Przybywają Bieszczadzkie Anioły

Rozpoczyna się 6. edycja największej imprezy muzycznej i artystycznej w Bieszczadach – Festiwalu Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły”. Mimo początkowych kłopotów organizatorów ze zmiana lokalizacji imprezy, wszystko wskazuje na to, że nikt ani nic nie popsuje fanom śpiewanej poezji dobrej zabawy. Mimo zmiany miejsca, organizatorzy zapewniają, że wszystkie zaplanowane wydarzenia odbędą się wg harmonogramu, a turyści, którym nie uda się znaleźć noclegu w okolicy Cisnej i Dołżycy, będą mogli liczyć na pomoc z dotarciem w dalsze zakątki regionu podstawionymi busami.

Miłośnicy takich bieszczadzkich muzycznych klimatów jak Stare Dobre Małżeństwo, czy też Wolna Grupa Bukowina początkowo z niepokojem dowiadywali się o nieoczekiwanym przeniesieniu lokalizacji głównych wydarzeń artystycznych z kempingu w Górnej Wetlince do Dołżycy k/Cisnej. Podyktowana względami bezpieczeństwa oraz możliwością dalszego rozwoju imprezy decyzja szybko jednak dotarła do zainteresowanych. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Cisnej i Dołżycy mogą spodziewać się w najbliższych 5 dniach „najazdu” kilku tysięcy turystów.

Festiwal rozpocznie się w czwartkowe popołudnie otwarciem wernisażu w Gminnym Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej. W ciągu 5 kolejnych dni uczestnicy imprezy będą mieli okazję obejrzeć na żywo wielu artystów na stale już w pisanych w „bieszczadzki panteon” poezji śpiewanej oraz brać udział w wystawach, targach sztuki oraz konkursach recytatorskich. Największe atrakcje będą miały miejsce w sobotę 12. sierpnia w Dołżycy k/Cisnej. Na specjalnie zbudowanej nowoczesnej scenie wystąpią m.in. Kwartet Jorgi, Słodki Całus od Buby, 4 Pory Roq, Do Góry Dnem oraz Stare Dobre Małżeństwo.

Zapoznaj się z pełnym programem imprezy na stronie organizatorów: www.bieszczadzkieanioly.art.pl

Patronat internetowy nad Festiwalem Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły” sprawuje portal www.Bieszczady.pl