Turystyczno – Nawigacyjnym Rajdzie Samochodowym WIOSNA 2006

Automobilklub Rzeszowski zaprasza do udziału w Turystyczno – Nawigacyjnym Rajdzie Samochodowym „WIOSNA 2006”. Impreza, organizowana na zlecenie Okręgowej Komisji Turystyki Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia 2006r. i stanowić będzie I Rundę Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w sezonie 2006. Rozpoczęcie w Gospodarstwie Agroturystycznym “Dębinówka”, Budziwój ul. Jana Pawła II 284. Dojazd z Rzeszowa ulicą Kwiatkowskiego (przedłużenie ulicy Podwisłocze) w kierunku południowym do granic Rzeszowa, następnie jeszcze 1,0 km główną drogą i skręt w lewo w drogę dojazdową do “Dębinówki”.

Program imprezy:
930 – 950 – przyjmowanie uczestników,
1000 – odprawa przedstartowa,
1015 – test BRD, następnie start załóg na trasę rajdu,
około 1330 – przyjazd pierwszej załogi na metę rajdu, obiad, wywieszenie wzorów przejazdów,
1500 – ogłoszenie wyników rajdu, uroczyste wręczenie nagród, zakończenie imprezy.

Uwaga! Program godzinowy może ulec zmianie.

Na rajd złożą się dwa odcinki turystyczno-nawigacyjne łącznej długości około 50km, testy oraz próby sprawnościowe. Uczestnikiem rajdu może być każdy posiadacz sprawnego i dopuszczonego do ruchu samochodu, który zgłosi swój udział w przewidzianym terminie. Załoga składa się z kierowcy i pilota – wpisowe od załogi, płatne przed startem, wynosi 45 złotych. Dopuszczalny jest udział pasażerów (opłata za osobę towarzyszącą 15 złotych). Wszystkim uczestnikom zapewniamy ciepły posiłek oraz dużo emocji na trasie rajdu.

Rajd odbędzie się w normalnym ruchu drogowym, w związku z czym organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na osobie lub mieniu uczestnika. W rajdzie obowiązują zasady opisów nawigacyjnych stosowane w Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Trasa imprezy będzie łatwa, serdecznie zapraszamy do udziału załogi debiutujące w rajdach turystycznych, a także osoby niepełnosprawne.

Uczestnik rajdu ma obowiązek przestrzegania przepisów drogowych, poleceń organizatora, oraz oznakowania pojazdu otrzymanymi numerami startowymi.

Udział w rajdzie prosimy zgłaszać do dnia 19 kwietnia do biura Automobilklubu
tel. (0‑17) 8533160, fax. (0‑17) 8533139
na e-mail [email protected].
Załogom zgłoszonym po tym terminie nie zapewniamy ciepłego posiłku na mecie.

Serdecznie zapraszamy do udziału.
Komandor: Jerzy Gierałt