Rzeszów Dębinówka – Nordic Walking SOBOTA – 6 marca 2010 o godz. 11.00

Dębinówka Zaprasza Na pierwszy w sezonie 2010 marsz z kijkami. Naucz się chodzić Nordic Walking!
Nordic Walking – to spacer, marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie odpowiednio zaprojektowanych kijków. Specjalne uchwyty powodują odciążenie zarówno stawów kolanowych jak i kręgosłupa. Prostota, łatwość i bezpieczeństwo takiego marszu umożliwiają uczestnictwo w niej osób z różnego przedziału wiekowego i różnej kondycji fizycznej. Możemy uprawiać Nordic Walking w każdym klimacie, w dowolnym terenie, na wszystkich nawierzchniach i co ważne – przez cały rok i przez każdego
Na pierwsze spotkanie instruktorsko – treningowe w Dębinówce zaprosiliśmy przedstawicieli reprezentujących ;
Polską Federacją NORDIC WALKING – Oddział Podkarpacki ,

NORDIC WALKING
NORDIC WALKING to połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków, których umiejętne używanie angażuje do pracy mięśnie górnej połowy naszego ciała. Całość przypomina narciarstwo biegowe w połączeniu z chodem sportowym. Podczas marszu z kijkami, przy prawidłowej technice, uruchomionych jest około 90% mięśni naszego ciała. Nordic Walking to sport nad wyraz łagodny, nie stawia zbyt wielkich wymagań, nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń. Jest stosunkowo prosty do opanowania – obwiązuje zasada, że prawy kij ma uzyskać kontakt z podłożem w momencie, gdy stawiamy na nim lewą piętę i odwrotnie. To niewątpliwie sport dla wszystkich.
Zdrowotne aspekty Nordic Walking
Ten „magiczny” spacer po zdrowie śladem Finów, pionierów Nordic Walking na świecie, łączy w sobie to wszystko co najważniejsze w promowaniu zdrowia i szeroko rozumianej profilaktyki.
• Wzmacnia układ sercowo-naczyniowy
• Redukuje nadciśnienie, a także poziom cukru i cholesterolu we krwi
• Obniża ciśnienie spoczynkowe krwi
• Angażuje duże grupy mięśni całego ciała, uaktywnia 90% mięśni całego ciała
• Uruchamia górny odcinek kręgosłupa i rozluźnia napięcia okolic szyjno-barkowych
• Zwiększa pobór tlenu przeciętnie o 20-58% w zależności od intensywności wbijania kijków
• Odciąża aparat ruchowy do 30%, przede wszystkich stawy kolanowe i dolny odcinek kręgosłupa
Szybkimi krokami zbliża się wiosna. Czy nie warto obudzić swój organizm z zimowego uśpienia ? Może warto zrobić coś dla siebie ,dla własnego zdrowia ??????????
Poświęć chwilę czasu w sobotnie południe 6 marca i przyjdz lub przyjedź na godz.11 do Dębinowki –
Przekaż również nasze zaproszenie swoim najbliższym i znajomym. Będzie nam miło Was przywitać i razem zorganizować spacery i marsze z Kijkami Nordic Walking w naszym pięknym rejonie.