Wakacyjne niedziele w skansenie w Kolbuszowej

Niedziele lipca i sierpnia to dobra okazja na rodzinne spacery po kolbuszowskim parku etnograficznym! W tym roku Muzeum przygotowało kolejny cykl spotkań z twórczością ludową i kuchnią regionalną wzbogacony o dodatkowe atrakcje. Przede wszystkim w pojedynczych zagrodach będzie można spotkać twórców i rzemieślników ludowych, a także gospodynie wiejskie. W lipcu będzie okazja do poznania techniki plecionki z korzenia i wikliny, wyrobu zabawek drewnianych, rzeźby w drewnie oraz udziału w otwartych warsztatach w ramach Spotkania na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła (18 lipca) organizowanego przez Fundację NADwyraz z Krakowa. Będzie można przy tym skosztować tradycyjnych specjałów kuchni regionalnej m.in. pierogów, kapusty źmiocanej, ciast owocowych oraz przetworów domowych.
Dodatkową atrakcją cyklu „Co niedzielę w zagrodzie”, będzie możliwość zwiedzania jednej chałupy pod okiem przewodnika, który chętnie oprowadzi po ekspozycji.
Ponadto w sali projekcyjnej zostaną zaprezentowane filmy etnograficzne powstałe podczas ubiegłorocznych badań terenowych przeprowadzonych w regionie niżańskim. Projekcje będą odbywać się o godz. 15.00 i 17.00 (wstęp bezpłatny!). Będą dot. m.in. rzemiosła ludowego: wikliniarstwa i kowalstwa, flisactwa z Ulanowa, architektury sakralnej: drewnianych kościołów i kapliczek przydrożnych oraz folkloru.
Szczegółowy program na stronie www.muzeum.kolbuszowa.pl
Serdecznie zapraszamy!

Wstęp: 9 i 6 zł, 25 zł bilet rodzinny, dzieci do lat 7 bezpłatnie.
Przypominamy również, że w każdy poniedziałek wstęp do skansenu jest bezpłatny