Propozycje na weekend 24-26 czerwca

Centrum Informacji Turystycznej w Rzeszowie przy ul. Asnyka 6 podpowiada, jak miło i ciekawie spędzić weekend poza domem. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez organizowanych na Podkarpaciu w bieżący weekend. Każdy, bez względu na wiek czy zainteresowania, z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Mamy nadzieję, że doskonała pogoda towarzyszyć Wam będzie przez cały weekend. Zapraszamy także do nadsyłania relacji oraz zdjęć. Najlepsze zamieścimy w naszym serwisie.
CIT, za naszym pośrednictwem informuje, że w swojej ofercie posiada szeroką gamę przewodników oraz map turystycznych z terenu Podkarpacia i nie tylko.

Powitanie lata
BÓBRKA
Sobótki w skansenie
Stowarzyszenie Wsi Bóbrka i wójt gminy zapraszaja w niedzielę od godz. 15:00. W programie wystepy zespołów ludowych. O godz.18:00 festyn z zespołem Okey. Będzie palenie sobótek i pieczenie kiełbasy na ognisku. Wstęp wolny.

JASŁO
Megapowitanie wakacji
W niedziele o godz.14:00 na terenie ogródka jordanowskiego w Jaśle odbedzie się impreza kulturalno-rozrywkowa. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, konkursów, konkurencji oraz wspaniałych nagród. Dla najmłodszych – lunapark, gokarty, kuce, koniki polskie, loteria fantowa, pyszna gastronomia, obóz harcerski z ogniskiem i grochówką, a także mnóstwo zabaw.

KAMIEŃ
Na sportowo
Powitanie lata rozpocznie w sobotę, o godz. 16:00, turniej piłki nożnej oldboyów. O 19:00 – w hali sportowej turniej piłki siatkowej. Wieczorem dyskoteka.
Niedziela: o godz.12:00 w nogę zagrają drużyny z Kamienia, Łańcuta, Jeżowego i Górna. Od 15:30 na plenerowej estradzie koncerty zespołów z Kamienia, Rudnika, śędziszowa i Nowej Dęby. Gwiazdą imprezy będzie Agata Werner.
Imprezy towarzyszące: pokaz starych motocykli, balonów.

KRASICZYN
Noc Świętojańska
W piątek, na uroczyste powitanie lata zaprasza Zespół Zamkowo-Parkowy.
O godz. 18:00, na scenie nad stawem, widowisko obrzędowe „Oj, będzie, będzie wesele” w wykonaniu zespołu folklorystycznego. O godz.20:30, na dziedzińcu zamkowym – „Noc Świętojańska w Krasiczynie” – spektakl w wykonaniu artystów krakowskie „Piwnicy pod Baranami”.
O 23:00, na stawie przy zamku, tradycyjny obrzęd puszczania wianków na wodzie.

KROSNO
Sobótka nad Wisłokiem
Początek w piątek, o godz. 18:00, obok basenu MOSiR. W programie m.in. występy zespołów ludowych oraz starosłowiański obrzęd „Magia Nocy Sobótkowej”. W trakcie imprezy konkursy, zabawy i wspólne śpiewanie przy ognisku. Na miejscu stoisko gastronomiczne.

WIERCANY, gm. Iwierzyce
Tańczące Wiercanki
W niedzielę festyn z okazji powitania lata i 5-lecia istnienia zespołu Tańczące Wiercanki. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00 na placu przed GOK. W programie koncerty, zabawy, wystawy i aukcja prac podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym.

Dla całej rodzinki
RZESZÓW
Dzieci zagrają w tenisa
W sobotę i niedzielę na kortach ROSiR-u przy ul.ks. Jałowego 23a odbędzie się turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży. Stawką jest zdobycie pucharu prezydenta Rzeszowa oraz całorocznego karnetu na kort ROSiR. Zgłoszenia przyjmowane są w sobotę w godz.9:00 – 10:00.

Koncert na Rynku
W ramach festiwalu „Galicja” wystąpia zespoły Kłusem z Bluesem, Rzeszów Klezmer Band, Galicja Folk Band, Spotkanie Kultur oraz Terne Chave.

Wieczór taneczny
W sobotę Klub Seniora przy rzeszowskim ODK (ul.Kochanowskiego) zaprasza na wieczorek taneczny. Poczatek o godz.17:00.

Festiwal w katedrze
W niedzielę w ramach XIV Festiwalu Muzycznego „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Rzeszowskiej” wystapią Christian Zierenberg i Chór Męski „Hasło” z Bazyliki Mariackiej w Krakowie.

BŁAŻOWA
III Jarmark Błażowski
… połączony z jubileuszem 570-lecia Błażowej odbędzie się w niedzielę na stadionie sportowym w Błażowej. W programie: blok zabaw i konkursów, koncert kapeli podwórkowej i ludowej, koncert Krystyny Gizowskiej, a o godz. 19:30 festyn jarmarczny.

LEŻAJSK
Kowalska i Ira
Wielkim piknikiem Radio Rzeszów i Nowiny rozpoczna w niedzielę cykl festynów rodzinnych „Wakacje Twoich marzeń”. Na festynie w Leżajsku rozpocznie się letnia audycja Radia Rzeszów – Radio Biwak.

LUBENIA
Dni Gminy Lubenia
Konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko, piknik, wystepy zespołów tanecznych, dyskoteka pod chmurką – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotował Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni. Impreza rozpocznie się w piatek i potrwa do niedzieli.

ŁAŃCUT
Teatr Piosenki Francuskiej
W piatek o godz. 21:00 na dziedzińcu łańcuckiej restauracji Zabytkowa przy ul.Dominikańskiej 1 czeka nas Teatr Piosenki Francuskiej. Wystapia: Jadwiga Kowalik oraz Janusz Zbiegieł. Opieke artystyczna nad widowiskiem sprawuje Krystyna Janda i Krystyna Sienkiewicz.

FRYSZTAK
Dni Ziemi Frysztackiej
Imprezy rozpoczna sie w piątek o godz. 16:00 festynem dla dzieci, a zakończą w niedzielę wystepem zespołu Stellaris. W programie: wystepy kapel ludowych, jarmark, pokazy walk rycerskich, przejażdżki konne, przejazdy „Strzyżowską Kolejką Kołową”, ujeżdżanie byka. Wstep wolny.

JAROSŁAW
Jarmark
W niedzielę o godz.11:30 na Rynku w Jaroslawiu rozpocznie się III Wojewódzki Jarmark Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy. Ponad 30 wystawców z całego Podkarpacia będzie prezentowało wyroby. Będzie można także skosztować potraw ludowych z okolic Jarosławia, zobaczyć rekonstrukcję osady słowiańskiej oraz posłuchać rybałtów

KURYŁÓWKA
Zachowaj trzeźwy umysł
Pod takim hasłem w niedzielę odbędzie się VI powiatowy piknik prozdrowotny. W programie imprezy m.in. zawody sportowo-rekreacyjne, wystepy zespołów folklorystycznych, liczne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz zabawa taneczna. Początek imprezy o godz.15:00, a odbędzie się ona na terenie szkoły podstawowej.

WOLA RANIŻOWSKA
Piknik rodzinny
Zapraszamy w niedzielę nad zalew „Maziarnia”. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano przedstawienie pt.”Legenda o smoku Wawelskim”, które zaprezentuje studio Małych Form teatralnych Art.-Re z Krakowa. Poza tym konkursy, gry sprawnościowe i występy artystyczne. Zagra zespół „Punk Małolaty”, „ANP”, zespół „Bufflo” oraz kapela „Raniżowianie”. Poczatek imprezy o godz. 15:00 na placu ośrodka „Pod Złotym Szczupakiem”.

W klubach
RZESZÓW
Akademia
W piatek powitanie lata – złote i gorące lata 80-te. Podczas imprezy wystapi zespół PAPA DANCE.
W sobotę długo oczekiwana impreza „Piana Party”, po raz pierwszy na dobry początek lata. Wskazane stroje kąpielowe… Podczas imprezy wybory na najlepiej przygotowana sylwetke na lato – KRÓL I KRÓLOWA PLAŻY. Zaprezentowana zostanie kolekcja TALLY WEIJL, ABC. Natomiast w Azylu – ARYTMIA i gwiazdy.

Deja Vu
W piątek usłyszymy przeboje z lat 60. i 70., a w sobotę zagra DJ Osa i jego goście.

Kino
W piatek za gramofonem DJ Karol. Wstep wolny.
W sobotę w Nowym Formacie Muzycznym zagra DJ Albert, Do godz. 21:30 wstęp wolny.

Miramonti
W piatek restauracja po raz pierwszy w swojej historii zaprasza na dyskotekę z przebojami z lat 60.,70.,80. Imprezę poprowadzi najlepszy w Rzeszowie DJ. Początek o godz.20:00, wstęp wolny.
W sobotę – dancing do białego rana przy muzyce na żywo. Początek o godz. 20:00.

Piano
W piątek klub zaprasza na imprezę z zespołem Stellaris. Początek o godz. 21:00.
W sobotę noc z przebojami. Początek o godz. 21:00.

Pedro
W sobotę o godz. 19:00 – Grand Prix Danii na żużlu, oglądany na wielkim telebimie.

KROSNO
Armagedon
W piatek – klubowe hity od lat 90.
W sobotę – Piramida Party.

Życzymy dobrej zabawy 🙂
CIT Marta Wiech

Żródło: Nowiny, Super Nowości
.