przyszłość – w świat rządzony przez bogate korporacje i grupy groźnych przestępców, robotów i cyborgów.
Odwiedzający zostaną wprowadzeni w realia cyberpunktowych gier wyobraźni. W programie wiele atrakcji.
Od godz.18 maraton filmowy Matrixa oraz początek wieczornych sesji gier RPG. Szczegółowy program na stronie www.elizjon.glt.pl
Wstęp wolny. Bilety muszą kupic ci, którzy chcą obejrzeć trylogię Matrixa (na każdą z części-8zł, karnet -15zł)

DLA UCHA
PRZEMYŚL.
Banaszak w zamku,
Znana piosenkarka Hanna Banaszak wystąpi ze swym zespołem w Zamku Kazimierzowskim, Piątek, godz.18.
Gospel na urodziny
Popularny chór „Gospel” obchodzi pięciolecie. Koncert z tej okazji odbędzie się w sobotę , o godz.17 w Zamku Kazimierzowskim.
Jesień z chórem.
Kolejna atraakcja XII Przemyskiej Jesieni Muzycznej to wystep Chóru im. Maksyma Berezowskiego, pod dyrekcją Jarosława Lewakowa. Sobota, godz.18- grekokatolicki sobór archikatedralny.

JASŁO
Muzyczy Jubileusz.
W piątek zapraszamy na jubileuszowy koncert „Dni, które znamy”, organizowany z okazji 55-lecia działalności jasielskiego Domu Kultury. Wystąpią zespoły artystyczne JDK. Koncert rozpocznie się o godz.17, a o godz. 18 otwarcie wystawy w salonie sztuk plastycznych. W niedzielę o godz.18, odbędzie się natomiast muzyczna podróż po krainach Irlandii i Szkocji.

RZESZÓW
Psalmy i chorały
Zespół muzyki dawnej Capella Antiqua z Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie oraz Jadwiga Pięta -laureatka Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej wystąpi w niedzielę , w Klubie Turkus Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Zorganizowany w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej koncert rozpocznie się o godz.16. Wstęp jest darmowy.

DĘBICA
Zagra Marek Stefański
W niedzielę o godz17.30 ,w kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbędzie się koncert organowy z okazji oddania i poświęcenia nowych organów. W programie J.S. Bacha, M.Surzyńskiego, L.Boellmanna, M.Durufle. Wykonawcą koncertu będzie Marek Stefański.

Co słychać w klubach
AKADEMIA
W czwartek Akademia zaprasza na najlepszą i największa imprezę w mieście pt. Studencki czwartek. Pierwszych 200 osób wstęp wolny. W górnej sali Azyl odbędzie się Thursday Rap Night.
W piątek w klubie kolejna impreza z cyklu Sauna Art De Rue czyli zabawa z hip-hop. Czarne placki kręcić będzie Dj Forma.
W sobotę w Akademii odbędzie się Smirnoff Ice Party i Nastoteka. Szykuje się świetna zabawa do białego rana. Młodszą część miasta zapraszamy na imprezę od godziny 16.30.

LE MADAME
Klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8) zaprasza w piątek na Brown Suger Party – r&b, soul, funky, latino i stare dobre disco. W sobotę noc w rytmach klubowych. Imprezę poprowadzi najlepsza DJ-ka w Polsce – NEL, która grywa w takich klubach, jak: Prozak, Utopia, Piekarnia, Paprotka. W niedzielę w klubie wieczór z muzyką taneczną. Muzyczne hity z lat 60., 70., 80.

PUB ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria, dyskoteka. W piątek i sobotę odbywają się dyskoteki. Wstęp gratis. Początek o godz. 21. W czwartki karaoke; dla kibiców projekcja meczy. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat i… pyszna pizza.

PIANO
W klubie Piano (przy ul. Moniuszki 2)w czwartek dominować bedą gorące rytmy latino.W trakcie zabawy na żywo usłyszymy saksofon i konga. Będzie też piwna promocja.
W piątek klub zaprasza na urodziny miesiąca z magią, a w sobotę na bajeczne poncz party czyli same hity z płyty.

MIRAMONTI
Rzeszowska restauracja (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na dyskotekę w rytmie lat 60.,70.,80. Początek o godz. 21. W sobotę dancing z muzyką na żywo. Start o godz. 20.

ALIBI
Rzeszowski klub Alibi zaprasza w piątek i w sobotę na dyskotekę.

AKROPOLIS
Tawerna Grecka Akropolis (ul. Rynek 18) zaprasza wszystkich na muzykę na żywo. Wstęp wolny.
ARMAGEDON Krosno. W piątek -Day After Mayday, za konsoletą stanie MBrother (bilet -8zł). W sobotę- Surfing Party (bilet-12zł, studenci do godz. 21 płacą 6zł.)
W czwartek w studenckim żywiole poruszła się będzie DJ Karol. W piątek odbędzie się natomiast Patriot Party -do północy usłyszycie polską muzykę.
W sobotę w Kinie -Nowy Muzyczny Format, a w niedzielę karaoke pod hasłem : „Ty śpiewasz- my stawiamy”.

IMPERIUM
Klub Imperium w Bratkowicach zaprasza w sobotę na imprezę pod hasłem Rodeo Party „Złap byka za rogi, zostań torreadorem klubu”. Wystój w stylu dzikiego zachodu, wiele niespodzianek i nagród. Dziewczyny do godz. 21.30 wstęp gratis. W niedzielę klub zaprasza na pyszną pizzę.

SING-SING
Przemyski klub w sobotę świętuje swoje piąte urodziny. Z tej okazji przygotowano specjalną imprezę oraz atrakcyjne konkursy i nagrody. Start o godz.21.

NA SPORTOWO
RZESZÓW
Za miasto z PTTK
W niedzielę kolejna wycieczki z cyklu „Za miasto z przewodnikiem PTTK”. Trasa będzie przebiegała: Łańcut, Czarna, Medynia Głogowska. Do przejścia około 12 km. Zbiórka uczestników w niedzielę o godz. 7.25 na rzeszowskim Dworcu Głównym PKP. Wyjazd pociągiem do Łańcuta o godz. 7.40. Powrót z Medynii Głogowskiej do Rzeszowa autobusem MPK nr 2 ok. godz. 16.00. Na bilety trzeba sobie zarezerwować łącznie 11 zł. Uczestnicy wycieczki ubezpieczają się we własnym zakresie.

Wyścigi „górali”
Amatorskie zawody w kolarstwie górskim odbędą się w sobotę na trasie zielonego i żółtego szlaku w lasach na Słocinie. Trasa wyścigu będzie specjalnie oznaczona. Trenowac będzie można już od rana, zawody rozpoczną się o godz.12. Dla najlepszych przygotowano symboliczne puchary i dyplomy. Udział w wyścigu wziąć może każdy. Wpisowe to 2zł. Dojazd będzie oznakowany od obwodnicy (skrzyżowanie z ul. Paderewskiego). Więcej szczegółów na stronie internetowej www.ijestfajnie.prv.pl

HOBBY
RZESZÓW
Wystawa militarna
Samochody pancerne,czołgi, bojowe samoloty i okręty oraz sceny ze światowych wojen. To tylko niektóre z atrakcji , jakie będzie można zobaczyć na międzyszkolnym konkursie modeli redukcyjnych. Wystawę oglądać można w sobotę , od godz.13, w Liceum im.Jana Pawła II Sióstr Prezentek, przy ul. ks. Jałowego. Zorganizował ją Podkarpacki Klub Modelarzy Redukcyjnych w Rzeszowie.

Giełda Staroci
W niedzielę w III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbędzie się w godz. 7 – 12 giełda staroci.

Dla akwarystów
W niedzielę , o godz. 10 ,w Klubie Osiedlowym „Metalowiec” (ul.Graniczna 6) rozpocznie się giełda akwarystyczna.

WKRÓTCE
w Rzeszowie
Trasa Cierniewskiego
Cierniewski już wkrótce
Już wkrótce, znany piosenkarz Andrzej Cierniewski, rozpocznie trasę koncertową w naszym regionie. 21 listopada o godz. 19 wystąpi w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku, 22 listopada o godz. 19 w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu, 25 listopada o godz. 19.30 w klubie Szalony Młyn” przy ul. Młynarskiej 4 w Przemyślu, 26 listopada o godz. 20 wystąpi w klubie muzycznym „Studio” przy ul. Pułaskiego 2A w Mielcu, a 27 listopada o godz. 20 wystąpi w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Szczególnie ciekawie zapowiada się koncert artysty w rzeszowskim klubie „Akademia”, który odbędzie się 23 listopada o godz. 20.

Chiński cyrk
19 listopada w Rzeszowie wystąpi cyrk z chińskiej prowincji Shaanxi. Podczas spektakli blisko 40-osobowej grupy zobaczymy pokazy akrobacji i starożytnych sztuk walk, które stały się wizytówką chińskiej kultury na całym świecie. Mistrzowsko przygotowane widowisko cyrku występującego po raz pierwszy w Polsce wprowadzi widzów w magiczny świat chińskiej kultury i obyczajowości. Organizatorzy gwarantują wspaniałą choreografię, przepiękne kostiumy i tradycyjną chińską muzykę. Perfekcyjnie i profesjonalnie wykonywane układy, trudne i skomplikowane ewolucje, lata wytężonych ćwiczeń i osiągania coraz wyższych stopni wtajemniczenia w tajniki akrobacji dają rezultaty, które zapierają dech w piersiach widzów na całym świecie. Przedsięwzięciu patronuje Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Bilety do nabycia w hali na Podpromiu, w kinie Zorza, ROSiR, sklepie muzycznym Best oraz hotelu Forum. Informacje i zamówienia zbiorowe tel. 504 439 050.
Koncert Grażyny Auguścik
W Filharmonii Rzeszowskiej 4 grudnia o godz.19 odbędzie się niezwykły koncert Grażyny Auguścik, Cracow Klezmer Bend i Johna McLean. Bilety w cenie 30zł normalny i 20zł ulgowy

w Krośnie
Teatralne spotkania
W poniedziałek w ramach XXVIII Krośnieńskich Spotkań Teatralnych, Teatr Scena Prezentacje z Warszawy wystawi sztukę „Dyrektorzy” Daniela Besse’a. Sztuka otrzymała nagrodę Moliera za 2001 rok dla najlepszego autora francuskojęzycznego i jako najlepsza premiera. Trzymająca w napięciu drapieżna opowieść toczy się wśród bezwzględnych współczesnych menedżerów.

Życzymy udanego weekendu !
CIT w Rzeszowie – Sylwia Hausner
Źródło: Super Nowości , GC „Nowiny”