Wielkanocne JAJA oraz Misterium Męki Pańskiej w WDK w Rzeszowie

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie serdecznie zaprasza na świąteczny kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w piątek 18 marca w sali wystawowej WDK w godz. od 13.30 do 18.00. Na wystawowych stołach znajdą się palmy, pisanki, baranki z ciasta i bibuły, serwetki, a także stroiki świąteczne z różnych regionów Podkarpacia wykonane przez artystów plastyków.

Dzień później serdecznie zapraszamy na spektakl przedstawiający Misterium Męki Pańskiej pt. „Słońce nagle zgasło” w wykonaniu Grupy Teatralnej z Górna w reżyserii Dariusza Kosaka, który odbędzie się w najbliższą sobotę – 19 marca o godz. 17.00 w sali widowiskowej WDK. Grupa teatralna z Górna działa przy miejscowym zespole szkół. Dotychczas w swoim repertuarze miała widowiska jasełkowe, kabaretowe i spektakle dla dzieci. Nowym wyzwaniem artystycznym stała się realizacja Misterium Męki Pańskiej. W inscenizacji występuje 60 osób. Są to nie tylko uczniowie Zespołu Szkół z Górna, lecz także inni – dorośli mieszkańcy tej miejscowości. W rolę Chrystusa np. wcielił się ksiądz z miejscowej parafii, natomiast reżyserem jest nauczyciel z tej szkoły.
Realizacja spektaklu stała się dla mieszkańców Górna swoistymi „rekolekcjami wielkopostnymi”. Sadzę, że efekt tych starań godny będzie uwagi. Również okres wielkopostny sprzyja odbiorowi tego typu sztuki.
Spektakl odbędzie się 19 marca 2005 roku o godz. 17.00. Wstęp wolny.