Propozycje na weekend 29-31.0805r.

Centrum Informacji Turystycznej w Rzeszowie przy ul. Asnyka 6 podpowiada, jak miło i ciekawie spędzić weekend poza domem. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez organizowanych na Podkarpaciu w bieżący weekend. Każdy, bez względu na wiek czy zainteresowania, z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Mamy nadzieję, że doskonała pogoda towarzyszyć Wam będzie przez cały weekend. Zapraszamy także do nadsyłania relacji oraz zdjęć. Najlepsze zamieścimy w naszym serwisie. CIT, za naszym pośrednictwem informuje, że w swojej ofercie posiada szeroką gamę przewodników oraz map turystycznych z terenu Podkarpacia i nie tylko.

Imprezy
ALBIGOWA
Festiwal kwiatów
W niedzielę o godz.15:00 z kościoła parafialnego ruszy do Domu Kultury kwietny korowód, który rozpocznie kwietny festyn. W programie m.in. konkurs na kompozycję z kwiatów, wystawy kwaitów i sprzętu ogrodniczego, wystepy zespołów ludowych, w tym Chez Nous en Nivernais z Francji.

KROSNO
Letnia niedziela
Krośnieński Dom Kultury zaprasza na kolejna letnia niedzielę na Rynku. O godz. 16:00 rozpocznie się piknik rodzinny. W programie: konkursy i zabawy z nagrodami, malowanie twarzy oraz „Słoneczna dziecinada” czyli atrakcje przygotowane przez najlepszy w Europie Duet Cyrkowy RUPHERT i RICO.

LUBACZÓW
Piknik
W niedzielę o godz.14:00 na scenie plenerowej przy Miejskim Domu Kultury odbędzie się impreza „Studenci przeciwko wypadkom i narkotykom, czyli bezpieczne wakacje”. W programie zabawy dla dzieci i młodzieży oraz koncerty zespołów: Trinity Site, Rajaman, Turkish Boys, Pizza Łomot.. O godz.22:00 występ gwiazdy wieczoru, zespołu VIR.

RYMANÓW
Turniej o Puchar Burmistrza Rymanowa
W niedziele o godz.15:00 odbędzie się turniej sołectw i osiedli o Puchar Burmistrza Rymanowa. W programie imprezy znajda się zabawy i konkursy z nagrodami, występy artystyczne i wiele innych. Poza tym od poniedziałku do soboty w amfiteatrze o godz.16:00 będzie występował kwartet smyczkowy, a w niedzielę o godz.10:00.

RZESZÓW
Na Rynku
W sobotę o godz.20:00 wystąpi zespół Family Power.
W niedzielę o godz.17:00 zagra Zespół Jazzu Tradycyjnego IKS Band oraz grupa kabaretowa Szara Eminencja z Zamościa.

STOBIERNA
Dni Stobiernej
Imprezy odbywać się będą w sobote i w niedzielę. Dla uczestników przygotowano na tutejszym stadionie m.in. turniej piłkarski, wystawę fotograficzną poswięconą Janowi Pawłowi II, dyskotekę dla dzieci oraz wystepy kapel ludowych.
W drugim dniu odbędzie się mecz piłki nożnej: Marabunda przeciw Stali Rzeszów, zabawa taneczna oraz koncert włoskiego piosenkarza Roberto Zucaro.

USTRZYKI DOLNE
Karpacki Jarmark Turystyczny
W piatek o godz.18:00 wystapią Paulina Bosak i zespół „Kameleon”.
W sobotę od godz.10:00 wystapia zespoły z Polski, Ukrainy, Słowacji, Czech, Rumunii i Węgier. W programie także prezentacje turystyczno-gospodarcze oraz kuchnia regionalna.

ZYNDRANOWA
Święto Łemkowskiej Tradycji
W sobotę odbędzie się świeto łemkowskiej tradycji pt.”Od Rusal do Jana – na pograniczu kultur”. Uroczystość rozpocznie się o godz.17:00 złożeniem kwiatów w miejscach pamięci oraz konferencją naukowo-historyczną. Goście będą mieli okazje zwiedzić skansen kultury łemkowskiej. Imprezę uświetni wystep zespołów artystycznych. Dzień zakończy biesiada przy ognisku.
W niedzielę o godz.9:00 w miejscowej cerkwi pw. św. Mikolaja odprawione zostanie nabożeństwo. Po nim odbędzie się poświęcenie pomnika przy Muzeum Kultury Łemkowskiej. Swój dorobek zaprezentują zespoły z Polski, Ukrainy i Słowacji.

Dla ucha
LEŻAJSK
Festiwal w bazylice
W ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w bazylice oo.Bernardynów w poniedziałek
(1 sierpnia) po mszy św. ok. godz.19:00 z koncertem na organach wystąpi Sława Szewliakow, światowej sławy artystka rosyjskiego pochodzenia.

PRZEMYŚL
Koncert
W piatek o godz.19:00 w kościele Salezjanów rozpocznie się kolejny koncert Festiwalu Organowego „Salezjańskie Lato Muzyczne”. Wystapią: Marek Stefański (organy) i Paweł Maliczowski (puzon). Z kolei Przemyskie Centrum Kultury i Nauki organizuje w niedzielę o godz.18:00, plenerowy koncert w scenerii Zamku Kazimierzowskiego.

RZESZÓW
Festiwal w katedrze
W ramach XIV Festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Rzeszowskiej” w niedzielę o godz.20:00 wystąpią: Ludmiła Gałut – organy, Tomasz Ślusarczyk – trąbka, Tomasz Majerski – trabka.

Na sportowo
DĘBICA
Zawody dla wędkarzy
W niedzielę odbędą się zawody spinningowe. Zbiórka uczestników o godz.5:00 przy moście samochodowym na Wisłoce w kierunku na Radomyśl.

HANDZLÓWKA
Rajd
W niedzielę w „Łąkach” przy basenie odbędzie sie rajd trójkołowców, samochodów crossowych i terenowych. Rajd odbedzie się o godz.13:00, a zapisy przyjmowane będą w dniu rajdu do godz.12:00. Wpisowe dla trójkołowców wynosi 10,00 PLN, samochodów crossowych – 20,00 PLN, quadów i samochodów terenowych – 50,00 PLN. Dla zawodników przygotowane są puchary, a dla zgromadzonych widzów liczne nagrody.

RZESZÓW
Za miasto z przewodnikiem
W niedzielę PTTK organizuje kolejną wyprawę. Zbiórka o godz.7:00 na dworcu głównym PKS w Rzeszowie. Wyprawa obejmie Dynów, Słonne i Bachórzec. Do przejścia ok.20 km. Atrakcją będzie możliwość wzięcia kapieli w Sanie.

W klubach
RZESZÓW
Akademia
LATINO COCTAIL PARTY. W piatek latynoskie brzmienie uatrakcyjnią konga/bębny, saksofony, a muzyką zajmie się DJ Hugo. Pierwszych 200 pań zostanie obdarowanych sombrerami, girlandami. W tym gorącym klimacie odbędzie się półfinał KRÓLA I KRÓLOWEJ PARKIETU WAKACJI 2005.
W specjalnie zbudowanym beach barze sprzedawane będą napoje z niespodziankami. Początek o godz.21:00.
SUPERTANECZNY MIX. Największe taneczne przeboje, najmodniejsze klubowe rytmy. W górnej sali Azyl: Arytmia. Zagrają: Mourner, Lament. Do godz. 21:30 wstęp wolny.

Deja Vu
Piątek – dyskoteka w klimatach lat 60.i nie tylko.
Sobota – gorące party, imprezę poprowadzi DJ Osa.

Miramonti
W każdą środę i piatek do końca wakacji odbywać się będą dyskoteki w rytmie hitów z lat 60.,70.,80.
W soboty restauracja zaprasza na dancingi.
W czwartki – włoska muzyka na żywo.

Pub Kino
LATINO PARTY w piatek, a w sobotę – NOWY MUZYCZNY FORMAT. Poczatki imprez o godz.21:00.

Piano
WAKACYJNY PRZEBOJOWY PIATEK w rytmie przebojów współczesnych i hitów z pierwszych miejsc list przebojów.
HAWAII PARTY w sobotę czyli gorące hawajskie rytmy.
GRANIE BEZ CIENIA MÓWIENIA w środę. Wstęp gratis. Specjalna atrakcja dla pierwszych 50 gości – wejściówka z bąbelkowym napojem.
W czwartek SŁONECZNE PARTY.

Reaktor Sztuki
Piątek – DRUM&BASS REACTION. Wystąpią Blizzard z Bełchatowa oraz Likoe&Black z Rzeszowa, godz.21:30.
W sobotę o godz.19:30 CLIMATYCZNE NOCNE GRANIE wystąpią trzy rockowe zespoły: Outsider, Boogieman i Rockaway.

KOLBUSZOWA
Bogacz
Klub zaprasza w niedzielę na dancing, zagra zespoł „Stellaris”.

BRATKOWICE
Imperium
ROCKAND ROLL PARTY LIVE – szalona dyskoteka w klimacie lat 70., sobota, godz.22:00.
W niedzielę imprezka dla wszystkich o godz.20:00.

Żródło:
Nowiny
Super Nowości

Życzymy dobrej zabawy!
CIT Marta Wiech

Wiadomość została nadesłana przez: CIT Marta Wiech