Teraz organy. Ulanów.

Odbudowa XVII-wiecznego kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy w Ulanowie, podpalonego przez piromana w Wielki Piątek 2002 r., jest już niemal zakończona. Do pełni szczęścia brakuje jedynie organów.
Dzięki wielkiemu wysiłkowi i autentycznemu poświęceniu niezliczonych ludzi dobrej woli, nieszczędzących datków na odnowę wyjątkowej urody kościoła, fundacja ulanowskich flisaków sprzed stuleci – świątynia nosi zresztą nieoficjalne miano kościoła flisackiego – powróciła do świetności. Kosztem miliona złotych odbudowano strawione ogniem ściany, odrestaurowano ołtarze i polichromię, uzupełniono wyposażenie wnętrza. Uroczystość zakończenia robót planowana jest podczas odpustu parafialnego, 22 maja – w dzień Trójcy Przenajświętszej.

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze organów. Koordynujący odbudowę proboszcz ks. Józef Lizak wierzy, że sprawdzeni donatorzy podejmą jeszcze i ten wysiłek. Wszelkie ofiary będą przyjmowane z wdzięcznością. Można je wnosić na konto w Banku Spółdzielczym w Stalowej Woli oddział w Ulanowie: nr 55 9430 1032 4000 1645 2000 0002 – z dopiskiem „Odbudowa kościoła Świętej Trójcy”.

Wiadomość została nadesłana przez: Damian, [email protected]