Strona Karpackich Klimatów już jutro 11 lipca

W piątek (11 lipca) rusza oficjalna strona internetowa Karpackich Klimatów, czyli międzynarodowej imprezy kulturalnej, prezentującej bogactwo i różnorodność regionu karpackiego. Organizowane w Krośnie święto pogranicza odbędzie się w ostatni weekend sierpnia, ale już teraz wszyscy miłośnicy nietuzinkowej zabawy mogą dowiedzieć się czegoś więcej o tym wydarzeniu. Wystarczy zapamiętać adres: www.karpackieklimaty.krosno.pl

Nowa strona internetowa jest adresowana do tych, którzy pragną spędzić ostatni wakacyjny weekend w urokliwym, galicyjskim Krośnie, na czas imprezy zamieniającym się w prawdziwą perłę południowego pogranicza Polski. Twórcy strony wyszli z założenia, że miasto oraz Karpackie Klimaty są ze sobą nierozerwalnie związane: dlatego internauci mają do dyspozycji dwa menu, odnoszące się do albo sierpniowego wydarzenia, albo do miasta oraz jego okolic. Taki podział ma ułatwić zaplanowanie wycieczki do Krosna tak, by pogodzić dobrą zabawę w karpackim stylu ze zwiedzaniem niezliczonej ilości atrakcji turystycznych regionu.

Jakie zadania wypełnia strona Karpackich Klimatów? Po pierwsze, goście mogą zapoznać się z ofertą tegorocznej imprezy: scenariuszem, jej poszczególnymi atrakcjami, a także na bieżąco aktualizowanymi informacjami, ciekawostkami czy anegdotami. Po drugie, turyści – korzystając z menu poświęconemu Krosnu – mają możliwość opracowania własnego programu zwiedzania. Wystarczy skorzystać z zamieszczonych map, opisów zabytków albo multimedialnego, interaktywnego przewodnika miejskiego. Podjęcie decyzji ułatwi z pewnością bogata galeria zdjęć z Krosna i ubiegłorocznych Karpackich Klimatów (autorstwa Mirosława Rymara) lub… dział niesamowitych, krośnieńskich legend. Kto wie, może niektórzy przyjezdni odważą się podążyć tropem zaklętych w kamień Prządek, zbójców z zamku Kamieniec czy też duchów Oświęcimów? Po trzecie, strona internetowa ma charakter ściśle użytkowy, ponieważ przyjmuje formę „niezbędnika turystycznego”. Dzięki niemu każdy gość Karpackich Klimatów będzie mógł bez problemu znaleźć nocleg, restaurację, pocztę, aptekę, postój taxi, bankomat czy inne, poszukiwane przez siebie, obiekty. Nieocenioną pomocą okażą się z pewnością informacje na temat możliwego dojazdu do Krosna; od podróży samochodem, przez połączenia autobusowe i kolejowe, a skończywszy na lotniczych. I wreszcie po czwarte: strona umożliwia całodobową współpracę z mediami, dzięki przygotowanemu działowi Biuro Prasowe, w którym znajdują się w wszystkie najważniejsze informacje o zbliżającej się imprezie.

„Strona dedykowana Karpackim Klimatom to jedno z nielicznych przedsięwzięć tego typu, realizowane w całości przez Urząd Miasta mówi Bronisław Baran, wiceprezydent Krosna. Nieczęsto zdarza się, by jednostka publiczna przywiązywała tak dużą wagę do potencjału promocyjno-informacyjnego Internetu i tworzyła witrynę, poświęconą tylko jednemu wydarzeniu, organizowanemu na terenie miasta. Uruchomienie strony www.karpackieklimaty.krosno.pl podnosi stale rosnącą rangę Karpackich Klimatów oraz udowadnia, jak wielką wagę przywiązujemy do tej imprezy.

Stronę zaprojektowali informatycy z UM w Krośnie: Radosław Banasiak i Wojciech Samborowski.