V GALICJA BLUES FESTIVAL

25 – 27 września V GALICJA BLUES FESTIVAL
25 – 26 września, godz.18.00, Bar „Monika”, ul. Grodzka 17, przesłuchania konkursowe, rezerwacja miejsc

27 września, godz.18.00
sala widowiskowa RCKP, ul. Kolejowa 1
Koncert finałowy:
Fernando Noronha & Black Soul /Brazylia/
Leszek Cichoński Guitar Workshop & Wojciech Karolak
Tribute To Nalepa
Pro Musica Grand Standard Orchestra
laureate przesłuchań konkursowych
Bilety w cenie 30 zł, ulgowy 25 zł (w przedsprzedaży do 19 września 25 zł I ulgowy 20 zł)

FERNANDO NORONHA & BLACK SOUL
Pierwszy swój koncert Fernando Noronha dał ze swoim zespołem w styczniu 1995 r. Choć na ulicach Rio de Janeiro panowała karnawałowa samba, w jednym z klubów zadebiutował kolektyw, który dziś uznawany jest za jeden z najważniejszych na prężnej południowoamerykańskiej scenie bluesowej.
W ciągu trwającej już ponad dekadę kariery Fernando Noronha nagrał pięć płyt, grał na festiwalach i klubach na całym świecie. Jego ognisty blues, czerpiący z tradycji brazylijskiej i karaibskiej, budził zachwyt w Argentynie, Chile, Belgii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Italii, Kanadzie, Szwajcarii i Austrii. Noronha stał na scenie z największymi wykonawcami bluesowymi w historii tego gatunku – takimi legendami jak B.B. King, Buddy Guy, Jef Healey, Coco Montoya, Chris Duarte, Ron Levy i Phil Guy.
Dorobek wykonawcy to także wiele nagród i wyróżnień.
Więcej informacji: www.fernandonoronha.com
Fernando Noronha – voc., guit.
Luciano Leaes – org., kb.
Luciano Albo – bg
Ronnie Martinez – dr

Leszek Cichoński (ur. 25 listopada 1957 we Wrocławiu) – polski gitarzysta bluesowy, kompozytor i aranżer. Wykładowca warsztatów muzycznych w Bolesławcu, Brodnicy i Zakrzewie. Organizator Thanks Jimi Festival i Gitarowego Rekordu Guinnesa we Wrocławiu. Autor kursów do nauki gry na gitarze „Blues – Rock Guitar Workshop” i „Gitarowe ABC”.
Grał z wieloma zagranicznymi artystami m.in. Kenny Carr, John Jaworowicz, Carlos Johnson, Tony McPhee, Pistol Pete, Stan Skibby, John Tucker.
W roku 1992 założył zespół Blues – Rock Guitar Workshop (obecnie Guitar Workshop) w skład którego weszli: Włodzimierz Krakus, Jerzy Styczyński i Jerzy Piotrowski. Przez wiele lat działalności z grupą współpracowali m.in. Anika, Michał Czwojda, Artur Dutkiewicz, Tomasz Grabowy, Wojciech Karolak, Kuba Majerczyk, Andrzej Pluszcz, Andrzej Ryszka, Robert Szydło, Andrzej Waśniewski. Obecnie trzon Guitar Workshopu tworzą: Robert Jarmużek, Marek Kapłon i Jerzy Kwinta.

Wojciech Karolak (ur. 28 maja 1939 w Warszawie) – polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, uznawany za jednego ze słynniejszych wirtuozów organów Hammonda w Europie. Określany jest mianem polskiego Jona Lorda. Jego żoną jest Maria Czubaszek. Kariera muzyczna Wojciecha Karolaka zaczęła się w 1958, kiedy rozpoczął współpracę z zespołem Jazz Believers jako saksofonista. W zespole tym występowali także Jan Ptaszyn Wróblewski oraz Krzysztof Komeda. W 1961 poświęcił się grze na fortepianie w zespole Andrzeja Kurylewicza. W 1962 założył The Karolak Trio wspólnie z Andrzejem Dąbrowskim i wydał pierwszą autorską płytę. W 1963 współpracował z Ptaszynem Wróblewskim w zespole Polish Jazz Quartet. W 1966 wyjechał do Szwecji, gdzie dorabiał grając w klubach i restauracjach. W 1973 stał się właścicielem organów Hammonda-B3. W latach 1973-1978 współpracował z Janem Ptaszynem Wróblewskim w zespole Mainstream. W latach 80. XX wieku razem z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim stworzył formację Time Killers. Wspólnie nagrali album, który został uznany (w ankiecie krytyków „Jazz Forum”) za najlepszą płytę jazzową dekady. W 1988 Karolak brał udział w nagraniu płyty Obywatela GC, grał tam na organach Hammonda. W latach 90. XX wieku współpracował z Jarosławem Śmietaną z którym nagrał 3 albumy. Współpracuje także w projektach jazzowych Piotra Barona, Zbigniewa Lewandowskiego i występuje jako członek zespołu Guitar Workshop Leszka Cichońskiego.
Karolak, prócz tego eksperymentował jako kompozytor muzyki filmowej. Jednym z obrazów, do którego pisał muzykę była „Konopielka” w reż. Witolda Leszczyńskiego, do której napisał m.in. bardzo charakterystyczny motyw, oddający specyfikę barokowej, polifonicznej muzyki organowej

TRIBUTE TO NALEPA
Projekt powołany specjalnie na Galicja Blues Festiwal przez cenionych muzyków. Formacja zaprezentuje właśnie interpretacje kompozycji Tadeusza Nalepy. Zespół wystąpi w składzie:
Bożena Mazur – śpiewaniem zajmuje się od kilkunastu lat, ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Interesuje się przede wszystkim wokalistyką bluesowo-jazzową. Jest wokalistką solową, jak i członkinią zespołów wokalnych. Laureatka wielu konkursów i festiwali oraz stała uczestniczka międzynarodowych warsztatów jazzowych. Studentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Robert Lenert – jak przystało na wybitnego 007 informacje na jego temat obejmuje klauzula tajności. Jednak koła dobrze poinformowane ujawniły listę agentów z którymi współpracował: MONKEY BUSINESS, ROBERT KASPRZYCKI, JANUSZ RADEK. Ostatnio widziany był z TERRY MANEM oraz w międzynarodowym składzie, któremu przewodził GRIFF HAMLIN. Obecnie harmonijkarz LOS AGENTOS & HOKUS oraz vice-prezes PSB. W zależności od sytuacji pojawia się jako muzyk, organizator koncertów (Jazz w Kinie, Galicja Blues Festival), kolekcjoner płyt (kartoteka zawiera ok. 3000 pozycji) lub prezenter radiowy. Bywa wstrząśnięty… nigdy zmieszany.
Jacek Gazda – doświadczony muzyk, gitarzysta basowy, który wcześniej współpracował z czołowymi zespołami i solistami muzyki rockowej i pop rockowej takimi jak: Krzak, Czesław Niemen, Easy Rider, Monkey Business, Antymos Apostolis, Roman „Pazur” Wojciechowski, Dariusz Kozakiewicz, Andrzej Zaucha, Halina Frąckowiak, Kwadrat, Big Band Ireneusza Dudka, Big Band Jerzego Jarosika, Helmut Nadolski oraz jako sideman z SBB, Breakout Tadeusza Nalepy, Stanisławem Sojką. Brał udział w nagraniu płyt z różnymi wykonawcami.
Jarek Wodziński – perkusista związany z zespołem Easy Rider od początku jego istnienia czyli od 1980 roku. W zespole Hokus od 3 lat, zastąpił Arka Kusia. W latach 1984 do 1985 występował jednocześnie w Dudek Blues Session Ireneusza Dudka. W 1988 roku wziął udział w koncercie pt. „Śpiewnik Domowy” na festiwalu studenckim FAMA w Świnoujściu, który został zarejestrowany i wydany na kasecie. Jako ciekawostkę można dodać, że 20.08.1990r w Bolesławcu zagrał bez przygotowania koncert z zespołem „DŻEM”, w zastępstwie ich ówczesnego perkusisty Marka Kapłona. Występował również w formacji „Shakin Dudi” Ireneusza Dudka.
Aleksander Górny – gitarzysta solowy, wokalista, perkusista, kompozytor, tekściarz . Muzyką zajmował się prawie od dziecka, a na poważnie od 1989 roku kiedy to dostał pierwsza gitare kopie Stratocastera Blackie wzorowana na Eric`u Claptonie. W liceum założył pierwszy zespół w którym grał na perkusji. Współpracował i nagrywał z zespołami i solistami muzyki rockowej i pop rockowej takimi jak : Monkey Business, Easy Rider, Roman „Pazur” Wojciechowski, Gang Olsena, Black And White, Los Agentos & Hokus.

PRO MUSICA GRAND STANDARD ORCHESTRA
Składająca się z uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej PRO MUSICA w Krośnie, jest następczynią PRO MUSICA BLUES STRING BAND , która to formacja <śpiewająca pianistka i czterech skrzypków> dwukrotnie < II i III edycja> wystąpiła na INTERNATIONAL GALICJA BLUES FRSTIVAL.Ponieważ oceny występujących muzyków, jaki publiczności, były bardzo pochlebne, prowadzący zespół dyrektor szkoły PRO MUSICA – Adam Münzberger postanowił rozbudować zespół. Obecnie orkiestra występuje w następującym składzie: fortepian, 8 skrzypiec, wiolonczela, kontrabas, 3 klarnety i wokalistka. Jak wskazuje nazwa, PRO MUSICA GRAND STANDARD ORCHESTRA wykonuje wielkie standardy bluesowe i jazzowe. Aranżerem i dyrygentem jest Adam Münzberger , przed laty leader big – bandu VITRO BAND i spod którego ręki wyszła m. in. jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych – Lora Szafran.