Samorząd Birczy kusi przyrodą

Władze samorządowe gminy Bircza, w powiecie przemyskim, postanowiły promować te piękne podbieszczadzkie tereny ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi.

„Dzięki zabiegom gminy utworzyliśmy już trzy takie ścieżki, których nawet nazwy zachęcają do przejścia nimi – powiedział w czwartek PAP sekretarz gminy Tomasz Kropieniewicz. – Jedna z nich, o nazwie Bobrowa Dolina, przystosowana jest też do potrzeb i możliwości ludzi niepełnosprawnych. Spacerując po niej, można z bliska obejrzeć efekty działalności bobrów, żeremia i utworzone przez nich stawki”.

Kolejna ścieżka nosi nazwę Pomocna Woda. „Nazwaliśmy ją tak dlatego – dodaje Kropieniewicz – że znajduje się tam źródło, z którego woda, według starej legendy, ma niezwykłe właściwości lecznicze”. Trzecia ścieżka otrzymała nazwę Kamionka i też ma urok nieskazitelnej przyrody.

Samorząd Birczy przygotował już informator, w którym zostaną dokładnie opisane wszystkie trasy, będące dla prawdziwych miłośników „dzikiej” przyrody dużą atrakcją, a dla gminy Bircza wielka zachętą dla turystów lubiących takie nieskażone przez cywilizację tereny.