W Solinie wkrótce otworzy się nowy park tematyczny!

Solina to niewielka wieś z ogromnym potencjałem, do której to ściągają turyści z całego kraju. Na początku lipca doszło do oficjalnego otwarcia dawno wyczekiwanej kolejki liniowej, która powstała z inicjatywy Polskich Kolej Liniowych – wartość całej inwestycji to ponad 110 milionów złotych. Region ten bogaty jest jednak w o wiele większą ilość atrakcji, a i na horyzoncie wciąż widnieją nowe. Pod koniec lipca w Solinie będziemy mogli zwiedzać nowy park tematyczny w ośrodku turystycznym w Solinie należącym do PKL.

Park tematyczny.

Tajemnicza Solina, bowiem taką nazwą nosić będzie nowy park tematyczny, stanowić będzie część turystycznego ośrodka Polskich Kolej Liniowych. Turyści będą mogli nie tylko podziwiać przepiękne krajobrazy Bieszczad podczas przejażdżki koleją gondolową, lecz także poznają niezwykle ciekawe legendy bezpośrednio związane z Bieszczadzkim regionem. Powstanie kolejki liniowej w Solinie to pożądana inwestycja, która już teraz zaczyna przynosić znaczne zyski – cieszy się bowiem ogromną popularnością wśród turystów z całej Polski, jak i zagranicy. Polskie Kolejowe Liniowe nie zamierzają jednak spoczywać na laurach, toteż planują już kolejny projekt, który ma urozmaicić jeszcze bardziej ten region.

Bieszczadzkie legendy.

Bieszczady to niezwykle wyjątkowy region naszego kraju, który składa się nie tylko z przepięknych i unikatowej wręcz przyrody. Bieszczady tętnią również ciekawą i bogatą wręcz historią. Region ten niegdyś był o wiele bardziej zaludniony – to właśnie tutaj łączyły się zgoła odmienne kultury i tradycje. W parku tematycznym Tajemnicza Solina turyści będą mieli okazje zapoznać się z najciekawszymi legendami Bieszczad, jak i historią tego regionu. Otwarcie parku przewidziane zostało na 23 lipca tego roku.