SOBÓTKOWE SPOTKANIA Z FOLKLOREM

„KTO NA SOBÓTCE NIE BĘDZIE GŁÓWKA GO BOLEC WCIĄŻ BĘDZIE” (pieśń ludu podkarpackiego). 24 czerwca 2006 Ośrodek Kultury w Dukli serdecznie zaprasza na „Noc Świętojańską” do Dukli. Jedyna Noc w swoim rodzaju- pachnąca jaśminem, akacją, czeremchą, dzikim czosnkiem; wyjątkowa – pełna tajemnic, czarów i
zabawy! Organizatorzy Sobótkowych Spotkań z Folklorem pragną podtrzymywać bogate tradycje narodowe i przez wyżej wymienioną imprezę stworzyć możliwość przywrócenia dawnej świetności obrzędów odbywających się w Noc Świętojańską – zwanych popularnie „SOBÓTKĄ”.

Podczas trwania sobótkowych spotkań z folklorem, odbędą się VIII PODKARPACKIE PREZENTACJE REGIONALNYCH OBRZĘDÓW LUDOWYCH które pomogą poznać własne korzenie, dziedzictwo kulturowe regionów Polski i jednocześnie ocalą od zapomnienia stare zwyczaje, pieśni i podania.

Miejsce imprezy:
Park Miejski przy Zespole Pałacowo-Parkowym – Muzeum Historyczne w Dukli.

Termin:
24 czerwca 2006

Organizator:
Ośrodek Kultury w Dukli

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Dukla
Muzeum Historyczne w Dukli

Dla podniesienia szczególnego nastroju imprezie towarzyszyć będzie prezentacja sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego (rzeźba, malarstwo, wystawa ziół itp.)
Organizatorzy przewidują udział twórców ludowych z innych regionów Polski. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny do 18 czerwca 2006 (13 43 30 025).

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych odbędą się tylko VIII PODKARPACKIE PREZENTACJE REGIONALNYCH OBRZĘDÓW LUDOWYCH w sali kina „Promień”

Wszelkich informacji udziela:
Małgorzata Walaszczyk-Faryj
Tel. (013) 43 30 025 – Ośrodek Kultury lub 604 059 004

GWARANTUJEMY MIŁĄ ATMOSFERĘ ORAZ DOSKONAŁĄ ZABAWĘ!!! ZAPRASZAMY!!!