Starszy mężczyzna z Podkarpacia padł ofiarą oszustwa na 87,5 tys. zł metodą "na policjanta"

Na jednym z mieszkańców powiatu przeworskiego na Podkarpaciu, konkretnie 63-letnim panem, oszuści zastosowali tzw. metodę „na policjanta”, przez co mężczyzna ten został pozbawiony całego dorobku swojego życia – aż ponad 87,5 tys. zł. W związku z tym, służby policyjne wzywają do zachowania ostrożności i zdrowego rozsądku podczas interakcji z nieznajomymi, którzy twierdzą, że są pracownikami różnorodnych instytucji i kontaktują się telefonicznie.

Informacje o incydencie przekazane zostały w czwartek przez policję podkarpacką. Zgodnie z ich relacją, do starszego pana zadzwonił nieznany mężczyzna, utrzymując, że jest funkcjonariuszem policji i informując go o podejrzeniu próby wyłudzenia kredytu na jego dane osobowe.

Zgodnie z relacją policji, fałszywy stróż prawa zapewnił swoją ofiarę, że jeśli dostarczy mu swoje dane logowania do systemu bankowego, będzie mógł zabezpieczyć środki zgromadzone na jego koncie. Niestety, starszy pan uwierzył osobie, z którą rozmawiał, i postąpił zgodnie z jej instrukcjami.

Zbulwersowani funkcjonariusze podkreślali, że w obawie o swoje fundusze, 63-latek udostępnił oszustowi dostęp do swojego konta bankowego. Dzięki zdobytym w ten sposób informacjom, przestępca był w stanie wypłacić z konta ponad 87,5 tys. zł. W ten smutny sposób senior stracił wszystkie zgromadzone przez całe życie oszczędności.