V Podkarpacki Rajd Samochodów Zabytkowych

Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Przemyśla odbędzie się w dniach 14-18 lipca w Przemyślu i jego okolicach V Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych, który jest jednocześnie IX Eliminacją Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.
W Rajdzie organizowanym przez Automobilklub Rzeszowski weźmie udział ok. 50 załóg (kierowca + pilot) z całej Polski oraz Słowacji i Ukrainy. Ich samochody i motocykle to pojazdy wyprodukowane przed rokiem 1981 zachowane w wysokim stopniu oryginalności. Impreza ma charakter rekreacyjno – sportowym, polega na przejechaniu przez uczestników trasy okrężnej oraz zaliczeniu prób kierowania pojazdem i tzw. „prób zabawowych” – konkursów.
Wizytówką Rajdu będzie niewątpliwie Konkurs Elegancji na przemyskim Rynku (sobota 17 lipca. g. 13.00-15.00), gdzie zaprezentują się nie tylko zabytkowe samochody, ale też ich kierowcy przebrani w stroje z epoki. Trasa samego rajdu będzie przebiegała drogami w pobliżu Przemyśla z metami etapów m.in. na podprzemyskich fortach (Siedliska).
Mamy nadzieję, że niepowtarzalny urok starych pojazdów w połączeniu z malowniczością trasy Rajdu będą atrakcją zarówno dla samych załóg, jak i widzów imprezy, na którą serdecznie zapraszamy!

WITOLD WOŁCZYK
BIURO PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA