Wakacyjna zmiana godzin otwarcia wystaw stalowowolskiego muzeum

DODATKOWE POPOŁUDNIA DLA ZWIEDZAJĄCYCH
Nagrodzona wystawa „COP dla przyszłości” w ostatnim czasie gościła wycieczki z Warszawy i z Mościc. Zwiedzający nie kryli słów podziwu. – Witryna internetowa pokazuje dużo, ale zupełnie inaczej ogląda się wystawę na żywo, z przewodnikiem – twierdzili przybysze. – To prawdziwa wizytówka miasta, powstałego właśnie w ramach COP-u czyli Centralnego Okręgu Przemysłowego, w latach 1937-39, ale też wizytówka regionu, który w tamtych czasach tak mocno zaznaczył się na gospodarczej mapie Polski.
Okazuje się, że historia polskiej gospodarki i polskiej myśli technicznej z lat 30. XX wieku może być nie mniej, a kto wie, czy nie bardziej pasjonująca niż dzieje walk niepodległościowych, wojen i bitew, dominujące w szkolnym przekazie historii Polski. Ekspozycja robi wrażenie swoim rozmachem i obfituje w efekty multimedialne.
– Na czas wakacji zmieniamy godziny otwarcia naszych wystaw – mówi dyrektor Lucyna Mizera. – Chcemy, żeby latem mieszkańcy, którzy do tej pory nie mieli czasu obejrzeć wystawy „COP dla przyszłości”, zyskali dodatkowe możliwości odwiedzenia tej ekspozycji po południu. Od 1 lipca do 31 sierpnia zapraszamy na ul. Hutniczą 17 we wtorki i czwartki w godzinach 14-20. W pozostałe dni wystawa będzie czynna tak jak dotąd, czyli od 9-14 w poniedziałki, środy i piątki, a w niedziele od 16 do 20. Dodatkowo w każdą niedzielę zwiedzający będą mieli do dyspozycji przewodnika, który oprowadzi chętnych, bez zmiany cen biletów.
Drugą nowością będzie udostępnienie wystawy Narodziny Stalowej Woli 1938 przy hotelu Hutnik w każdy czwartek od godziny 17 do 19. Wystawę można zwiedzać bezpłatnie, a dodatkową atrakcję stanowi projekcja filmu Dionizego Garbacza o początkach Stalowej Woli.
Nie zmieniają się godziny otwarcia wystaw w budynku pryz ul. Sandomierskiej. Obecnie można tam oglądać wspaniałe fotografie Edwarda Grzegorza Funke pt. Chiny. Tradycja i kultura. A kto jeszcze nie obejrzał nowej części plenerowej Galerii przez Dotyk, ma na to czas codziennie od rana do wieczora, bo rzeźby rozlokowane są na dziedzińcu.
Przypominamy także o wakacyjnych warsztatach plastycznych, prowadzonych bezpłatnie w Muzeum w dni powszednie w godzinach 10-13 od 30 czerwca do 11 lipca.
Oferta Muzeum pozwoli bez wyjeżdżania ze Stalowej Woli ciekawie spędzić czas, a jeśli mamy gości spoza miasta, na pewno zrobimy im miłą niespodziankę, pokazując oryginalną, nowoczesną ekspozycję „COP dla przyszłości”, albo urozmaicając czwartkowe spotkanie przy kawie w Hutniku zwiedzeniem kameralnej wystawy „Narodziny Stalowej Woli 1938”.

Podpisy pod zdjęcia:
4440 Wystawa „COP dla przyszłości” nagrodzona została w tym roku Sybillą – „Muzealnym Oscarem”. Ci, którzy ją widzieli, nie szczędzą słów pochwały.

0805 Kameralna ekspozycja w pomieszczeniach przy Hutniku będzie dostępna na wakacjach w czwartkowe popołudnia. Dodatkową atrakcję stanowi film.

Wystawa „COP dla przyszłości”
ul. Hutnicza 17 czynna jest na wakacjach
we wtorki i czwartki od 14 do 20
w pon, śr. pt. od 9 do 14.
w soboty nieczynne
w niedzielę od 16 do 20 (zwiedzanie z przewodnikiem).
Ceny biletów: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł.

Wystawa Narodziny Stalowej Woli
Przy hotelu Hutnik, ul. Wyszyńskiego 12
Na wakacjach czynna w czwartki w godz.17 – 19
(z projekcją filmu o Stalowej Woli)
Wstęp wolny

Wystawy w siedzibie Muzeum
przy ul. Sandomierskiej
czynne jak dotychczas.