Wyciąg narciarski w Przemyślu

Ma przyciągnąć miłośników białego szaleństwa, nie tylko z głębi Polski, ale i Ukrainy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze tej zimy otwarte zostaną dwie trasy zjazdowe. Stok będzie kosztować 15 milionów złotych. Jego budowa, to pierwszy etap tworzenia Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego, który ma być gwarancją udanego spędzania czasu nie tylko na zimowe ale i majowe weekendy.
Raj dla narciarzy powstaje na górze Zniesienie. Pierwsze dwie trasy zjazdowe mają mieć ponad kilometr długości. Stok będzie oświetlony i sztucznie naśnieżany. Na górę turystów wywiezie wyciąg krzesełkowy. Miasto na razie buduje stok z własnych pieniędzy ale ma obietnice wsparcia z zewnątrz.
Projekt ruszył pomimo protestów ekologów, których niepokoił los chronionego motyla modraszka. Modraszek w Polsce występuje tylko w czterech miejscach w tym właśnie na przemyskiej górze. Ochrona będzie potrzebna tym bardziej, że stok ma być czynny również w lecie. Władze miasta chcą wybudować tutaj trasy rowerowe, tor saneczkowy, restaurację, miejsca do biwakowania. Tylko w tym roku dzięki nowej inwestycji pracę znajdzie 20 osób.