Propozycje na weekend 14-16 pażdziernika

PROPOZYCJE NA WEEKEND
I m p r e z y – Na sportowo
RZESZÓW, w niedzielę odbędą się VII eliminacje mistrzostw okręgu w Konkursowej Jeździe Samochodem. Początek o godz. 10 przy siedzibie Automobilklubu Rzeszowskiego przy ul. Wyspiańskiego 2.
Do udziały zapraszamy wszystkich chętnych chcących sprawdzić oraz podnieść swoje umiejętności prowadzenia samochodu w ekstremalnych sytuacjach. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku do godz. 15 w siedzibie Arz.

Propagowanie pływania
Akademia Sportu Dzieci zaprasza wszystkich chętnych do udziału w cyklu imprez pt.: „Październik 2005 miesiącem pływania rodzinnego”. W tym roku zawody będą się odbywały w trzech etapach. Pierwsze z nich odbędzie się już w niedzielę w godz. 14-17 na pływalni WSK przy ul. Matuszczaka. Zapisy pod nr. Tel.: (0-17) 854-14-16.

Dni Kultury Marynistycznej
Przez trzy dni będą trwały uroczyste obchody Dni Kultury Marynistycznej. W piątek o godz. 16 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie III Rzeszowski Przegląd Filmów morskich. W sobotę o godz. 11 w WDK usłyszymy piosenki w wykonaniu zespołu KLANG oraz zespołu z Odessy „Moriana”, zaś o godz. 18 Koncert Finałowy podczas którego zaprezentują się „EKT” z Gdyni, „Atlantyda” i „Henneberg” z Niemiec, „Moriana” z Odessy i KLANG. W niedzielę na basenie ROSiR o godz. 11 odbędą się III Mistrzostwa Podkarpacia w Ratownictwie Wodnym oraz pokazy ratownicze WOPR w Rzeszowie.

Zmagania psich zaprzęgów
I Otwarte Zawody Psich Zaprzęgów w dyscyplinach canicross (biegacz z psem) oraz bikejoring (rowerzysta z psem) odbędą się w niedzielę na terenie klubu Ludowego Klubu Jeździeckiego ZABAJKA w Zabajce k. Głogowa. Początek imprezy o godz. 9.30. Na zawody zapraszają Związek Kynologiczny w Polsce odział Rzeszów i klub Sportowy

Psich Zaprzęgów NOME-Rzeszów.
W zawodach mogą uczestniczyć psy wszystkich ras, jak również psy bez rodowodów. Obowiązkowo muszą mieć jednak aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Dla zawodników na rowerach obowiązkowy kask.

Kabaret -Śmiej się z Dańcem
KROSNO. Marcin Daniec wystąpi w sobotę w Krośnieńskim Domu Kultury. Najpopularniejszy komik w kraju przedstawi swój nowy program. Bilety KDK.
RZESZÓW, piątek i sobota , kino „Zorza“ . Bilety kino „Zorza“
MIELEC, niedziela Samorządowe Centrum Klutury. Bilety SCK

Koncert
Piotr Pławner (skrzypce) i Isabella Klim (wiolonczela) wystąpią w niedzielę o godzinie 17 w kościele pw. Św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie w ramach obchodów Dnia Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II.

Dziecko w folklorze
Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim 15 października odbędzie się XIII Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w folklorze”. Festiwal rozpocznie się o godz. 10.30. przez cały dzień będą trwały przesłuchania konkursowe. O godz. 17 wystąpi gwiazda wieczoru „Mali Hamernicy” z Nowohuckiego Centrum Kultury.

Wystawa w BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza na prezentacje dwóch wystaw. W Domu Sztuki zobaczymy wystawę malarstwa cenionego i uznanego artysty Emila Polita. W Galerii Małej można podziwiać grafiki Tomasza Ruta, dyrektora BWA w Rzeszowie.

Związki Matejki
KRASICZYN, Zespół Zamkowo-Parkowy zaprasza na sesję popularnonaukową „Związki Jana Matejki z Krasiczynem i Przemyślem“. Sobota godz. 17. Galeria ARP

Norwid i Siemion
PRZEMYŚL, Spotkanie z poezją Cypriana Kamila Norwida. Wystąpi Wojciech Siemion wraz ze stypendystami Fundacji AMF. Niedziela godz. 16. Kościół pw.NMP Nieustającej Pomocy

W Filharmonii Rzeszowskiej
Wesele w Filharmonii Rzeszowskiej
W piątek w Filharmonii Rzeszowskiej odbędzie się koncert, którego program z pewnością znajdzie uznanie melomanów. W pierwszej części koncertu zabrzmi Wstęp do III aktu opery „Lohengrin” R. Wagnera. Ten krótki zwarty utwór będący muzycznym obrazem radosnego święta zaślubin Lohengrina z Elzą porywa swym rozmachem. W drugiej części koncertu solista Paweł Kubica wraz z orkiestrą wykona „Koncert G – dur” M. Ravela. Utwór o subtelnych brzmieniach, bogaty kolorystycznie, pełen temperamentu. Na zakończenie zabrzmi „La Mer” C. Debussy. Orkiestrę poprowadzi dyrektor artystyczny Filharmonii Szczecińskiej Zygmunt Rychert.

Na deskach teatru
„Balladyna”
W ten weekend w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej obejrzymy opowieść o współczesnej dziewczynie, która podobnie jak wiele młodych kobiet, chce być bogata, kochana i szczęśliwa. Będzie to spektakl „Balladyna” reżyserii Katarzyny Deszcz.
Balladyna to młoda dziewczyna, która pragnie zrobić wielką karierę, zdobyć pieniądze i miłość. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się przystojny, młody i bogaty mężczyzna. Dziewczyna, by go zdobyć, gotowa jest na wszystko. Pozbędzie się rywalki, wyrzeknie rodziny, usunie niewygodnych świadków. Zagłuszy nawet wyrzuty sumienia. Potem wypadki potoczą się już lawinowo…
„Balladynę” zobaczymy w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w sobotę i niedzielę o godz. 18.

Wystawy
Wernisaż wystawy fotografii w Starej Drukarni
14 października (piątek) o godz. 20.00 w Starej Drukarni przy ul. Bożniczej 6 w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii BLEKENDŁAJT FRISTAJL. Wystawa będzie czynna do 18 listopada 2005 r.

K O N C E R T Y
RZESZÓW, sobota. Pub Formalina. Koncert rzeszowskich punkowców- Ustąp Babciu Miejsca, Sabała Bacała Oi i Los Pestilos oraz nocka w klimatach hc/punk/oi/street. Początek o godz. 19 ,wjazd 3zł

RZESZÓW . W piątek klub Akademia zaprasza na koncert „Virgin”. Początek imprezy o godz. 19.30 Koncert rozpocznie się ok. godziny 20.30. Bilety w cenach 25zł, 30 zł, 35 zł można kupić w Centrum Handlowym Europa II, w sklepie BEST, w sklepie Igloo.

LUBACZÓW , sobota. Koncert charytatywny n rzecz pomocy dla poparzonego w pożarze 9-letniego Michała Grabarza w podlubaczowskiego Zaluża. W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury zagrają zespoły Woohoo, Sobiescy, Black Chasm, Rayaman, Turkish Boys, Krulik Rebeliants, Iskierski, Lolki i inne. Początek o godz. 17, wstęp 5zł

KOLBUSZOWA, Ciryam, Saratan i Demeter zagrają podczas sobotniej imprezy w Miejsikm Domu Kultury. Koncert rozpocznie się o godz.18.30, wstęp 6zł.

Co słychać w klubach
AKADEMIA
Rzeszów. W sobotę w Klubie Akademia wspaniała zabawa z prawdziwie kowbojskim śniadaniem. Mocna kawa, ostre jedzenie i muzyka. Zagra DJ Ralph. Początek godz.20

PARTY BREAKFAST
Nieprzespana noc na klubowym szlaku? Tak wspaniała zabawa nie kończy się nigdy. Zapraszamy na prawdziwe kowbojskie śniadanie, gdzie mocna kawa, ostre jedzenie i muzyka szybko dodadzą sił. Przyjdź z kimś znajomym i baw się dalej. Specjalnie dla Państwa zagra DJ RALPH!

Pub LUNA
Pub LUNA na rzeszowskim Nowym Mieście zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 10-tygodniowym cyklu turniejów darta w systemie ko.501. Turniej rozgrywany będzie o puchar członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierza Grenia. Pierwsze zawody odbyły się w sobotę, 8 października, o godz. 18. Turnieje rozgrywane będą w soboty.

LE MADAME
Niedawno swoje podwoje otworzył w Rzeszowie nowy klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8). Muzyka i wystój skierowany jest do osób powyżej 21. roku życia. W piątek klub zaprasza na muzykę old disco, soul, r’m’b, latino funki, i dużo muzyki tanecznej. W sobotę usłyszymy muzykę latynoamerykańską i rytmy klubowe.

PIANO
Rzeszowski Piano Club (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na pokaz mody. Będzie można zobaczyć kolekcję odzieży damskiej. W sobotę I urodziny Piano Club. Z tej okazji dla każdego gościa będzie gratisowa lampka szampana.

MIRAMONTI
Rzeszowska restauracja (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na dyskotekę w rytmie lat 60.,70.,80.

ALIBI
Rzeszowski klub Alibi zaprasza w piątek na imprezę klubową, która poprowadzi DJ C:Door.

PUB ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria, dyskoteka. W piątek i sobotę odbywają się dyskoteki. Wstęp gratis. Początek o godz. 21. W czwartek karaoke. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat i… pyszna pizza.

PUB – PIZZERIA KNOCKOUT
Rzeszowska pizzeria Knockout (ul. Przesmyk 4) zaprasza na pyszną pizzę.

KLUB SENIORA
Klub Seniora z rzeszowskiego Osiedla 100-lecia (ODK przy ul. Kochanowskiego) zaprasza w sobotę na zabawę taneczną. Początek o godz. 17.

IMPERIUM
Klub Imperium w Bratkowicach zaprasza w sobotę na szaloną noc i pojedynek DJ na dwie konsole. Najlepszy mix przebojów zaserwują DJ Kleks i DJ Viagra. Wstęp na dyskotekę 7 zł. W piątek i niedzielę klub zaprasza na pizzę.

PUB KINO
Rzeszów. Pub Kino zaprasza w piątek na Red Bull Party. Dla gości zagra DJ Prescot. W sobotę -Nowy Muzyczny Format, który poprowadzi DJ Clermont Ferrand. Start o godz. 21

ARMAGEDON
Krosno. W piątek za konsoletą stanie Joy KitiKonti z Włoch (bilet 12zł). W trakcie sobotniej imprezy odbędzie się natomiast pokaz mody (bilet 10zł, studenci do godz.21 5zł)

BAR PEDRO

Rzeszów, Bar Pedro zaprasza na transmisję walk bokserskich Tomasza Adamka i Dawida Cygana. Początek w sobotę o godz. 21

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy miłego weekendu!!!

CIT – Sylwia Hausner
Źródło:
Super Nowości
GC „Nowiny“
www.erzeszow.pl