Wyciąg i stok narciarski w Przemyślu

Przemyski stok narciarski położony jest w bliskiej odległości od centrum miasta, na północno-zachodnim zboczu Góry Zniesienie i sąsiaduje bezpośrednio
z zalesionym Parkiem Miejskim. Budowa stacji narciarskiej rozpoczęła się w lutym 2005 roku i podzielona została na kilka etapów. Po zakończeniu pierwszego, przed sezonem zimowym 2005/2006, do użytku oddane zostaną: dwie kolejki krzesełkowe (KL 1 i KL 2), dwie trasy narciarskie (nr 1 i 2) o łącznej długości ok. 1600 m i różnicy poziomów 110 m, wiadukt narciarski nad ul. Pasteura, parking przy ul. Sanockiej (na ok. 140 samochodów osobowych i 9 autokarów), a także infrastruktura techniczna
w postaci: sieci elektroenergetycznej, systemu ski-pass, systemu sztucznego naśnieżania i odwodnienia stoku oraz oświetlenia tras.
W kolejnych etapach budowy stacji narciarskiej powstaną m.in.: dwie kolejne trasy narciarskie o łącznej długości ok. 1700 m, tzw. ośla łączka przeznaczona do nauki jazdy na nartach, wyciąg orczykowy obsługujący teren przeznaczony do jazdy na snowboardach (snowpark), całoroczny tor saneczkowy oraz szereg obiektów kubaturowych (restauracja, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, ski-serwis, szkółka narciarska, zaplecze socjalne. Ponadto znacznie powiększony zostanie parking.
Oczywiście już w sezonie 2005/2006 nasi goście skorzystać będą mogli
z oferty nauki jazdy na nartach lub snowboardzie oraz wypożyczalni sprzętu, a w chwilach przerw między kolejnymi zjazdami posilić się lub zwyczajnie odpocząć w przytulnej atmosferze namiotu piwnego ustawionego w pobliżu górnej stacji kolejki krzesełkowej nr 2.

W sezonie zimowym 2005/2006,
stok narciarski w Przemyślu otwarty jest codziennie, w godz. 9.00 – 21.00

Aktualne informacje dotyczące warunków śniegowych oraz możliwości korzystania ze wszystkich obiektów stoku narciarskiego udzielane są w kasach biletowych znajdujących się obok parkingu przy ul. Sanockiej. Tam też wywieszony jest szczegółowy regulamin naszego ośrodka. Jego przestrzeganie zapewni Państwu maksimum bezpieczeństwa oraz przyjemności z uprawiania narciarstwa.

Kasy czynne są w godz. 8.45 – 20.00
Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Mickiewicza 30, 37-700 Przemyśl
tel. (016) 678-57-58

Stok narciarski
ul. Sanocka 4, tel. (016) 678 77 84