Wokół Annapurny – czyli Himalaje dla każdego

Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na prelekcję „Wokół Annapurny – czyli Himalaje dla każdego”. Autor spotkania Andrzej Budnik opowie, jak łatwo dotknąć najwyższych gór na Ziemi i postara się przekonać, że nie potrzeba do tego żadnych nadzwyczajnych predyspozycji czy umiejętności wspinaczkowych. Duże pieniądze też są zbędne. Osoby zainteresowane trekkingiem w Himalajach na pewno rozwieją sporo swoich wątpliwości i obaw, które pojawiają się przed wyjazdem na himalajskie ścieżki. Wszystko to oczywiście okraszone pięknymi zdjęciami i muzyką.”

Andrzej Budnik, absolwent turystyki na krakowskim AWF, z zawodu pilot wycieczek. Azjofil spoglądający z entuzjazmem w stronę Ameryki Łacińskiej. Uwielbia niskobudżetowe wyprawy z kategorii „hardcore”. Zdeklarowany backpacker. W podróży fascynują go góry, ludzie, doznania kulinarne oraz jazda lokalnymi środkami transportu. Swoje wyprawy i przemyślenia opisuje na stronie www.LosWiaheros.pl, która to została uznana przez Internautów za najlepszy Blog 2007 roku w kategorii „Podróże i szeroki świat” w konkursie organizowanym przez Onet.pl. W lipcu br. wyrusza na 3-letnią wyprawę dookoła świata.

Prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami odbędzie się 20 kwietnia 2009 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, a patronat medialny nad spotkaniami objęło Polskie Radio Rzeszów oraz portale www.onet.pl, www.odyssei.com, www.krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.