Startują Cyklokarpaty.pl – Górskie Maratony Rowerowe

Podobnie jak w roku ubiegłym, w majowy weekend, a konkretnie w sobotę 1 maja zaczynamy największy cykl maratonów MTB w Polsce południowej-wschodniej – Cyklokarpaty.pl. Również i tym razem maratończycy rozpoczną swoje zmagania, organizowanymi przez Przemyskie Towarzystwo Cyklistów, zawodami w Przemyślu.
Od ubiegłego roku trasa maratonu przemyskiego uległa drobnym zmianom, jednak nadal będzie, w opinii wielu zawodników, najszybszą trasą cyklu. Podążając drogami asfaltowymi i szutrowymi w malowniczych okolicach pierwszowojennej Twierdzy Przemyśl oraz szlakami Pogórza Przemyskiego będziemy mieli do pokonania trasy o różnym stopniu trudności, odpowiednio:
– 62 km (przewyższenie 1512 m) – dystans GIGA,
– 37 km (przewyższenie 916 m) – dystans MEGA,
– 11,5 km (przewyższenie 360 m) – dystans HOBBY
To już piąta edycja przemyskiego maratonu, który po raz trzeci gości w cyklu Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl. Na starcie z pewnością pojawi się wielu zawodników, którym do gustu przypadły poprzednie edycje i wyśmienita organizacja. Wiele klubów oraz niezrzeszonych zawodników zgłosiło już swój udział, więc jest duże prawdopodobieństwo, że 1 maja na starcie stanie rekordowa liczba osób, nawet jeśli chmura wulkanicznego pyłu utrzyma się nad Polską 😉 .
Kilka technicznych uwag:
Biuro zawodów czynne będzie już w piątek od godziny 17.00 do 20.00 w Sklepie Rowerowym przy ulicy Fredry 5, natomiast w sobotę, dniu zawodów, od 7:30 w Szkole Podstawowej nr 11 przy ulicy Władycze 5 (jak w latach poprzednich).
Start i meta znajdować się będą na ulicy Franciszkańskiej przy Placu Niepodległości, a sam start planowany jest na godzinę 10:00.
Trasę maratonu zabezpieczać będą: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu oraz Izba Celna w Przemyślu.
Przypominamy, że w tegorocznym cyklu czeka na Was szereg nowości, które z pewnością podniosą atrakcyjność wyścigów. Przede wszystkim dokładny elektroniczny pomiar czasu, który umożliwi wszystkim zainteresowanym Waszymi zmaganiami na trasie, śledzenie ich na żywo na mecie wyścigu, a także w Internecie. Dodatkowo oszczędzi stania w kolejkach do biura zawodów, ponieważ obowiązywać będzie jeden numer na cały cykl. Oprócz tego wprowadzona została klasyfikacja drużynowa, która z kolei wyłoni najlepsze teamy startujące w cyklu. O tych i wielu innych nowościach możecie poczytać na forum cyklu (dyskusje.cyklokarpaty.pl), a także w regulaminie.
Tymczasem szykujcie rowery
i do zobaczenia na trasie przemyskiego maratonu!
(Wojtek Wantuch)