TERAZ POLSKA znów dla Taurusa

PPM „Taurus” w Pilźnie, uchwałą zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, uzyskało prawo do stosowania godła „Teraz Polska” dla kolejnych po szynce swojskiej pilzneńskiej, produktów tj.: polędwicy swojskiej pilzneńskiej, boczku swojskiego pilzneńskiego i golonki podkarpackiej z Pilzna.
– Jest to dowód uznania dla naszej firmy, która jest znanym w kraju producentem wyrobów tradycyjnych produkowanych zgodnie z recepturami pochodzących z rodzinnych przekazów rzemieślników z regionu Pilzna – podkreśla Stanisław Jarosz, prezes zarządu spółki.
Wyroby z tzw. linii wyrobów swojskich produkowane są z czystego mięsa wieprzowego, bez zamienników i substancji wspomagających, z dodatkiem wyłącznie naturalnych przypraw z zastosowaniem tradycyjnych metod produkcji, w tym wędzenia naturalnym dymem bezpośrednio nad paleniskiem.
Firma szczyci się tym, że aż 11 jej produktów zostało wpisanych na Krajową Listę Produktów Tradycyjnych. W 2007 r. szynka swojska pilzneńska została laureatem konkursu „Teraz Polska” w I edycji konkursu dla produktów lokalnych. Prawo do stosowania Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” dla czterech asortymentów firmy to także dowód uznania dla bogatego dziedzictwa kulinarnego Podkarpacia, z którego wywodzą się receptury nominowanych produktów.