Włączenie nowych rekrutów do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

W miniony piątek, 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej przyjęła w swoje szeregi ponad 100 nowych ochotników. Następnie, nowo przyjęci rekruci mają za sobą 16 dni intensywnego szkolenia, po którym będą pełnić służbę w batalionach zlokalizowanych w różnych miejscowościach, takich jak Rzeszów, Dębica czy Sanok.

Rzeczniczka prasowa brygady, porucznik Magdalena Mac, przekazała informacje PAP o tym, kto dołączył do brygady jako ochotnik. Wśród nich znaleźli się m.in. ratownik medyczny, studentka dziennikarstwa, nauczycielka, a także operator wózka widłowego i mechanik samochodowy.

Porucznik Mac podkreśliła: „Tego dnia ponad 100 osób rozpoczęło szkolenie. Było to drugie tego typu wydarzenie w tym roku, które zwiększa liczbę naszej brygady, jednej z największych w kraju. Szkolenia dla ochotników odbywają się w Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie. Prowadzone są zarówno podstawowe szkolenia trwające 16 dni, jak i 8-dniowe szkolenia wyrównawcze dla tych, którzy już mieli doświadczenie wojskowe.”

Przed rozpoczęciem praktycznych ćwiczeń, rekruci musieli dopełnić wszelkich formalności, takich jak wypełnienie dokumentów, ukończenie szkolenia BHP oraz przystąpienie do testu sprawności fizycznej. Rzeczniczka wyjaśniła, że na tym etapie ocenia się poziom sprawności fizycznej ochotników. „W przyszłości będą oni pracować nad jej poprawą. W pierwszym dniu rekruci otrzymali również mundury, buty i niezbędne wyposażenie” – dodała ppor. Mac.