Weekend pełen niebezpiecznych incydentów na drogach Rzeszowa

Przez ostatni weekend, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, doszło do serii czterech wypadków drogowych. Wszystkie z nich były spowodowane przez brak przestrzegania pierwszeństwa przejazdu. Policja skierowała apel do wszystkich kierujących o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz o zachowanie szczególnej ostrożności.

Sobotni dzień przyniósł trzy wypadki z udziałem rowerzystów. Pierwszy z nich miał miejsce około godziny 12 na ulicy Nowowiejskiej w Rzeszowie, gdzie 36-letni mężczyzna jadący na rowerze stracił kontrolę nad pojazdem podczas próby skrętu w lewo. W rezultacie rowerzysta upadł na jezdnię, odnosząc obrażenia ciała.

Wypadkowy ciąg zdarzeń kontynuował się po godzinie 15 na alei Rejtana. W tym przypadku, 76-letni prowadzący samochód marki Hyundai nie ustąpił pierwszeństwa 24-letniej kobiecie na rowerze, która przekraczała oznakowane przejście dla rowerzystów. Rowerzystka z ranami została przewieziona do szpitala.

Trzecim wypadkiem dnia była kolizja, która miała miejsce przed godziną 19 w miejscowości Zaczernie. Tam to 63-letni kierowca Hyundaia, wyjeżdżając z nieutwardzonej drogi, nie zastosował się do zasady pierwszeństwa i doszło do zderzenia z 53-letnim motorowerzystą. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego wymagał pomocy medycznej na miejscu.

Najbardziej poważne zdarzenie nastąpiło w niedzielę o godzinie 20 na ulicy Wyzwolenia w Rzeszowie. W tym przypadku 41-letni kierujący BMW, podążając w stronę ulicy Generała Maczka, na skrzyżowaniu z ulicą Lubelską, nie ustąpił pierwszeństwa 50-letniemu kierowcy Renault. W wyniku tego zdarzenia, kierujący Renault oraz jego 51-letnia pasażerka zostali przetransportowani do szpitala po odniesieniu obrażeń.