Propozycje na weekend 5-7.08.2005r.

Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić weekend, to my chętnie podpowiemy Ci, co robić. Jesli jesteś smakoszem i do tego lubisz bociany, to koniecznie jedź do Stubna. A może kochasz szanty i woda to Twój żywioł? Jesli tak – ruszaj do Polańczyka. Chcesz usłyszec opowieści o Solidarności? Przyjdź na rzeszowski dworzec. Przedstawiamy rozmaite propozycje, przeczytaj, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

IMPREZY DLA CAŁEJ RODZINKI
BABICE nad SANEM
VII Spotkanie Rodzin Muzykujących „Folkowa Nuta”
Poczatek imprezy o godz.14:00. Bedzie można wysłuchać twórczości rodzin muzykujących z kraju i zagranicy, obejrzeć wystawę sztuki ludowej oraz zmagania między wsiami gminy Krzywcza. Poza tym wiele innych atrakcji.

DŹWINACZ DOLNY ŚWIĘTO CHLEBA
Świeżutki i pachnący chleb wypiekany w tradycyjny sposób na liściach chrzanu bedzie można degustować w Dźwinaczu Dolnym (k.Ustrzyk Dolnych). Impreza odbędzie się w niedzielę o godz.13:00. Bedzie mozna posłuchać kapeli bojkowskiej, zespołów artystycznych z regionu i Ukrainy. Święto chleba zakończy się o godz.20:30 pokazem tańców z ogniami.

IWONICZ ZDRÓJ
W niedzielę o godz.15:00 na pl.Dietla wystąpią podkarpackie kapele: Łużnioki, Lubatowianie, Grabowszczanie oraz kapela podwórkowa Staśka Derenia.

KOMAŃCZA – X SPOTKANIA PRZYGRANICZNE POLSKI I SŁOWACJI
Zapraszamy w niedzielę o godz.14:00 nad rzekę Osławicę. Usłyszymy m.in. grupy: San, Horpyna, słowacka Kamianę i Huburczankę oraz ukraińskie Dzikie Pola. Na deser koncert KSU i dyskoteka.

KROSNO – LETNIA NIEDZIELA
Krosnieński Dom Kultury zaprasza na rynek. O godz.18:00 zagraja zespoły: Something Else i Archetyp oraz grupa bluesowa LeBlue.

ŁAŃCUT – KONCERT KAPEL
Miejski Dom Kultury zaprasza na imprezę „Dawniej to byli kapeli”. W programie: koncert kapeli ludowej „Zagrodzianie” oraz kapeli podwórkowej Mietka Śmietany i pokazy strażackie. Impreza odbędzie się na placu przy MDK. Początek o godz.17:00. Koncert zakończy o godz.19:00 letni wieczór z tańcem.

POLAŃCZYK – VI FESTIWAL PIOSENKI SZANTOWEJ „CYPEL 2005”
Otwarcie festiwalu w piatek o godz.17:00. Nastepnie odbędzie się przegląd kapel amatorskich oraz konkurs śpiewania szant dla widzów. O godz.20:00 wystapią gwiazdy: Yank Shippers, Hambawenah, Orkiestra Samanta.
W sobotę imprezy rozpoczną się o godz.12:00 konkursem piosenki dla najmłodszych. W programie także: Regaty Maszyn Pseudopływających, czyli otwrty konkurs wynalazków pływających (14:00), Turniej Piracki (16:00), występ laureatów konkursu szantowego dla widzów, a także Wybory Miss Prozerpina 2005 (18:30). Pomiedzy wystepami konkursy i zabawy. Sobotnią imprezę zakończy Koncert Gwiazd: DNA, Yank Shippers, Orkiestra Dni Naszych (20:00).
Niedzielną zabawę zainaugurują o godz.12:00 Loty Maszyn Pseudolatających. O godz.14:00 – finał Turnieju Pirackiego, godz.16:00 – folkowe koncertowanie m.in.: Wa-da-da, Keraan, Bieszczadersi, Galicja Folk Band, godz.22:00 oficjalne zakończenie festiwalu.

RZESZÓW – IMPREZA NA RYNKU
W sobotę, o godz.20:00, na scenie przed ratuszem, rocka na wiolonczelach zagra zespół Cellos Sesion. Po nich pojawią się The Crumbus i VIR. W niedzielę o godz.17:00 wystapią: Beata Kossowska & LeBlue i grupa Quatro z Klubu Garnizonowego

STRZYŻÓW – AGROMANIA
Atrakcjami tegorocznej Agromanii będą: wybór championa wystawy koni, prezentacje ośrodków kultury, koncerty i dyskoteka pod gwiazdami. Impreza odbędzie się na stadionie sportowym, w niedzielę, o godz.13:00. Swoje stoiska zaprezentuje ponad 50 wystawców – przedsiębiorcy, rzemieślnnicy, gospodarstwa agroturystyczne, hodowcy i stowarzyszenia. Organizatorzy przygotowali także konkursy z nagrodami. O godz.19:00 wystąpi Cała Góra Barwinków, a nastepnie odbedzie się dyskoteka.

STUBNO – BOCIANIADA 2005
II edycja imprezy poświęconej bocianom odbedzie się oczywiście w gminie słynącej z największej liczby tych ptaków w województwie. Bocianadzie towarzyszyć będą występy zespołów artystycznych, konkursy, zawody z nagrodami, degustacja regionalnych potraw i wypieków, mnóstwo atrakcji dla dzieci, a na koniec – zabawa taneczna przy muzyce zespołu Iluzer. Impreza ma trwać do białego rana.

COŚ DLA OKA
RZESZÓW – BWA
Rzeszowskie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wystawy:
Marthy Jungwirth – malarstwo,
Marii Polakowskiej-Prokopiak – malarstwo i formy przestrzenne
Jerzego Kierskiego – rzeźba,
Macieja Majewskiego – rysunek.
Prace ww. artystów można oglądać w Domu Sztuki (ul.Jana III Sobieskiego 18)

ARTYSTYCZNY WAGON
Latem 1980 r. przez całą Polskę przeszła fala strajków, ukoronowana powstaniem w gdańskiej stoczni Solidarności. Z okazji 25. rocznicy tych wydarzeń 17 lipca z Lublina wyjechał specjalny wagon będący elementem akcji artystyczno-edukacyjnej poświęconej pamięci tamtych dni. Jadąc przez całą Polskę śladami wydarzeń lata 1980 r., wagon dojedzie do Gdańska 14 sierpnia, dokładnie w rocznicę rozpoczęcia strajków w stoczni.
W wagonie tym jadą artyści, dziennikarze, animatorzy. W sobotę o godz. 10:00 wysiądą na rzeszowkim dworcu, by przypomnieć nam najważniejsze wydarzenia z powojennej historii Polski. Z tej podrózy przez Polskę powstanie specjalna książka. Impreza na dworcu w Rzeszowie zakończy się o godz.20:00.

„RYNEK I RÓŻNE SPRAWY”
To tytuł nowej książki Marka Czarnoty i kolejna pozycja z cyklu „Rzeszowskie ulice”. W sobotę odbędzie się spotkanie z autorem w księgarni przy ul.3 Maja obok rzeszowskiej fary. Promocja książki w godz. 10:00 – 14:00.

ŁAŃCUT – VII MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKO-RZEŹBIARSKI
Zjechało na niego 20 artystów, min.: z Opola, Zielonej Góry, Lwowa. Honorowym gościem jest znany malarz z Żołyni – Franciszek Fronczek „Słońcesław”. Artyści pracuja w Domu Wycieczkowym PTTK. Malarzy i rzeźbiarzy można podziwiać przy pracy
w łańcuckim parku, wirydażu Restauracji Zabytkowej. Wystawa poplenerowa zostanie otwarta w przyszłym tygodniu.

PRZEMYŚL – WERNISAŻ NA ZAMKU
W galerii Zamku Kazimierzowskiego, w piątek o godz.18:00, nastapi otwarcie wystawy Jadwigi Szmyd-Sikory.

KRASICZYN – „TYSIĄC FRANKÓW NORWIDA”
Spektakl pod takim tytułem będzie można obejrzeć na dziedzińcu zamku w Krasiczynie w piątek o godz.19:00. Jest to sztuka dramatyczna w 3 aktach, która przedstawia wzruszającą historię miłości Cypriana Kamila Norwida do Marii Sadowskiej. Spektakl wystawi scena RODE z Krosna, a po spektaklu odbędzie się promocja książki Mariusza Marczyka „Tysiąc franków Norwida”.

CO SŁUCHAĆ W KLUBACH ?
RZESZÓW – AKADEMIA
Od piatku do niedzieli w klubie bawić się będą uczestnicy XIV Rzeszowskiego Rajdu Samochodowego.
W piątek hity z lat 80. W nocy pojawi się niespodzianka pod hasłem „Rajd Samochodowy”. Do godz. 21:30 panie maja wstęp wolny do klubu.
W sobotę Rajdowy Finisz czyli impreza z rajdowymi atrakcjami, będąca jednocześnie podsumowaniem tegorocznego Rzeszowskiego Rajdu Samochodowego. Zabawa odbywać się będzie w dwóch salach. Do godz.21:30 wstęp wolny.
We wtorek – Nastkoteka, czyli dyskoteka dla młodzieży od 16 roku życia. Początek o godz.19:00.

ALIBI
Klub zaprasza w piatek i sobotę na letnie hity z nowej płyty. W piatek wstęp gratis.

DEJA VU
W piątek muzyka w stylu lat 60.-90., natomiast w sobotę rytmy klubowe.

HUBERTUS
Hotel i restauracja Huberstus zapraszają na dancingi przy dobrym jedzeniu i świetnej muzyce.

MIRAMONTI
W piatek – dyskoteka w rytmie lat 60., 70., 80. Wstęp wplny.

PIANO
W piątek i sobotę – dyskoteki w rytmie hitów z pierwszych miejsc list przebojów.

REJS
W sobotę 16. odsłona Hard Core Breath – koncert o godz.19:00. Zagrają: Sequoia – screamocore z Francji, OnFall – włoski SE MetalCore oraz rzeszowska grupa Endead. Wstęp 10,00 PLN.

Udanego weekendu!

Źródło:
Nowiny
Super Nowości
CIT Marta Wiech

Wiadomość została nadesłana przez: CIT