Piknik świąteczny i Wigilia Miejska – wydarzenia dla mieszkańców Stalowej Woli i Przemyśla

Planowane są wyjątkowe atrakcje dla najmłodszych w godzinach od 11 do 14. W tym czasie dzieci będą mogły korzystać ze specjalnej strefy z różnymi animacjami o tematyce świątecznej, a także spotkać postaci z popularnej bajki „Kraina Lodu” oraz Świętego Mikołaja. Ponadto, przewidziano szereg warsztatów rękodzielniczych, gdzie możliwe będzie własnoręczne robienie bombek, modelowanie balonów czy malowanie buziek. Dzieci będą miały również okazję do udziału w konkursach.

W godzinach od 14 do 18 czeka na gości strefa artystyczna. Wśród atrakcji znajdą się m.in. świąteczny pokaz baletu w wykonaniu Studio Baletowego Terpsychora, a także kolędy i pastorałki zaprezentowane przez dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu oraz zespoły Szarotka i Harnasie z 5 batalionu strzelców podhalańskich z Przemyśla. O godzinie 15.30 zaplanowano obrzęd Herodów realizowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”.

Oficjalne rozpoczęcie Wigilii Miejskiej zaplanowano na godzinę 16. Punktem wyjściowym będzie przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju. W programie nie zabraknie tradycyjnych życzeń, wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem i darmowego poczęstunku. O godz. 16.30 wystąpią uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, a godzinę później – zespół „Orkiestra Na Dużym Rowerze”.

Z kolei mieszkańców Stalowej Woli czeka inicjatywa organizowana przez Prezydenta miasta i MDK – Wigilia Miejska. Odbędzie się ona w niedzielę na Rynku w Rozwadowie w godzinach od 15.30 do 19. Zaplanowano dzielenie się opłatkiem i Betlejemskim Światłem Pokoju, śpiewanie kolęd oraz degustację potraw wigilijnych. Ponadto, będą dostępne stoiska z rękodziełem oraz animacje i warsztaty dla całych rodzin.